Skocz do zawartości
marking

Ratowanie peknietej euphylii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uratować peknieta euphylie. Ciezko stwierdzic dlaczego ale w worku wyglądała ok a po wyjeciu jakby pokruszona, pekniete takze glowki. Zdjecie nie oddaje ''uroku''post-23960-1409729277,38_thumb.jpg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobnie, bo źle sobie główkę chwyciłem przy dzieleniu i strzeliła fatalnie w kilku miejscach

zrobiłem z kleju dwuskładnikowego opaskę, którą otoczyłem poskładaną główkę i ... i się udało. Główka się zrekonstruowała po jakimś czasie

powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawisz też się powinno zrosnąć tylko dłużej.

Możesz też do końca rozerwać, jak nie chwyci infekcji to będą dwie główki.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu ja bym to zostawił, ale tego na foto nie widać, a główka wygląda jakby zmiażdżona wręcz była w rękach to się praktycznie rozpada. Kupię dziś klej, czy ten o nazwie

Easy Glue Purple 30g będzie ok? Na foto pod kciukiem trochę widać, gdybym nacisnął rozsypałaby się lewa na kawałki z prawą podobnie :/. Musiałem do pracy lecieć wsadziłem z brzegu akwarium w piasek do wieczora musi dać radę :/.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie posiadają zaskakujące możliwości regeneracyjne. Moja euphylia padła całkowicie (rozpuściła się), prawdopodobnie była chora. Po kilku miesiącach z boku pustego szkieletu zaczęły wyrastać nowe główki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest bardzo pocieszające Luqas, czy ten klej co wskazałem będzie w miarę dobry? Orientujecie się jak z klejeniem nim pod wodą?


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest ten dwuskładnikowy typu plastelina to powinien dać radę :) Można kleić pod wodą.

Ja bym chyba kropelką/kropelką w żelu próbował jako tako skleić szkielet w całość, ale ja się nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdarzyło już dwukrotnie tak załatwić Euphyllie podczas szczepienia , gdy szkielet jest mało rozbudowany.

Zrobiłem jak Luft , opaskę z kleju dwuskładnikowego , jeżeli nie złapie infekcji nic jej nie będzie i ładnie się zrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaput niestety.....


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpadła się na amen? Podjąłeś próbę klejenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjalem dwuskladnikowym ale jak ja wyciagnalem to az soki poszly z niej, nijak sie nie dalo tylko klej zostal, ale sie pewnie przyda. Glowki poszly na 10 czesci chyba jak nie lepiej takich 4 milimetry.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

na Twoim miejscu zostawiłbym najładniejsze części. Bardzo możliwe, że odbiją za parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego niestety nie dało się nic zostawić, główka szkieletu tak była pęknięta, że wszystko co w środku po prostu wypłynelo :/ Lipa postaram się kupić jeszcze jedną ;) tylko sprawdzę dokładnie, aczkolwiek kupowałem od użytkownika forum i na pewno mnie nie oszukał, coś się jej musiało stać i tyle :/.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak bywa ,ze podczas ciecia sie poprostu rozpadnie mogles Jej poprostu dac spokoj :)


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.