Skocz do zawartości
temaso

ReefMax Opole - Zalewamy

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka:)

nie chcę sie upierac przy swoim, ale z tego co wiem to krewetka czyszcząca z ekipą czyszcząca na start to chyba raczej zbieznosc nazw niz rzeczywisty uczestnik ekipy:)

Fajnie ze pomalutku jest co raz wiecej morskich w okolicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak narazie pomagaly ślimakowi rozprawić sie z nieżyjącym strombusem, a czy ekipa czyszczaca dotyczy tylko glonów, chyba nie ale może sie mylę.

Bob mieliście sie odezwać czy uda sie cos "pociąć" ... ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie "ekipa czyszczaca" u ciebie winna dotyczyć czyszczenia zbiornika w czasie dojrzewania, podczas dojrzewania poziony no2 na poczatku, pozniej no3 i po4 szaleja. To własnie proste glony korzystają na tym, wypelniajac luke w łancuchu pokarmowym jaka tworzy sie w zbiorniku i bardzo dobrze niech rosna, niech tak sie dzieje do momentu za zaczna podupadac- bieleć, (mozesz miec na testach po4-0 i no3-0, ale poki glony maja sie dobrze, nie mysl ze tak jest, one po prostu konsumuja to co powinno ci wyjsc w testach) wtedy mozna mechanicznie je wywalic by by ograniczyc wpływ materii organicznej -rozkładającej sie, na parametry. Wszystko co zostanie powinna wykosic "ekipa czyszczaca" oraz parametry wody (brak pozywki dla glonow). W czasie dojrzewania mysle nie do konca powinnismy dodawac pokarmy pochodzenia zwierzęcego ktore beda mialy wpływ na poziom no3, po4 w zbiorniku, a roslinnego mija sie z celem;p

Aczkolwiek wiem doskonale jak ciezko jest nie wrzucic sobie czegos do zbiornika by moc poogladac by cos sie dzialo:) Krewetki to zwierzęta dość delikatne

Ekipa czyszcząca w dojrzałym zbiorniku to rowniez stworzenia miesozerne, bo to one pomoga ci jak ci padnie rybcia w skalach, albo wylapia mrozonki ktore zostana po karmieniu w skale:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometr w akwarium z powodu malej dokładności pomiaru temp. zestawu fabrycznego, a zawsz jest to jakiś dodatkowy odczyt zwłaszcza kiedy wiemy jaka jest różnica w pomiarze.

Po co Tobie aż tak dokładna wartość temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o super dokładność a raczej kontrole tego co pokazuje reefmax,jakiś punkt odniesienia...

Jesli chodzi o ekipę sprzątającą myślałem ze mialem sporo cierpliwości,parametry były prawidłowe, zerowe NO2, minimalne NO3 i PO4.Woda z działającego zbiornika,brak ataku glonów więc pod koniec drugiego miesiąca od zalania akwarium "odważyłem sie" na zakup życia.

Forum czytam sporo ale po tym co BOB napisałeś zaczynam sie zastanawiać czy nie za szybko...!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie "ekipa czyszczaca" u ciebie winna dotyczyć czyszczenia zbiornika w czasie dojrzewania, podczas dojrzewania poziony no2 na poczatku, pozniej no3 i po4 szaleja. To własnie proste glony korzystają na tym, wypelniajac luke w łancuchu pokarmowym jaka tworzy sie w zbiorniku i bardzo dobrze niech rosna, niech tak sie dzieje do momentu za zaczna podupadac- bieleć, (mozesz miec na testach po4-0 i no3-0, ale poki glony maja sie dobrze, nie mysl ze tak jest, one po prostu konsumuja to co powinno ci wyjsc w testach) wtedy mozna mechanicznie je wywalic by by ograniczyc wpływ materii organicznej -rozkładającej sie, na parametry. Wszystko co zostanie powinna wykosic "ekipa czyszczaca" oraz parametry wody (brak pozywki dla glonow). W czasie dojrzewania mysle nie do konca powinnismy dodawac pokarmy pochodzenia zwierzęcego ktore beda mialy wpływ na poziom no3, po4 w zbiorniku, a roslinnego mija sie z celem;p

Aczkolwiek wiem doskonale jak ciezko jest nie wrzucic sobie czegos do zbiornika by moc poogladac by cos sie dzialo:) Krewetki to zwierzęta dość delikatne

Ekipa czyszcząca w dojrzałym zbiorniku to rowniez stworzenia miesozerne, bo to one pomoga ci jak ci padnie rybcia w skalach, albo wylapia mrozonki ktore zostana po karmieniu w skale:)

Z tym szaleństwem poziomów NO2 itd przy dojrzewaniu to bym nie przesadzał. Skąd miało by się brać? U mnie były minimalne dopóki nie kupiłem ryb. To właśnie nadmiar ryb powoduje podwyższenie parametrów.

Teraz już nabrałem wprawy i wiem jak parametry uspokoić więc znowu wróciły do normy.

Edytowane przez seahorse (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum czytam sporo ale po tym co BOB napisałeś zaczynam sie zastanawiać czy nie za szybko...!!?? Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal niedługo zostanie przeniesiony do 500-tki kolegi, będzie miał co tam robic u mnie juz posprzątał wiec zostanę bez rybek i stąd tez moje pytanie, czekać na wpuszczenie 2 malych blazenków w miejsce brzydala?

Mam nadzieje że będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal niedługo zostanie przeniesiony do 500-tki kolegi, będzie miał co tam robic u mnie juz posprzątał wiec zostanę bez rybek i stąd tez moje pytanie, czekać na wpuszczenie 2 malych blazenków w miejsce brzydala?

Mam nadzieje że będzie git :)

Możesz spokojnie wpuścić :yes.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie taka byla intencja tego postu ze za szybko... raczej ze mimo ze krewetka jest "czyszczaca" to daleko jej do elementu ekipy szprątajacej w twym zbiorniku;)

co do dojrzewania to.... czy skale przywiozles w wodzie od kolegi? jesli nie to wszystko przed toba;)

co do szczepek to bede mial dla ciebie miekasów garsc, postaram sie w tym tygodniu je powyrywac napisz na pv czy daleko masz na zwm

Z tym szaleństwem poziomów NO2 itd przy dojrzewaniu to bym nie przesadzał. Skąd miało by się brać? U mnie były minimalne dopóki nie kupiłem ryb. To właśnie nadmiar ryb powoduje podwyższenie parametrów.

Teraz już nabrałem wprawy i wiem jak parametry uspokoić więc znowu wróciły do normy.

wlasnie dlatego ze nigdzie nie bylo napisane jak ta skale sobie przywozil:p a dojrzewanie to jest bardzo normalna sprawa trzeba tylko wiedziec jak sobie uproscic ten czas i nie dolewac oliwy do ognia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka aktualnych zdjęć, pojawiło się już trochę korali.

Wszystkie ładnie się pompują, parametry w normie.

Szyby czyste,praktycznie nie muszę ich czyścic, wcześniej pojawiło się trochę ciemno zielonego nalotu na tylnej części akwarium ale zjadły to ślimaki i do tej pory czysto.

Powinno być dobrze:)

Do akwarium trafiły 2 błazenki i chyba czuja się dobrze, mniejszy ( samiec) rozpoczął już chyba zaloty, podpływa do samicy i dziwnie "rzuca" ciałem, przysuwa się do niej bardzo energicznymi ruchami... :)

Zdjęcia niestety robione telefonem.

Przemek

WP 20141101 057

WP 20141101 088

WP 20141101 035

WP 20141021 011

WP 20141101 065

WP 20141101 068

WP 20141101 077

WP 20141101 078

WP 20141101 081

WP 20141101 107

WP 20141101 106

WP 20141101 101

WP 20141101 018

WP 20141101 035

WP 20141101 052

WP 20141101 051

WP 20141101 074

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ostatnio w temacie pisalem jakies 2 miesiace temu, więc czas na jakąś drobną aktualizacje.

Mineły kolejne miesiace, za wiele sie nie zmienilo. Cześć obsady podrosła, część wyglada chyba niezmiennie.

Testy SALIFERT

NO3 0

PO4 w teście, niezauwazalne

NO2 0

MG 1490 ( wysoko ?)

CA 450

KH 9

PH 8

Zasolenie 1,024 ( SÓL RED SEA )

Niestety nie mogę powiedziec że wszystko jest ok, "PLAGA" tylko jaka, dino, trochę cyjano?

Wielka prośba do Was o pomoc w zidentyfikowaniu problemu.

Niewielką ilość specyficznego glonu pojawila sie juz jakieś 3 miesiace temu, z czasem jego ilośc powoli zaczela wzrastać i pokrywał coraz wiekszą część skały, podstawki od szczepek, na korale nie wchodzi pomijając mała sexpot zoa ktorą unicestwił. Widocznie wieksza ilość znajduje sie w dolnych czesciach skały, w górnej jej czesci jest go niewiele.Okresowo delikatnie zdrapuje go ze skały, wyciagając w ten sposób "płaty" ktore w ten sposób bezproblemowo odrywaja sie od skały.

Podmiany 10l robię co 1,5 - 2 tygodnie, do tego stosuje Bioptim i Biodigest, w panelu 2 patyki wymienane przy podmianie + skała w dwóch koszykach,płyn Lugola nic wiecej nie stosowalem.

Ryby karmie co drugi dzień, na zmiane mrożonka-suche w ilości ktora jest zjadana na bieżąco.

Jak wygląda to na dzień dzisiejszy widać na zdjeciach, przepraszam za jakość :hope:

WP 20150109 023

WP 20150109 025

WP 20150109 026

WP 20150109 035

WP 20150109 014

WP 20150109 036

WP 20150109 037

WP 20150109 041

WP 20150109 043

WP 20150109 044

WP 20150109 046

WP 20150109 051

WP 20150109 053

WP 20150109 057

WP 20150109 062

WP 20150109 063

WP 20150109 064

WP 20150109 069

WP_20150109_072.jpg

Będe wdzieczny za pomoc w wyjściu z tego syfu...

Pozdrawiam wszystkich

Przemek

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wkleje jeszcze 2 zdjęcia ktore może lepiej zobrazuja problem.

Będe wdzieczny za każdą podpowiedz.

Przemek

WP 20150111 021

WP 20150111 023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawuje sie nowa pompa new jet 1200? Ona sie miesci plug&play czy trzeba cos przerabiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Cześć,dzieki za podpowiedz.

Czyli odstawiam pożywkę bakteriom, rozumiem ze podmiany sobie odpuścić?

Ten glon bardzo łatwo odchodzi, po lekkim podważeniu schodzi płatami ze skały, czy mam w ten mechaniczny sposób oczyszczać skałę?

Dzisiaj zauważyłem ze strombus wyczyścił fragmen skały 2x2 do czysta, wyraźnie mu to smakowało,czyli to nie dino,cyjano tak?New Jet, bardzo prosty montaż, kilka opasek plastikowych i kawałek wężyka akwarystycznego. Wszystko pasuje,u mnie działa bardzo cicho.

Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec dino cjano i glon:) ale do syfu to jeszcze masz bardzo daleko;) mechanicznie mozesz wywalac wszystko co zdolasz wywalic, jedna podmiane tez mozesz odpóscic:) zobacz cy bedzie sie cofac. Nic radykalnego nie rob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe połączenie może mnie dopadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i bez węgla dam radę hee.

No to chyba wszystko wiem, zobaczymy co czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mala aktualizacja,za wiele się nie zmieniło,było kilka strat i caly czas ciągnie się za mną dywan na skale z glonów.

Szykuje się powoli do zmiany zbiornika na większy Edytowane przez temaso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.