Skocz do zawartości
marking

Muszla dla pustelnika

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem wyszukiwarki, ale srednio z tematem przygotowania muszli dla pustelnika. Kupilem dzis kilka i chcialbym wrzucic do akwarium. Na razie gotuja sie w garnku. Po wygotowaniu tak z 2 godziny mozna od razu wrzucić czy cos jeszcze zrobic? Przeplukac w solance? Ktos ma jakies doświadczenia? Z góry dzięki za odpowiedź :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta muszla to na twardo będzie? Co daje gotowanie przez 2 godziny?

Ja muszle opukałem chyba polałem gorącą wodą tak na wszelki wypadek i sru do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o tym by gotować muszle dla kraba. Ja zawsze dostawałem muszle w sklepie jak poprosiłem i w domu tylko przepłukiwałem wodą i czyściłem z ewentualnych glonów i nigdy problemu nie było.

Jeśli kupiłeś muszle w jakimś sklepie z dekoracjami to sprawdz bo mogą być pokryte lakierem bezbarwnym i do akwarium się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszla byla kupiona w zwyklym sklepie z muszlami nie w sklepie z akwarystyka ale to chyba bez roznicy? :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty muszle dla krabów kupujesz mi w sklepie za darmo oddają po padniętych krabach i ślimakach ja nie gotuje muszli tylko ważna żeby powietrze wypuśćić z niej przed włożeniem do akwarium

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty muszle dla krabów kupujesz mi w sklepie za darmo oddają po padniętych krabach i ślimakach ja nie gotuje muszli tylko ważna żeby powietrze wypuśćić z niej przed włożeniem do akwarium

Pozdrawiam

Kupilem za 3 zaplacilem 5 zlotych raptem, chciałem jakas ladna, raczej nie sa lakierowane dodaje foto po wygotowaniu. Dzięki za kazda dodatkowa odpowiedź.

w sklepie to ja kraba dostalen w muszli z kamienia albo jakiejs ceramicznej jak podstawka koralowca :/.

post-23960-0-42322600-1409509034_thumb.jpeg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te muszle bardzo ładne kształty ale jak w sklepie mogli ci dać kraba z kamienną muszlą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobic zdjecie? Naprawdę albo kamien albo jakas ceramika to nie jest muszla slimaka.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś napisać to wysłał bym ci nawet z krabem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powaznie po tym wygotowaniu zamocze w solance z akwa i moge do baniaka? :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pisalem powaznie. Mowa o muszlach ktore juz wyciagalem ze zbiornika I lezaly po pare miesiecy na ogrodzie :)

Wszystko fajnie, pieknie, ale z taka muszla jak masz na fotce na srodku to bym odpuscil


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie gotowałem tylko jak dostałem ze sklepu to od razu do akwarium

Wbrew pozorom pustelniki są dosyć wybredne jeśli chodzi o muszle i to, że Tobie się podobają to nie znaczy, że pustelnik zmieni domek. Zauważyłem, że gdy otwór jest zbyt płaski lub po prostu nie odpowiedni to muszla może leżeć i rok a pustelnik nie będzie zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zlać wrzątkiem i jest spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrzucam i zobaczymy temat tylko tego mial sie tyczyc czy takie przygotowanie będzie ok. Jak nie zmieni domku to je wyciagne.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wrzucam i zobaczymy temat tylko tego mial sie tyczyc czy takie przygotowanie będzie ok. Jak nie zmieni domku to je wyciagne.

ja za 20 zl kupilem okolo 20 muszli dla kraba roznych wymiarow a i tak krab zmienil sobie na muszle z innego kraba nie ze slimaka a takich mam chyba z 5 i dwa po turbo ktore mi zjadly muszli nie pukalem obrzucilem nimi kraba i patrzalem jaka ma zabawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pustelniki. Muszle kupuję w sklepie z pamiątkami. Mieszkam w Gdyni, więc z tym nie ma problemu. Są za grosze. Wybieram trochę większe od tych, które kraby mają aktualnie. Wkładam do garnuszka, zalewam RO. Przekręcam, żeby wyszło powietrze i gotuję dosłownie kilka minut. Moje kraby potrafią się do jednej muszli przymierzać kilka razy. Wejdzie do nowej muszli, pochodzi dzień i wraca z powrotem do starej. I tak parę razy, aż w końcu, albo zostanie w nwej, albo w starej muszli. Jeśli przymiarki się skończą, to muszle wyciągam i po miesiącu znowusz robię próbę. Jeden pustelnik miał już 4 przeprowadzki. Jeśli masz ślimaki większe do krabów to warto to robić. Mi jeden pustelnik zabił ślimaka i teraz chodzi w jego muszli. Przegapiłem moment.:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne muszle ale jak krab wybierze tą środkową a korale masz np. na podstawkach to nie będzie za fajnie. Pozatym może mu być ciężko spacerować, ewentualnie może się biedak gdzieś zaklinować między skałami.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem małego Calcinusa i wrzuciłem kilka muszli. Między innymi dałem jedną dużą, ładną muszlę, która była dużo za duża dla kraba, ale ładnie wyglądała - miała być ozdobą. Krab nawet nie potrafił jej podnieść. Minęło pre miesięcy i pewnego dnia wracam do domu a krab paraduje w tej wielkiej muszli. Strasznie mnie wkurza, bo muszla ma różne wypustki i krab jak łazi to stuka o szybę i zrzuca szczepki. Czekam aż przeniesie się do innej muszli, ale na razie nie przejawia chęci.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu wrzucalem... Chyba, ze sa z kosmosu :) to moze lepiej wygotowac. Jezeli wiesz, ze nie plywaly wczesniej w domestosie to raczej nie ma sobie co glowy zawracac gotowaniem... Skupilbym sie na ich rozmiarze bo u mnie nie zawsze chcialy nowy gajerek wrzucac pomimo, ze muszle wydawaly sie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.