Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Ryba Pewniak na Chwasty tzn Aiptazja jakieś sugestie ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie krewetki ale one ani myślą pilnować populacji która się robi coraz większa , Chelmona ani ziębi ani parzy żeby coś z tym zrobił nie każdy osobnik je zjada potrzebuje jakiś gatunek który to usunie ale jednocześnie nie będzie w nadmiarze niszczył np Zoasów,

wiem a Auridze ale też wiem że ona lubuje skubać Korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak coś je aiptasię, to koralami też nie pogardzi, w końcu aiptasia to koral.

Zaczynam też mieć ten problem, przez lata aiptasia w akwarium była sztuk 1-2 a teraz nagle zaczęła podnosić łeb :( Zastanawiam się nad joe's juice, ale podobno można tym wykończyć również quadri.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia jest skuteczna, ale to walka z wiatrakami bo za chwile odrośnie chwast.

Co do ryby, czy też zwierza - tu muszę cię zmartwić - nie ma pewniaka, możesz kupić Aurige, Możesz kupić brzydala czy dwa nawet, a i tak żadem może nie ruszyć.

Jeszcze jedno, jak masz więcej Aiptasi, to dwie krewetki to stanowczo za mało.

W takim baniaku dwie będą bały sie wychodzić w obawie przed zjedzeniem ( zwłaszcza że masz chelmona ), a druga sprawa to pewnie siedzą sobie gdzieś z tyłu skały, albo pomiędzy skałami gdzie tez masz pełno Aiptasii którymi sie systematycznie żywią, a że aiptasia i tak odrasta to po co mają wychodzić gdzieś na widok szukac innego pożywienia i narażać się na zjedzenie skoro pełno jedzenia mają pod nosem w swojej kryjówce

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auriga polecam sam miałem i nie było problemów, pilnowała populacji, tylko jest jedno trzeba ja systematycznie dokarmiać bo będzie podskubywac korale, xenie na 100% zje :)


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

polecam takiego osobnika

widziałem ostatnio takiego w akcji

ryba dostaje szału jak widzi "różyczki"

sps,małże nie tyka

Parachaetodon ocellatus

http://pl.reeflex.ne...n_ocellatus.htm

pozdrawiam

Ant, to chyba że polecasz tego konkretnego osobnika:-), bo to raczej kwestia osobnika niż gatunku.

Jeden chetonik będzie wcinał różyczki, korali nie ruszy, inny odwrotnie, a jeszcze inny, którego właśnie odłowiłem i jedno i drugie. Wciągnął wszystkie aiptasie, nawet jedną tak wielką że była prawie jak szorstnik, po czym wziął się a sps-y i lps-y.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jak coś je aiptasię, to koralami też nie pogardzi, w końcu aiptasia to koral.

Zaczynam też mieć ten problem, przez lata aiptasia w akwarium była sztuk 1-2 a teraz nagle zaczęła podnosić łeb :( Zastanawiam się nad joe's juice, ale podobno można tym wykończyć również quadri.

Aiptasia to nie koral tylko ukwiał ? Mi też przybywa aiptasi a sześć krewetek ich nie rusza.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie zaczynaj :)

Zaraz zaczna sie wpisy ze ukwialy sa z rodziny koralowcow etc. Odpusc ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ta ode mnie?


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka że sie podepne ale gdyby ktorys z Was kokedzy chcial odsprzedac, pozyczyc itp swojego pewniaka na aiptasie to jestem chetny.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukłem chelmona jedzącego aiptasie to mi się znudzilo i kupiłem brzydala. Ten wykosił różyczki w 2 tygodnie a miałem sporo młodych osobników w każdym zakądku skały. Nie zjada zoa ani innych korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z brzydalem miał dużo problemów jak na początku nic nie ruszał tak jak poszedł to wszystko żarł aptasie i inne korale skubał.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukłem chelmona jedzącego aiptasie to mi się znudzilo i kupiłem brzydala. Ten wykosił różyczki w 2 tygodnie a miałem sporo młodych osobników w każdym zakądku skały. Nie zjada zoa ani innych korali.

Jeszcze nie zjada :)

Miałem 2 brzydale, obydwa wykosiły aiptasie i zaczęły zaczepiać miękaski w szczególności xenie. Teraz mam trzeciego :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brzydal wyżarł aiptasie, ale też większość zoa, cała xenie i zaczął skubać lps


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem młodego brzydala na aiptasie , zobaczymy czy bedzie zjadał przynajmniej młode różyczki , ale mam zamówiona już rybę CHELEMONE , bo nie ukrywam troszeczkę ich mam :whip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jonafish są krewetki wcinające różyczki. Byłem podczas karmienia - jak w baniaku z nimi wylądowała szczepka na której było kilka aiptasii efekt był podobny do wrzucenia kurczaka do zbiornika z piraniami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helmon jest ok, tylko,że będzie podskubywał inne ukwiały

Auriga u mnie skubała zoa i xenię

z tych dwóch polecam helmona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auriga jednak okazała się idealnym wyborem bo wytłukła już większość nie chcianych gości, a przy tym nie rusza Korali no może Pavone tylko z polipów obskubała ale Koral pewnie nowe sobie wypuści bo nie widać żeby mu to szkodziło bo jaki był taki jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem i brzydala i Chelmona i Aurige i Auriga byla najlepsza.

Marek poczekaj, ani sie obejrzysz i aiptasie zaczna znikac;)

mars79, wez sie ogarnij i dowiedz sie chociaz jak sie ryba nazywa, ale jestem pewien, ze dlugo u Ciebie nie pociagnie, skoro nawet nie nasz jej poprawnej nazwy.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zjada :)

Miałem 2 brzydale, obydwa wykosiły aiptasie i zaczęły zaczepiać miękaski w szczególności xenie. Teraz mam trzeciego :D

Od okolo 2 miesięcy nie ma aiptasi i nie rusza innych korali, złośliwiec jakiś czy co :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie ryba, ale roze wytnie moment: Berghia Nudibranchs


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aurige miałem dwa miesiące, z tego ponad miesiąc próbowałem ją wyłowić łapką, załatwiła mi kilka dużych korali. Nie polecam do zbiornika z LPSami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to napiszę w tym Auriga z aiptazja się pięknie rozprawiła ale teraz wypadało by jek coś pod nos podtawić żywą i mrożoną Artemie zjada, ale już np Lasonogi ma gdzieś Wodzienia, cyklopa też nie chce tak się zastanawiam co by jej jeszcze prubować dać bo jest wybredna a też taka mała ciekawostka już od jakiegoś czasu się zastanawiałem co mi robi zakłucenia w tunerze FM i znalazłem winnego pompa od odpieniacza robi zamieszanie przy słabym sygnale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.