Skocz do zawartości
Jader

Unijne ograniczenia mocy akcesoriów do akwarium (!)

Rekomendowane odpowiedzi

Serio, kurde, serio?! Czyli co? Zakażą produkcji dużych lamp do akwarium, czy grzałek?

""Obecnie prowadzimy analizy. Poprzez niezależne badania chcemy odpowiedzieć na pytanie, czy regulacje mają dotyczyć także innych urządzeń. Pod koniec tego roku (...) analizy będą gotowe, a na ich podstawie KE może podjąć decyzję i wybrać urządzenia, których mają dotyczyć nowe regulacje. Potem trafią do Parlamentu Europejskiego i Rady UE, które będą musiały to zaakceptować" - powiedziała niedawno Holzner. Jak podkreśliła, cel ewentualnych regulacji jest czytelny - oszczędzanie energii.

Analizy dotyczą m.in. sprzętu fitness, suszarek do włosów, kosiarek, akcesoriów do akwarium, wind czy wzmacniaczy."

http://tnij.org/k9lgcwb


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupota w czystej postaci.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie miałem o tym pisać bo przy porannej prasówce rzuciło się w oczy. ktoś coś wie więcej? Czego to może dotyczyć? Oby nie lamp czy pomp. Chociaż jak się matoły wzięły za czajniki to pewnie przyczepią się do grzałek... Zaraz wyeliminują żelazka...

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem tylko o odkurzaczach, że do końca roku można kupić jeszcze takie 1400-1600 W, a później już tylko biedne 900 W itp,Tak że do marketów!!

Jak ktoś świeci nad baniakiem lampą 1000W to współczuję:)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale teraz "dobra" wtyke mamy w postaci Donalda :horse:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde ograniczanie niesie za sobą postep ....konstruktorzy lamp będą musieli wsiąść sie do roboty.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donald tego nie zatwierdzi mówię wam, gdy społeczeństwo zacznie oszczędzać to np. odkurzacz 2000W kosztuje 200zł a taki 900W będzie sporo mniej kosztował i sporo mniej podatku wpadnie :D

No to trochę tak żartem napisałem, ale toż to głupia idea. Nie wiem o czym myślą Ci kretyni ale to co zamierzają zrobić to idiotyzm w czystej postaci.

Kogo to obchodzi czy ja mam odkurzacz 500 czy 5000w a może nie mam go wcale, wkońcu ja płace za prąd a nie oni.

Akwarium -.- lepiej by pomierzyli ile prądu pobiera 10 lamp metahalogenkowych które są zamontowane przy każdej biedronce i innych marketach.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to już wszytko zaczyna bokiem wychodzić, dlaczego wszyscy wokół mówią nam jak mamy żyć, co jest dla nas dobre i najbardziej słuszne.

Im dłużej jesteśmy w EU tym więcej tych kretynizmów,


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea może i nie taka głupia, ale środki najgorsze z możliwych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....sms w przyszlosci

Kochanie postaw wode na herbate, stoje w korku bede za godzine. :clap:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam się podobał jeden dekret Putina, który zakazał telewizjom pobierającym abonament (tym kodowanym) przerywania reklamami programów. Żyjesz z abo nie ma reklam, są reklamy nie ma abo! Weźcie takie dziadostwo jakim jest VolleyBall Polsat... generalnie kanały Pay a reklamy i tak lecą. Unia to już dawno zeszła na psy. Później wymyślą, że Nemo musi mieć 4 prążki bo z trzema będzie za dużo jadł! :thumbup:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylem w kilku sklepach w obrebie jednej galerii handlowej - to co gadają w w tv to głupoty. Żadnych wyprzedaży odkurzaczy w akcie paniki nie ma. Pewnie wywiozą je poza teren UE i tam sprzedadzą. A my będziemy się bujać jak z żarówkami - obecnie ponownie do nabycia żarówki powyżej 75W "do użytku zewnętrznego". Także jestem za jakąś inicjatywą społeczną dającą UE znak, że społeczeństwo unijne to nie bezmózga masa. Społeczeństwo w grupie coś może zrobić, bo już garstka akwarystów raczej się nie przebije ze swymi postulatami.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie zakazuje sprzedaży tylko produkcji takich czy innych urządzeń z mocą powyżej niż.... zawsze mogą taki odkurzacz nazwać inaczej i sprzedawać go z taką mocą jaką tylko chcą zresztą odkurzacze do "zadań specjalnych" nadal będą mogły mieć 2000W i więcej :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Ja już dziękuję za te śmiszne żarówki co są halogenowe czy jakieś... Stare żarówki wolframowe świeciły zaje*** i były tanie i wytrzymałe, a to badziewie potrafi się spalić po kilku godzinach ;/


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko co do odkurzaczy to nie jest tak. Mają zostać w sprzedaży odkurzacze do 1800 W . 900 watowe to byś poodkuarzał chyba tylko okruszki z blatu po chlebie ;P Chcą wyeliminowac te powyżej 1800 W. Głupota i tak. wkurza mnie to że we wszystko sie wpieprzają zamiast zając się naprawdę poważnymi problemami europy jak fala islamu czy konflikt na ukr.


Miedź do zgrzewarek Europol - najlepszy gatunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piorące dalej będą mogły mieć... 2kW :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla akwarystyki morskiej to niewiele zmieni. No chyba że wydadzą zakaz akwariów większych niż 300 litrów. Po prostu zamiast kupwać grzałke 200W do 200 litrowego akwarium w ulotce czy na opakowaniu bedzie napis "super oszczędna grzałka do 1200 litrów tylko 200W".

Przecież pzrecietne akwarium kupowane w sklepie na osiedlu i tak ma oświetlenie dużo za małe do przecietnego użytku(o morskim nie wspominając).


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale producenci grzałek może się ucieszą, jak sprzedadzą 2 grzałki po 100W zamiast 200W ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie mocy będzie dotyczyło tylko odkurzaczy domowych, przemysłowych się na razie nie czepiają więc producenci zmienią opakowanie i tyle. Zwykłe żarówki można kupić bez problemu jako promiennik podczerwieni w klasie A+ więc można znaleźć wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczęście ostatnio kupiłem na promocji odkurzacz samsunga jeszcze 2000w a jak ciągnie aż ciężko oderwać od podłogi, aż miło gołą stopą chodzić.

Nie ma powodu do zmartwień teraz mamy nowego szefa zrobi dla PL tak wiele jak były Wczc Buzek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Ja już dziękuję za te śmiszne żarówki co są halogenowe czy jakieś... Stare żarówki wolframowe świeciły zaje*** i były tanie i wytrzymałe, a to badziewie potrafi się spalić po kilku godzinach ;/

... a ja dzięki temu że zniknęły z mojego sklepu mleczne philipsy 100W mam zamiast dawnych 500W w żyrandolu, około 50W w ledach. I światła tyle samo Barwa też taka sama.

A Unia ? No cóż, skoro jej nie pokonam, muszę z tym żyć. Też mnie irytują różne ograniczenia.

No ale, nie ma róży bez kolców, skoro brało się unijne pieniądze (a to na autostrady, a to na rozwój regionalny, rolnicy na dopłaty), to teraz nie bardzo wypada krytykować... prawda ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze warto takie ograniczenia wprowadzac ? Mam odkurzacz o mocy chyba 350 W lub mniej i inne moga jego wydajnosc jedynie doganiac...

To Kirby. Panowie z Vorwerka gdy pytaja jaki mam, przepraszaja i odchodza z niczym. Moze to jest metoda, by nasz sprzet troche unowoczesniac ?

Przy tym odkurzaczu jest obojetne, ile inny ma Watow.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000w to rozbój !!!

właśnie spowodowałeś, że moje dzieci będą żyły w ocieplonym klimacie i będą miały winnice, bo co tu hodować w te ciepło ?

Cytują Cejrowskiego (którego notabene nie lubię ale słucham) 150 lat w d*pę wkładano sobie termometry rtęciowe i nikt z tego powodu nie umarł a gość z KE stwierdził, że to nie zdrowe....

To jest taki świat stworzony przez EU, zamiast uczyć, przekonywać to nakazuje. Mamią nas problemami które nie są w naszym zasięgu wykonawczym, a tam gdzie jest faktyczne zagrożenie - chociaż by konfliktem zbrojnym - to nikt w UE nie ma nic konkretnego do powiedzenia.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój kocham naturę i chciałbym by było cieplej lepiej rosły by pomidorki.

Staram się produkować możliwie dużo ciepła bo kocham zieleń i ogrodnictwo.

Co jak co ale z tym termometrem to słyszałem, mama lepiej się zna od tego specjalisty :thumbup:

Mam odkurzacz o mocy chyba 450 W lub mniej i inne moga jego wydajnosc jedynie doganiac...

Mnie wystarczy i szczoteczka do zębów ale wtedy zatrudnię młodą gosposię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.