Skocz do zawartości
Stefan 210

Problem z wyświetlaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam reefmaxa od 3 miesięcy i do dnia dzisiejszego działało mi wszystko dobrze . Chodzi o to ze na wyświetlaczu naprzemiennie pokazywana jest temperatura z zegarem a dzisiaj pokazuje mi godzinę i tam gdzie miałem temperaturę wyświetla 00.9 próbowałem restartowac i po ustawieniu wszystkiego dalej pokazuje00.9 czy moze wie ktoś dlaczego tak sie dzieje i jak to zmienić z góry dzieki za pomoc.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego restart nic ci nie da kod który ci się wyświetla to jest to awaria czujnika temperatury ten czarny kabel zakończony plastikiem dzwoń do serwisu to ci przyślą wymienisz sam koszt nowego czujnika ok 30 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki . A wymina tego to samej końcówki czy cały kabel?a jeśli kabel to skąd sie go wypina?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki . A wymina tego to samej końcówki czy cały kabel?a jeśli kabel to skąd sie go wypina?

Miałem to samo i nowy czujnik temperatury z Aquaela nie pomógł. Dopiero płytka zasilacza była strzałem w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w 3 letnim. Gdzie znajdę kody błędów, bo czasem zamiast pierwszej cyfry mam zero?a zamiast 25.6 13.4?

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem na wyswietlaczu dzisiaj wyskakuje mi tyle jakiś nowych numerów ze nie wiem o co chodzi jeśli ktoś wie gdzie mozna znaleść opis listy błędów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim reefmaxie wymieniłem już wszystkie stateczniki, a w serwisie zasilacz i właśnie wyświetlacz ,bo miał pęknięte mocowanie.

Rozkręcasz mnóstwo śrub i jesteś w trzewiach obudowy a kable i elelementy są upchane jak ludzkie jelita ale da się dojść co gdzie idzie.

Poszukaj podczepionego wątku o wymianie stateczników - tam są sensowne fotki.

Uważaj na uchwyty od opraw bryzgoszczelnych - łatwo się łamią.

Pokrywa jest odczepialna po wyjęciu dwóch kołków z boku. Moźesz wyjąc i pojechać do aquela.

Dobrze, że ten czujnik nie odpowiada za nic kluczowego.

Czujnika temp akurat nie odczepiałem .

Stateczniki załatwiali w erybce, aquael w Wawie jest na bezdrożach ztm i wycieczka autobusem była kłopotliwa. Może inne elementy też załatwią jak zadzwonisz. Acropora jak podejrzewam też jest mocno powiązana z aquaelem.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczył mi ten kod zadzwoniłem do serwisu od razu powiedzieli co jest grane a wy to tworzycie różne historie wymienić czujnik to jest bułka z masłem wypinasz 2 kable i ciskasz nowe i jest po kłopocie

po kolei Stefan 210

wyjmujesz boczne kołki (wypychasz od środka czymś płaskim )wyciągasz kołki zdejmujesz pokrywę

demontujesz świetlówki ,odkręcasz mocowania świetlówek (te białe z boku tylko ponumeruj 1,2,3 żeby się nie pomyliło)

odkręcasz odbłyśnik (blacha nad świetlówkami)i masz odsłoniętą całą obudowę )

Wykręcasz wszystkie wkręty podnosisz cały czarny panel do góry i wszystko masz na wierzchu

po przewodzie dojdziesz do wszystkiego .

Tak na przyszłość jak ci padnie statecznik jak będziesz miał to wszystko na wierzchu to zapisz sobie wymiary statecznika i parametry jest to chyba 1 *24w dostępne w marketelekrtyczny.pl po 30 pln wiele taniej niż aquelu ( ale to tak na zaś)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dopisuję się do listy szczęśliwców kodu 0.09

z tą różnicą, że po przeczytaniu Waszych postów nie będę wymieniać póki co tego czujnika

powodem: poczekam aż coś jeszcze padnie nim się przełamię do n-tego rozkręcania RM

w którymś temacie w reefmaxclub jeszcze liczyłem ile stateczników wymieniłem.

Fajny baniaczek, ale przynajmniej żeby mniej śrub było do rozkręcania ;)

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie (odpukac) po prawie 2 latach wszystko miodzio :). Dwa razy tylko zawiesil sie "komputerek" i zapadly sie przyciski od programatora i to wsio :).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zapadnięte przyciski też jest sposób 2 otworki od środka i pasek elektryczny i już nigdy się nie zapadną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przywitam wszystkich - na forum do tej pory byłem tylko jako czytający i chłonący wiedzę :)

Przepraszam za odgrzanie kotleta ale temat jest wydaje mi się cały czas aktualny. Reffemax od lipca 2015 - dopadł mnie również problem ze wskazaniami wyświetlacza. U mnie pojawiały się wskazania 0.09 , na zmianę z właściwą temperaturą aż do ponad 90 stopni C. Zauważyłem również , że migała przy tym kropka i w czasie tego mignięcia lekko przygasał wyświetlacz. Kontakt z serwisem i wskazanie na problem z czujnikiem (błąd 0.09) . Po wymienianie czujnika - efektów brak :(

Poprosiłem o przesłanie płytki zasilacza (tak jak u kolegi Yaardai). Serwis Aqualle`a a zaprzeczył jakoby ona miała być odpowiedzialna za usterkę - ustaliliśmy, że z zasilaczem na wszelki wypadek prześlą również płytę główną. Po wymianie płytki zasilacza wszystko wróciło do normy - płyty gł. nawet nie wymieniałem tylko odesłałem do serwisu.

pozdrawiam

Edytowane przez ziembol (wyświetl historię edycji)

31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztowała nowa płytka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt nowego zasilacza to 75 zł brutto + bodajże 20 zł wysyłka


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim reefmaxie jest podobny problem (00.9 i temp. od właściwej w górę), czy masz może jakąś fotkę (może być tej starej płytki zasilacza) bo może da się to po prostu tanio naprawić? Coś tam elektroniki liznąłem a nie spodziewam się tam technologi kosmicznej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu kabla od obciętego popsutego termometru używam jako wejścia zasilania 12V z zewnętrznego zasilacza w szafce (wiatraki+nocne,tani jakiś do led, bo dużo amperów nie jest potrzebne)

Wypatroszyłem tą przegrzewajacą się w środku obudowę, teraz są tam tylko stateczniki i kostki.

Miała to być prowizorka po totalnej awarii płytek, ale jestem bardziej zadowolony niż z fabrycznego rozwiązania.

Już nie polegam na resetujących się po zaniku zasilania ustawieniach panelu a na mechanicznych timerach z JULA.

Na lato kupiłem sobie Cyfrowy termostat W1209 regulowany 12V -50C +110C, tyle że jeszcze się nie bawiłem.

( 18zl) Już nie myślę o firmowym termometrze wcale a o podłączeniu do dużo lepszego wiatraka aquawind. A stateczników od tego czasu nie musiałem wymieniać.

Załatwienie jakichkolwiek części przez dzwonienie i maile do aquela , nie pozwoliło mi nic załatwić. Może źle trafiałem albo to przez fakt, że nie mam już gwarancji i takich klientów traktuje się inaczej.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu kabla od obciętego popsutego termometru używam jako wejścia zasilania 12V z zewnętrznego zasilacza w szafce (wiatraki+nocne,tani jakiś do led, bo dużo amperów nie jest potrzebne)

Wypatroszyłem tą przegrzewajacą się w środku obudowę, teraz są tam tylko stateczniki i kostki.

Miała to być prowizorka po totalnej awarii płytek, ale jestem bardziej zadowolony niż z fabrycznego rozwiązania.

Już nie polegam na resetujących się po zaniku zasilania ustawieniach panelu a na mechanicznych timerach z JULA.

Na lato kupiłem sobie Cyfrowy termostat W1209 regulowany 12V -50C +110C, tyle że jeszcze się nie bawiłem.

( 18zl) Już nie myślę o firmowym termometrze wcale a o podłączeniu do dużo lepszego wiatraka aquawind. A stateczników od tego czasu nie musiałem wymieniać.

Załatwienie jakichkolwiek części przez dzwonienie i maile do aquela , nie pozwoliło mi nic załatwić. Może źle trafiałem albo to przez fakt, że nie mam już gwarancji i takich klientów traktuje się inaczej.

Wstawisz fotkę tych przeróbek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim reefmaxie jest podobny problem (00.9 i temp. od właściwej w górę), czy masz może jakąś fotkę (może być tej starej płytki zasilacza) bo może da się to po prostu tanio naprawić? Coś tam elektroniki liznąłem a nie spodziewam się tam technologi kosmicznej....

bardzo proszę --> tpnlyapu31ku_t.jpg

Edytowane przez ziembol (wyświetl historię edycji)

31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie statecznika problem ustąpił - z tym, że kody błędu były różne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę --> tpnlyapu31ku_t.jpg

Piękne dzięki jeszcze w tym tygodniu spróbuje to naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keppax, wstawie o ile jeszcze raz będę miał powód, by to rozebrać, a mimo tego że wszystkie świetlówki załączają sie na raz a nocny led można włączyć tylko z włączonymi wiatrakami i pewnie można by to zmienić , to na razie nie zamierzam tych wszystkich śrub wykręcać.

W skrócie stateczniki można podłączyć pod 230V, wiatrak i nocne pod 12V z taniego zasilacza , trzeba tylko wejść ( np kablem z uszkodzonego termometru) do tej obudowy, bo wejście 230V już jest). Płytka z fotki to zasilacz a ta po prawej to sterowanie podpięte do panelu. Obie te płytki wyjąłem, więc to raczej szybkie wyjście dla hardcora niż naprawa pełni funkcjonalności. Polecam jak więcej niż jedna rzecz nie działa a w akwarium nie chce się inwestować, albo jako prowizorkę, by życie nie cierpiało. Po tym panel traci wszelkie funkcje poza uszczelnianiem obudowy.

Timer jest na gniazdku, podpiąłem uklad 230V i 12 V razem to jednego przez złodziejkę. ( wiatrak chodzi jak świetlówki się świecą)

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, altenatywa jest, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.