Skocz do zawartości
Michal Ghost

pacific sun 250L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam akwarium 250L i chciałbym oświetlenie pacific sun i mam dwa pytania.

-czy naprawdę te światła są warte tych cen ?

-i jaki model najbardziej pasuje do 250L ?


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało napisałeś .. samo hasło "pacific sun" nic nie mówi o tym jaki rodzaj lampy masz na myśli LED/T5/HQI ?

Podaj tez wymiary zbiornika będzie łatwiej coś podpowiedzieć.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko led, czy hybrid? Bez wymiarow zbiornika za duzo sie nie dowiesz. Ogolnie do lamp nie mam zastrzezen, a nawet jak cos sie stanie, to serwis daje rade


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko led, czy hybrid? Bez wymiarow zbiornika za duzo sie nie dowiesz. Ogolnie do lamp nie mam zastrzezen, a nawet jak cos sie stanie, to serwis daje rade

Ale jestem zakręcony chodzi mi o te hybrid. Moje akwarium ma 250L 100x50x50 bede chciał miec w nim LPS SPS a także kilka miekich.

Mowisz ze do lampy nie ma zastrzeżeń ale jak płacisz taka cenę to juz powinna byc lampa super itp.

Edytowane przez Michal Ghost (wyświetl historię edycji)

33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie chcesz usłyszeć?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie chcesz usłyszeć?

Chce wiedzieć czy daje takie światło jak powinno ( będę miał lps sps i miekie) bo wydając 3-4 tysiące na światło to już powinni świecić super i obsługa(sterowność) tez powinna być dobra. Wiem ze sa aplikacje do komputerów, telefonów i czy sa one łatwe do ogarnięcia. No chyba ze masz jakiś inny pomysł z oświetleniem do 250L (hybrid).


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam hybrydy mam lapmę Triton R2-9 kanałów i kolory mogę ustawić jakie mi się tylko spodobają,wszystko sterowane przez blutacz,z kanapy z laptopa.Lampa ma dwa wiatrki nie słyszalne,serwis telefoniczny bez problemowy wszystko ci wyjaśnią o co zapytasz,Lapmę mam juz 2 lata i nigdy nie miałem z nią problemów.Aplikacja prosta jak budowa cepa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam hybrydy mam lapmę Triton R2-9 kanałów i kolory mogę ustawić jakie mi się tylko spodobają,wszystko sterowane przez blutacz,z kanapy z laptopa.Lampa ma dwa wiatrki nie słyszalne,serwis telefoniczny bez problemowy wszystko ci wyjaśnią o co zapytasz,Lapmę mam juz 2 lata i nigdy nie miałem z nią problemów.Aplikacja prosta jak budowa cepa.

A jakie posiadasz akwarium wielkie akwarium?


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczką Pandory od ponad roku. Lampka bardzo fajna kolory korali pod tym światełkiem super. Zadzwoń do firmy, nieraz mają lampy z expozycji w dobrych cenach oczywiście na gwarancji.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wiedzieć czy daje takie światło jak powinno ( będę miał lps sps i miekie) bo wydając 3-4 tysiące na światło to już powinni świecić super i obsługa(sterowność) tez powinna być dobra. Wiem ze sa aplikacje do komputerów, telefonów i czy sa one łatwe do ogarnięcia. No chyba ze masz jakiś inny pomysł z oświetleniem do 250L (hybrid).

Na te aplikacje to bym się nie napalał, bo teraz wygląda to tak:

Rru8Px.png

Edytowane przez kaspy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej aplikacja z laptopa nie jest ... nie zniechęcaj kolegi :)

Zadzwoń do sklepu zapytaj co Ci polecą pod jakie korale ... poogladaj potem zbiorniki pod taką lampą jak polecili.

Patrzylbym raczej na hybryde jesli juz chcesz Ledy lub na lampe T5 jesli chcesz miec pewność wybarwienia SPS ... SPS czy LPS pod ledami tez sie da ale nie pod kazdymi :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem zakręcony chodzi mi o te hybrid. Moje akwarium ma 250L 100x50x50 bede chciał miec w nim LPS SPS a także kilka miekich.

Mowisz ze do lampy nie ma zastrzeżeń ale jak płacisz taka cenę to juz powinna byc lampa super itp.

Do tej wielkości akwarium i takiej obsady hybryda Pandora Hyperion S 2x75W SMT+ 4x39W T5 będzie wystarczająca.

Sprzęt jak wszystko co dziś nas otacza - może pracować wiele lat lub zepsuć się po miesiącu.

Im mniej części w srodku tym mniejsze prawdopodobieństwo że coś bedzie miało tzw. hidden deffect.

Ale jak pozakuje życie - nawet zwykłe lampy T5 potrafią się zepsuć - choć to technologia z przed 20 lat. :-)

Na te aplikacje to bym się nie napalał, bo teraz wygląda to tak:

Rru8Px.png

Na rynku są setki różnych tabletów z różnymi ekranami/hardwarem. Mogę wskazać tyle samo urządzeń na których aplikacja będzie wyglądała poprawnie jak i tyle samo na których nie będzie.

Niestety ficzynie nie możliwe pisanie jest portów pod każdy istniejący telefon/tablet, jednakże nim ktoś zdecyduje się na zakup urządzenia specjalnie pod nasze lampy to może zadzwonić i poprosić o sprawdzeie kompatbilności ekranu - wtedy otrzyma odpowiedź w 100% potwierdzającą lub wykluczającą tego typu sytuacje.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał juz brac lampe 2x75w w LED +4xt5 39w,to bym zwiększył rozmiary akwarium,do conajmniej 110/60/55.

Bo na baniak 250l to bym wziął ATI sunpower 6x39w i nie zawracał se głowy dużo droższą lampą hybrydową.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matrix00002

ja mam

ZETLIGHT QMAVEN 6600

i jestem z niej bardzo zadowolony takze moge ci polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są setki różnych tabletów z różnymi ekranami/hardwarem. Mogę wskazać tyle samo urządzeń na których aplikacja będzie wyglądała poprawnie jak i tyle samo na których nie będzie.

Niestety ficzynie nie możliwe pisanie jest portów pod każdy istniejący telefon/tablet, jednakże nim ktoś zdecyduje się na zakup urządzenia specjalnie pod nasze lampy to może zadzwonić i poprosić o sprawdzeie kompatbilności ekranu - wtedy otrzyma odpowiedź w 100% potwierdzającą lub wykluczającą tego typu sytuacje.

Nie działa pod Samsung Galaxy Tab 2 również pod Samsung Galaxy S3 jak i Lenovo IdeaTab S6000. Ja kupiłem lampę mając już te urządzenia, szkoda że nie piszecie nic na swoich stronach który sprzęt działa z oprogramowaniem Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wdzisz - np. na Samsung Galaxy S2 działa.

Wszystkie tablety z rozdzielczością ekranu 1024x768 oraz telefony 800x460 i dpi 250 - także.

Problem ogólnie jest na najnowszych urządzeniach z ekranami o wysokiej rozdzielczości - szczególnie że pomiędzy poszczególnymi wersjami Androida są bardzo duże zmiany w GUI - i tak np, na niektórych Samsungach S4 działa(pierwszych produkowanych) - a na wypuszczanych już kilka miesięcy później(z nowszym Androidem) - już nie.

Planujemy jakąś natywną wersję aplikacji z zunifikowanym kodem odpowiedzialnym za grafikę/reprezentację danych. Problem ze zgodnością obrazu wynika z faktu że każdy port musi być testowany przez nas na fizycznie istniejącym telefonie(pod kątem rozdzielczości, "gęstości" oraz rozmieszczenia na ekranie).

Te które wypisałem powyżej - na pewno działają.

Jak już napisałem, na pewno aplikacja do lamp 8/9ch powstanie w wersji "unify" - tak samo dla Diun.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dzisiaj do http://www.reefshop.pl/eshoper/ na temat która lampa pasuje do mojego akwarium.

Oto odpowiedz

,,Jeżeli chodzi o rozwiązania hybrydowe, to dobrym rozwiązaniem będzie lampa Pandora Hyperion S 1x145W + 2x24W, lampa ta sprawdzi się bardzo dobrze w zbiorniku z przewagą koralowców LPS + miękkie, natomiast jeżeli planuje Pan akwarium z przewagą SPS, proponowałbym zastanowić się nad Diuną 8x39W, twarde koralowce małopolipowe najlepiej czują się pod światłem świetlówkowym.''

,,Jeżeli będzie przewaga korali twardych to proponuję lampę Diuna na świetlówki t5.

Jeżeli będzie mix wszystkiego to Pandora spokojnie sobie poradzi.''


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, na pewno aplikacja do lamp 8/9ch powstanie w wersji "unify" - tak samo dla Diun.

Bardzo mnie to cieszy, czekam z niecierpliwością :thumbup:

Michał Ghost dokładnie taka lampę jak Ci polecili mam u siebie. Obaj jesteśmy z Kielc, pisz na PW wpadniesz do mnie i zobaczysz co i jak.

Kuba

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jak to wygląda z mojego doświadczenia z lampami Led Pacific Sun.

Jakiś czas temu narzekałem na Ledy bo mam "archaiczne" praktycznie pierwsze jakie były na rynku Black Python'y ... ale dodatkowo prawie tyle samo T5 co LED'ów ... w sumie 960 W światła.

Efekt jak na obrazku poniżej lub w moim poście.

DSCF5781.jpg

Więc uważam że pod Ledami też się da ale tylko w hybrydach z T5 i tylko przy dobrych stabilnych parametrach (PO4, NO3 i KH).

Jeśli chodzi o LPS to przy obecnych ustawieniach odpowiednich dla SPS muszę LpSy chować pod skałę bo totalnie tracą kolory ... nie jest łatwo ale efekt również mogą być :)

Oczywiscie pod SPSy docelowo pewnie wybralbym tylko T5.

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.