Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Paletki są zaglucone? Daj najlepiej fotkę tego reaktora jeszcze i powiedz jaki duży przepływ wody masz tam ustawiony?

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki wkleic nie moge niema Mnie w domu.Za pol godziny Zona bedzie w domu,to sie dowiem wiecej szczegulow.Przeplyw wody jest ustawiony na maxa,ponad 3000 L.na godzine. Przed moim wyjazdem do pracy pelety zaglucone nie byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to sprawdź czy się delikatnie kręcą czy stoją.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze sprawdź dawkowanie tych palet na opakowaniu, bo u mnie pisze, że jest 50-100 ml/100l wody. Ty masz niecałe 800l obiegu więc dawkowanie tych paletek to 400 do 800 ml z tym, że masz świeży baniak i parametry w normie więc na początek to maksymalnie bym dał 400 ml, dosypywałbym tak jak parametry będą się pogarszały.

Czy woda w akwarium jest dalej mętna? Jaki ma kolor biały czy zielony? Daj może fotkę?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz odnosi się do tego mleka w baniaku, musisz wiedzieć, że to dość duży stres dla zwierząt, szczególnie dla pokolców. Może się to zakończyć ospą u ryb (ale nie musi). Nie mamy pełnych danych dlaczego masz taką sytuację w akwarium jaką masz. Jeżeli jest to co podejrzewam to prawdopodobnie jeżeli uruchomisz lampę UV min 36W na małym przepływie wody ok 1000l/h lub mniej, to te mleko/fito zniknie ale jak pisałem to nie moje akwarium i nie wiem co tam było robione więc decyzja co do tego co z tym zrobić musisz podjąć sam.

Druga sprawa to nie mam pewności co do przyczyny dlaczego to się stało, a każda próba zmiany czegoś to destabilizacja zbiornika. Jeżeli to przez to, że masz za dużo paletek w akwarium to ja bym usunął ich nadmiar i jednocześnie sprawdził czy w filtrze wszystkie paletki się ruszają - tak aby nie było martwych punktów. Oczywiście nie wiem jak karmisz oraz co tam lejesz do akwarium więc jak pisałem wyżej każdą rzecz jaką ruszysz może spowodować zmiany np wzrost jakiś parametrów wody. Jeżeli to nie jest powód tego co się stało to ten wykwit bakterii może powrócić, a przyczynę trzeba usunąć.

Trzecia rzecz to jak skończysz świecić lampą UV to pojawi Ci się na kilka dni cyjano i fajnie by było jakbyś nic na to nie lał tylko poczekał aż samo zejdzie.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,Marku jak bylbym wdomu napewno bym sobie z tym problemem poradzil ale jestem za granica a Zona niema pojecia o sprawach technicznych.Do systemu poza bakteriami nic nie lalem ostotnio.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

masz możliwość pożyczenia lampy UV od kogoś?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni zabardzo ale zadzwonie jeszcze do Sebastiana z SeaFarm.ryby karmie mrozonkami,dwie kostki rano i dwie wieczorem,dla koralowcow raz w tygodniu aminokwasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie wiem czy nie za dużo karmisz.

Używasz może jakiejś waty do filtrowania?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,przed wyjazdem mialem zalozone skarpete,na wyjazd zdjolem bo codziennie musialem wymieniac a zapchana czyscic.Nastronie sklepu gdzie kupowalem pelety jest napisane [Wpoczatkowej fazie rozruchu zaleca sie uzycie od 0.5-1 L peletek na 500L obietosci systemu] tak wiec nie przesadzilem.Dzisiaj bedzie podmiana jakies 100 L i skarpeta na splyw.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w sklepie piszą, że 0.5-1l na 500l akwa to ja bym dał 400 ml na początek - przecież nie miałeś problemów z parametrami, a po za tym system musi się rozbujać, bo tam cały czas jest dojrzewanie.

Co do podmiany to daj znać czy pomogło.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to akwarium w spokoju....daj mu dojrzeć,utrzymuj parametry na stałym poziomie tak żeby bakterie mogły robić swoja głównie KH-mniej więcej 7-7,8 .,.Nie rób podmianek bo po co je robisz ???podmianki robii się żeby odswierzyć wodę i mikrolelementy wprowadzić...Podaj parametry jakie masz przy tej obsadzie...i czy jeszcze ryby żyją?Jak pieni odpieniacz i jak masz go ustawionego?jaką masz pożywkę dla bakterii?Co dolewasz zeby bakterie miały pożywkę?

Efektu jutro nie będzie...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekalem na to pytanie [Po kaszubsku to znaczy na 100 [procent pewnosci .........Pani Deboro]

Gdzie ta pewność? Tak jak mówiłam.... za szybko wszystko. Za cwaniactwo sie placi ale kto zabroni....


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ta pewność? Tak jak mówiłam.... za szybko wszystko. Za cwaniactwo sie placi ale kto zabroni....

W tym przypadku nostapil gwaltowny rozwuj fito planktonu.Nie sa to gloniska a bylo to spowodowane zbyt wysoka temperatura.Mysle ze na ten temat wiecej wyjasnic nie musze. I jeszcze jedno [norazie nic nie zaplacilem]

Gdzie ta pewność? Tak jak mówiłam.... za szybko wszystko. Za cwaniactwo sie placi ale kto zabroni....

Jednak masz racje.Bede musial zaplacic za przedterminowa wymiane 100L.wody , jakies 20 groszy [i nie placz prosze] :secret:

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ci delikatnie docinaja I maja racje, a Ty masz strasznie ciete riposty. Dziwie sie, ze sa tacy, co jeszcze w tym temacie odpowiadaja na Twoje pytania


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie Ci delikatnie docinaja I maja racje, a Ty masz strasznie ciete riposty. Dziwie sie, ze sa tacy, co jeszcze w tym temacie odpowiadaja na Twoje pytania

Szczerze to i mnie to dziwi. Ja sobie obserwuje i czekam aż za przeproszeniem to wszystko pieprznie. Kolega myśli, że wykładając grubą kasę na najlepsze i najdroższe (co często z resztą podkreśla) sprzęty i preparaty oszuka naturę. Szkoda tylko zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Napewno wiele osob bedzie niezdowolonych z tego faktu ale woda praawie sie wyklarowala.Zona wymienia skarpety co trzy godziny.Przyczyna felerna grzalka i ztego powodu zbyt wysoka tempera,bylo 30 stopni.W tej chwili jest 24.Pozdrawiam. :wallbash:

iku

Zostaw to akwarium w spokoju....daj mu dojrzeć,utrzymuj parametry na stałym poziomie tak żeby bakterie mogły robić swoja głównie KH-mniej więcej 7-7,8 .,.Nie rób podmianek bo po co je robisz ???podmianki robii się żeby odswierzyć wodę i mikrolelementy wprowadzić...Podaj parametry jakie masz przy tej obsadzie...i czy jeszcze ryby żyją?Jak pieni odpieniacz i jak masz go ustawionego?jaką masz pożywkę dla bakterii?Co dolewasz zeby bakterie miały pożywkę?

Efektu jutro nie będzie...

Witam,ryby wszystkie zyja i maja sie OK.Pozywki dla bakterii nie leje,kiedys lalem po 1 ml.przez trzy dni NO3-PO4-X ale zawsze ryby dostawaly cholernego spida,wiec zaprzestalem dozowanie tego specufiku.Wtej chwili dodaje tylko Grotech Coral A+B+C+M co tydzien po 10 kropli.W tej chwili odpieniacz ustawiony na mokro.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja tematu? Rybki mają się dobrze?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja tematu? Rybki mają się dobrze?

Tak samo jestem ciekawa'jak sprawa sie ma.....?

Co tam w akwarium sie dzieje ? ....Co slychac? Jak woda ? Metna?

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.