Skocz do zawartości
luminigilstiejn

Moja pierwsza słona bańka.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jestem ciekawa'jak sprawa sie ma.....?

Co tam w akwarium sie dzieje ? ....Co slychac? Jak woda ? Metna?

alo alo ? Moze mala aktualizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,po ostatnim najezdzie wszystkich plag egipskich woda krysztal.Akry troszke ucierpialy,reszta ma sie dobrze.Rybcie maja sie bardzo dobrze.Jestem pelen podziwu ze przetrzymaly w takich warunkach.Fotki wkleje za dwa tygodnie.W tej cwili jade na ozonie 1 godz. dziennie.Pozdrawiam.Zapomnialem,dokupilem jeszcze parke Mandarynow.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho jak ta banda za kilka miesięcy będzie w takim samym komplecie jak teraz to pogratuluję.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kto pyta nie bladzi.Z dnia dzisiejszego jest ostatnia fotka''''''to moj ulubieniec,jak tylko wloze reke do baniaka to zaraz podplywa i dziubie mnie w palce.Pytanko????Hodowla fitoplanktonu sie udala?Pozdrawiam.Zdiecie przedostatnie i trzu do tylu sa robione trzy tygodnie temu.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kto pyta nie bladzi.Z dnia dzisiejszego jest ostatnia fotka''''''to moj ulubieniec,jak tylko wloze reke do baniaka to zaraz podplywa i dziubie mnie w palce.Pytanko????Hodowla fitoplanktonu sie udala?Pozdrawiam.Zdiecie przedostatnie i trzu do tylu sa robione trzy tygodnie temu.

Racja-kto pyta nie bladzi.Niewiem jak Ty ale ja fito nie choduje.( jesli to do mnie zapytanie)

A dlaczego wstwailws zdjecia calosci z przeszlo 3 tyg? Miala byc aktualizacja.Pokaz ta krysztalowa wode ok :)

Kobieca ciekawosc mnie zrzera... :) Chcialabym zobaczyc co ladnego masz w akwarium :)

Edytowane przez Debora
Ortografia. Proponuję załączyć słownik ort. w ustawieniach przeglądarki. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem..... Ba!!!!!!!!!! jeszcze nie mam ZALANEGO baniaka, ale juz teraz wiem, ze bede ten temat czytal miliony.....MILIONY razy...... zeby nie zrobic nic co autor w tym temacie zrobil zle .

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam również dopiero planuje kolejną banke w życiu i pierwszą słoną. Ale wpuszczenie ryb do świeżego baniaka... takich rzeczy się nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam również dopiero planuje kolejną banke w życiu i pierwszą słoną. Ale wpuszczenie ryb do świeżego baniaka... takich rzeczy się nie robi...

Witam tu nie chodzi o to kiedy ryby zostaly wpuszczone, tylko kiedy wsadzilem pierwsze korale.Mysle ze wzrok masz dobry i widzisz w jakiej kondycji sa ryby.Pozdrawiam.Fotek nowych narazie nie bedzie,mam nowy telefon i ucze sie obslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zrobiles zdjecie helmona?

Edit/ chelmon rowniez jest "pstrykniety" 10/11/14 ta sama nokia I w tym samym czasie co zdjecie wyzej (8.02)

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zrobiles zdjecie helmona?

Edit/ chelmon rowniez jest "pstrykniety" 10/11/14 ta sama nokia I w tym samym czasie co zdjecie wyzej (8.02)

Witam,zgadles zdjecie Chelmona jest zrobione ta sama Nokia ale od wczoraj wieczora mam nowy telefon.,,,,,,, "Ciekawosc ludzka niezna granic"Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wstawic zdjecie calosci ?"( widok ogolny akwarium) :) Nie trzeba do tego specjalnych ustawien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zgadlem, tylko piszesz ze zdjecie zrobiles dzisiaj, a wedlug informacji jakie wyczytalem z fotki, to bylo to 10 listopada


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zgadlem, tylko piszesz ze zdjecie zrobiles dzisiaj, a wedlug informacji jakie wyczytalem z fotki, to bylo to 10 listopada

Witam 10..go listopada bylem w pracy,,,,cos jeszcze.Aaaaa dla pelnej informacji Achilles jest ten sam.Pozddro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek nowych narazie nie bedzie,mam nowy telefon i ucze sie obslugi.

Strasznie skomplikowany musi być ten telefon w obsłudze,że tak "trudno" się nim robi zdjęcia... :evil:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho jak ta banda za kilka miesięcy będzie w takim samym komplecie jak teraz to pogratuluję.

Witam,

mam pytanie,jak masz ustawione vortecha,ja mam na trzy diody a hula jok holera .Pozdrawiam

Strasznie skomplikowany musi być ten telefon w obsłudze,że tak "trudno" się nim robi zdjęcia... :evil:

Wruc do postu gdzie pisze odnosnie znajomosci komputera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic wiecej. Jedno zdjecie zrobiles o 8.02 I dwa kolejne o 11.04. Co za roznica. Nie ma zadnej fotki z dzisiaj, wiec jak dla mnie sciema.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic wiecej. Jedno zdjecie zrobiles o 8.02 I dwa kolejne o 11.04. Co za roznica. Nie ma zadnej fotki z dzisiaj, wiec jak dla mnie sciema.

U Ciebie disiaj bedzie trwalo kolejny tydzien,masz problem z kalendarzem??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale widocznie ty masz. W poscie powyzej dalem godziny w ktorych zrobiles zdjecia, a nie daty.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie skomplikowany musi być ten telefon w obsłudze,że tak "trudno" się nim robi zdjęcia... :evil:

Sorry za pytanie ale to cos ze zdiecia to WFM. :thumbup:

Nie, ale widocznie ty masz. W poscie powyzej dalem godziny w ktorych zrobiles zdjecia, a nie daty.

Nigzie nie pisalem o ktorej godzinie bylo robione zdjecie.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że czytając Twój reportaż o Twoim akwarium jestem pod wielkim wrażeniem... że tak potrafisz budować nastrój grozy, horroru i dowcipu. Zastanawiam się, czy Hans Zimmer dałby radę zrobić do tego reportażu muzę... :)

Mam też wrażenie, że albo nie czytasz, albo nie chcesz odpowiadać na to, co piszą Ci ludzie.

Oczywiście, że nie będę się wymądrzał... Ja w sumie się nie znam :)

Ja chciałem tylko Ci poradzić, żebyś za te pieniądze, co wydajesz na akwarium - wziął rodzinkę na wypasione wczasy :) Na pewno będziecie bardziej z tego zadowoleni...

I tak na koniec mała koleżeńska rada... z wielką d*pą wejdzie się wszędzie - ale z wielką gębą nie zagrzeje się nigdzie miejsca.

Tym bardziej, że Ty musisz tu zagrzać miejsce - choćby tylko z tego powodu, że ktoś będzie Ci musiał doradzić co robić, jak za chwilę pojawi się ospa w Twoim baniaku...

w sumie to tyle... pozdro


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że czytając Twój reportaż o Twoim akwarium jestem pod wielkim wrażeniem... że tak potrafisz budować nastrój grozy, horroru i dowcipu. Zastanawiam się, czy Hans Zimmer dałby radę zrobić do tego reportażu muzę... :)

Mam też wrażenie, że albo nie czytasz, albo nie chcesz odpowiadać na to, co piszą Ci ludzie.

Oczywiście, że nie będę się wymądrzał... Ja w sumie się nie znam :)

Ja chciałem tylko Ci poradzić, żebyś za te pieniądze, co wydajesz na akwarium - wziął rodzinkę na wypasione wczasy :) Na pewno będziecie bardziej z tego zadowoleni...

I tak na koniec mała koleżeńska rada... z wielką d*pą wejdzie się wszędzie - ale z wielką gębą nie zagrzeje się nigdzie miejsca.

Tym bardziej, że Ty musisz tu zagrzać miejsce - choćby tylko z tego powodu, że ktoś będzie Ci musiał doradzić co robić, jak za chwilę pojawi się ospa w Twoim baniaku...

w sumie to tyle... pozdro

Witam,ospy w moim baniaku to raczej nie bedzie.Co do porad to zadnych nie otrzymalem,zechciej spojrzyc wstecz gdzie bylo pytanie z mojej strony o reaktor ozonu,,,,zero odpowiedzi.Zadnych konkretnych porad przed zalaniem baniaka od zadnego z forumowiczow nie otrzymalem.Czyli co,zawisc ludzka.Pozdrawiam........A o moja rodzine to sie nie musisz martwic,bez urazy.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... porad to ja wyczytałem bardzo dużo. Jednak Ty nie czytałeś ani jednej.

Koleżanka @Margo napisała wiele porad. Inni również. A najważniejsza porada brzmiała "zwolnij! - 10 mniej ratuje życie!"

Oczywiście, że wyjdziesz z plag, z mętnej wody i innych - ale jakim kosztem zdrowia Twojego i zwierzaków? Oczywiście o finansach tu nie mówię. Gentlemani o nich nie rozmawiają :)

Powinieneś przede wszystkim zmienić myślenie o prowadzeniu morskiego akwarium. Ja również za czasów młodości miałem słodkie.

Pyszczaki rozmnażałem w 12 akwariach. Ale co z tego... Założyłem morskie i ... nauczyłem się pokory i spokoju.

Wyjaśnię Ci tak pokrótce o co tu w tym wszystkim chodzi... Otóż morskie akwarium - to cały żyjący system. Począwszy od bakterii w wodzie, skałach - skończywszy na samych zwierzakach.

Jeśli zaburzysz, albo nie pozwolisz na "zaskoczenie" SAMOISTNE zbiornika - to niestety obudzisz się z ręką w nocniku. Będziesz wydawał "miliony" na coraz to nowe urządzenia, na coraz to nowe specyfiki - aż stwierdzisz, że jednak zaczniesz od początku.

Każdy składnik w baniaku zależny jest od innego składnika. I nie ma na to innych rozwiązań. Już byli na forum ludzie, którzy startowali na zwykłej kranówie, wymyślali cuda. Też byli "jurni" pewni siebie, że co to oni nie są... Mimo dobrych rad - byli mądrzejsi. Dzisiaj te baniaki nie istnieją. A właściciele zrazili się do morszczyzny.

Porównam to do samochodu... Jeśli przytkasz tłumik (nie zatkasz) - to owszem, auto zapali i pojedzie, ale będzie się dusić, prychać.

Tak samo jest u Ciebie w baniaku.

Nie zakończył się cykl azotowy, a Ty non stop dokładasz coś. Nie wiem jak robisz te testy, ale wątpię, że w akwarium masz tak książkowe - zważywszy na to co się u Ciebie dzieje.

Dlatego ja nie mam zamiaru Cię umoralniać, ale poczytaj np akwarium Foxa, Testera, czy innych wiedzących co trzeba robić - czy już największej ligi Krzysztofa Tryca. Zobacz z jaką pokorą do prowadzenia baniaka oni wszyscy podchodzą.

90% osób na tym forum przekonało się na własnej skórze co się dzieje jak zbyt szybko się działa.

Ja teraz startuje z 4 akwarium - sam nie wiem ile jeszcze błędów popełnię...

A jeśli chodzi o dozowanie ozonu - powiedz mi po co? To nie jest słodki baniak...

Jedyne co dozuj - to na prawdę węgiel... ale dla siebie - na wstrzymanie.

pozdro


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... porad to ja wyczytałem bardzo dużo. Jednak Ty nie czytałeś ani jednej.

Koleżanka @Margo napisała wiele porad. Inni również. A najważniejsza porada brzmiała "zwolnij! - 10 mniej ratuje życie!"

Oczywiście, że wyjdziesz z plag, z mętnej wody i innych - ale jakim kosztem zdrowia Twojego i zwierzaków? Oczywiście o finansach tu nie mówię. Gentlemani o nich nie rozmawiają :)

Powinieneś przede wszystkim zmienić myślenie o prowadzeniu morskiego akwarium. Ja również za czasów młodości miałem słodkie.

Pyszczaki rozmnażałem w 12 akwariach. Ale co z tego... Założyłem morskie i ... nauczyłem się pokory i spokoju.

Wyjaśnię Ci tak pokrótce o co tu w tym wszystkim chodzi... Otóż morskie akwarium - to cały żyjący system. Począwszy od bakterii w wodzie, skałach - skończywszy na samych zwierzakach.

Jeśli zaburzysz, albo nie pozwolisz na "zaskoczenie" SAMOISTNE zbiornika - to niestety obudzisz się z ręką w nocniku. Będziesz wydawał "miliony" na coraz to nowe urządzenia, na coraz to nowe specyfiki - aż stwierdzisz, że jednak zaczniesz od początku.

Każdy składnik w baniaku zależny jest od innego składnika. I nie ma na to innych rozwiązań. Już byli na forum ludzie, którzy startowali na zwykłej kranówie, wymyślali cuda. Też byli "jurni" pewni siebie, że co to oni nie są... Mimo dobrych rad - byli mądrzejsi. Dzisiaj te baniaki nie istnieją. A właściciele zrazili się do morszczyzny.

Porównam to do samochodu... Jeśli przytkasz tłumik (nie zatkasz) - to owszem, auto zapali i pojedzie, ale będzie się dusić, prychać.

Tak samo jest u Ciebie w baniaku.

Nie zakończył się cykl azotowy, a Ty non stop dokładasz coś. Nie wiem jak robisz te testy, ale wątpię, że w akwarium masz tak książkowe - zważywszy na to co się u Ciebie dzieje.

Dlatego ja nie mam zamiaru Cię umoralniać, ale poczytaj np akwarium Foxa, Testera, czy innych wiedzących co trzeba robić - czy już największej ligi Krzysztofa Tryca. Zobacz z jaką pokorą do prowadzenia baniaka oni wszyscy podchodzą.

90% osób na tym forum przekonało się na własnej skórze co się dzieje jak zbyt szybko się działa.

Ja teraz startuje z 4 akwarium - sam nie wiem ile jeszcze błędów popełnię...

A jeśli chodzi o dozowanie ozonu - powiedz mi po co? To nie jest słodki baniak...

Jedyne co dozuj - to na prawdę węgiel... ale dla siebie - na wstrzymanie.

pozdro

Witam ponownie w aucie kture mam ciezko jest przytkac tlumik,silnik v8.Margo do mojego watku weszla dwa miechy po zalaniu baniaka.Kazdy probuje cos doradzic po fakcie.Mysle ze to forum nie na tym powinno polegac.Likwidacja, patogenow, do tego stosuje sie ozon,rowniez do walki z ospa,zapobiegawczo.Na wstrzymanie nie musze nic brac,rosna glony wapienne,,,, wielkosc 2-zeta.Nie prubuje sie wymadrzac,tajnikow akwarystyki slodko czy slonowodnej jeszcze do konca nie poznalem.Mysle ze nie ma nikogo takiego ktory by wszystkie tajniki istot morskich zglebil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.