Skocz do zawartości
temaso

ReefMax Opole - Zalewamy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kilka miesięcy temu zakupiłem używanego Reefmaxa, teraz przyszedł czas na jego zalanie :)

Akwarium zalałem 20.08.2014 w proporcjach 80l woda z działającego zbiornika, 20l świeżej wody na soli RedSea, reszta to RO/DI. Po dwóch dniach do akwarium trafiło około 11 kg żywej skały kupionej od forumowego kolegi z Wrocławia o nicku "giblartal" - skała za***ista,bardzo udany zakup :)

Do akwarium po zalaniu wlałem po ampułce biodigest i bioptim i chyba to tyle z życia.

Do odpieniacza kupiona pompa new jet 1200 która na dniach założymy, cyrkulator tunze 6015 i coś co dostałem z akwarium chyba jakaś koralia...

Teraz czekamy...

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu prac:

Pierwsze ułożenie skały

med_gallery_23764_3118_42761.jpg

Drugie ułożenie skały

med_gallery_23764_3118_1086047.jpg

Trzecie ułożenie skały

med_gallery_23764_3118_741012.jpg

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te zdjecia?:p


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wiele lepsze to drugie ułożenie - niech teraz pochodzi sobie spokojnie - tak, to koralia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, coraz nas więcej w Opolu i okolicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Powoli powinno być tu Nas coraz wiecej, oby :)

Więc tak, w pierwszym poście dorzuciłem zdjęcia z moich podejść do ułożenia skały, z dobrych kilku godzin przekładania w przeciągu trzech dni zostawię "chyba opcję trzecia, co wy na to?

Skała ułożona tak by boki i przód można oczyści, poza tym do tylnej szyby zostały zamontowane przyssawki do których opaskami plastikowymi zostały przymocowane fragmenty skały, tak dla bezpieczeństwa bo niestety klej do klejenia skały Aqua Scape w wodzie mi się nie sprawdził.

W dniu dzisiejszym zamontowałem tez do odpieniacza nową pompę New Jet 1200, po włączeniu praktycznie nie widzę różnicy w głośności pracy, zobaczymy jak będzie z piana w przyszłości, przy oryginalnej pompie piana przez pierwsze trzy dni po zalaniu zbiornika wyglądała tak jak na poniższym zdjęciu, czy było ok jeszcze nie wiem, bez problemu utrzymywała się na bezbarwnej pokrywie odpieniacza czyli była w pewnym stopniu sucha...

Przy okazji pytanie do osób które zastosowały tą pompę, jak, na ile ustawiliście siłę tej pompy ?

gallery_23764_3118_1141728.jpg

Jak każdy po użyciu żywej skały na pewno sumiennie ją obserwuje, poniżej moje namierzone zycie, możecie mi podpowiedzieć co na tej skale rośnie? Nie pokoi mnie zdjecie 3, i biały nalot na skale...

1.

gallery_23764_3118_993436.jpg

2.gallery_23764_3118_1349635.jpg

3.

gallery_23764_3118_140723.jpg

4.

med_gallery_23764_3118_706994.jpg

5.

gallery_23764_3118_58327.jpg

Oczywiście są wężowidła, wieloszczety itp. ale cały czas schowane widać czasem jedynie ich fragmenty.

To chyba tyle na dzisiaj, zdjęcia sa z galerii wiec chyba nie obciążają forum, tylko ich wielkość, albo małe/duże...

pozdrawiam

Przemek

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecie ulozenie skaly bardzo fajne :).

Na pierwszym zdjeciu jakis miekas - sarco lub lobo,na drugim i czwartym jakies grzybki discosoma,trzecim i piatym sie nie martw - gabka lub cos podobnego.

Ja u siebie NJ1200 mam ustawiona na pelna wydajnosc,zauwazalnie poprawilo to obieg w porownaniu z pompka oryginalna. Jedynie piana jest mniej sucha,ale syfu wywala naprawde sporo. I wyciagnij wezyk z powietrzem na zewnatrz odpieniacza,precyzyjniejsza jest regulacja przeplywu powietrza.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda te ułożenie. Jeżeli chodzi o życie to tylko same dobre rzeczy, nawet jakiś Sarcophyton jak na moje oko się pojawił, Discoma też jest. Będę dalej obserwował :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z fotkami, rozwiązany.

Za mną miesiąc od startu RM-a, jak narazie omijają mnie jakieś wielkie plagi ale pewnie i ja się doczekam.

Przez ostatnie dwa tygodnie trochę "przymusowo" musiałem przebywać na urlopie z dala od domu i akwarium było pod opieka znajomych. Dolewali wodę, robili fotki i przekazywali relacje z tego co się dzieje w środku. Skała przez ten czas wyrzuciła z siebie trochę syfu który nie był przez 2 tygodnie odsysany i stad tez poniższy obraz który zastałem po dwutygodniowej nieobecności!!

WP 20140918 052

Chyba nie do końca dobrze zrobiłem wsypując piach ( Red Sea Live Reef Base Ocean White) dopiero po miesiącu od zalania wodą, bo prawdopodobnie zrobi się znowu zielono, ale wszystko zbiegło się z nieplanowanym urlopem.

Więc po powrocie przy okazji czyszczenia, ustawiliśmy już ostatni raz skalę, którą skleiłem klejem Fauna Marin Ultra Reef Fix.który mogę polecić, działa szybko, połączenie jest mocne ( skała klejona poza woda zaraz po wyciągnięciu z akwarium) a ponizej przedstawiam efekt pracy.

WP 20140921 036

WP 20140920 025

Teraz zostaje czekać co będzie się działo, dzisiaj wieczorem zrobię testy, zobaczymy co nam pokarzą

WP 20140918 021

WP 20140921 011

Możecie mi podpowiedzieć, co to jest na zdjęciu powyżej??

WP 20140921 017

WP 20140921 033

Rozumiem ze to ten sam nieproszony gość????

WP 20140921 026

WP 20140920 011

To do wieczora...

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... problem z fotkami !!!

Ale ze w jakim sensie???

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wyniki dzisiejszych testów:

Testy marki salifert.

NO2 - 0

NO3 - 0

PO4 - mniej niż 0,03 praktycznie niezauważalny kolor,

pH - 7,5

KH - 13 ??

Ca - 470

Mg - 1320

Przez jakiś czas stopniowo podnosiłem zasolenie przy uzupełnianiu wyparowanej wody z 10.020 do aktualnych 10.023, mierzonych spławikiem z użyciem soli RED SEA

Przemek

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Kolegę widzę że ostro do przodu. Życzę powodzenia i z chęcią pooglądam dalszą fotorealcję.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zasoleniu 10,20 miałbyś raczej Morze Martwe ;) mowa oczywiście o 1,020 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzieki za zwrócenie uwagi, błąd poprawiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mijają praktycznie 2 miesiąc od startu, czas leci a plagi jak narazie w znaczacym nasileniu mnie omijają, choć na kilku zdjęciach widać pęcherze, chyba cyjano/dino które narazie zdrapuje i odsysam.

Jesli chodzi o ekipę czyszczącą to w zbiorniku wylądowały 2 krewetki czyszczące amboinensis i krewetka wundermani, pocieszny krab pustelnik, kilka różnych ślimaków i może troche dziwnie jesli chodzi o pierwsza rybkę ale jest nią "brzydal", który wyczyścił mi akwarium praktycznie ze wszystkich różyczek.

Nie obyło sie bez strat, odeszły dwa ślimaki strombus i jeden z mocno stożkową muszlą ale nie wiem jak sie nazywa. W obu przypadkach z padliną rozprawił sie mój duży ślimak o nieznanej mi nazwieja oczywiście przy pomocy krewetek.

Jeśli chodzi o korale to w akwarium mam 2 rodzaje zoa,sarcopyton, discosomy, 2 szczepki clavullari, caulastreea jedna główka.

Jak narazie ekipa Opolska biedna w szczepki ale mam nadzieje ze jest to temat rozwojowy :)

Poniżej kilka zdjęć:

WP 20141010 022

WP 20141019 043

WP 20141012 018

WP 20141017 013

WP 20141017 015

WP 20141019 048

WP 20141019 051

WP 20141019 053

WP 20141019 055

WP 20141011 001(1)

WP 20140930 00620141002215348

WP 20140930 00420141002215320

WP 20141004 00720141004155300

WP 20141010 004

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szczepki, to podjedź do mnie. coś się znajdzie. tel 694412617 ARTUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podjade i cos kupie,jutro sie do Ciebie odezwe.

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ten termometr? RM ma wbudowany czujnik temp ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometr w akwarium z powodu malej dokładności pomiaru temp. zestawu fabrycznego, a zawsz jest to jakiś dodatkowy odczyt zwłaszcza kiedy wiemy jaka jest różnica w pomiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica w pomiarze? A może masz czujnik temp a komorze grzałki i dla tego masz zły odczyt.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleko od grzałki.

Czujnik był w 1 komorze, teraz jest poza panelem w lewym tylnym rogu. Konfiguracji sprawdzałem kilka,najmniejsza rozbieżność to 1.3 stopnie wg. skalibrowanego termometru nie mającego nic wspólnego z akwarystyka.

Termometr szklany który widać na zdjęciach niestety jest tez malo dokładny, na ta chwile tylko w celu porównywania temperatur.

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.