Skocz do zawartości
akarka

Kraków- 50l

Rekomendowane odpowiedzi

Zasypane :) Woda już się prawie wyklarowała ale odpieniacz pracuje jak szalony :)

Na razie nic nowego nie zaobserwowałam...żadnych glonów, okrzemków itp...pewnie wszystko przede mną

post-21882-0-73107200-1410978876_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek świetny :)

Jaka obsada? Ja bym poszedł w bezkręgowce only :)

Co do kotów, to jest moja zmora dziewczyna ma kotę, a ta menda nie boi się niczego. Woda? Phi, co to dla niej :(

Solniczkę odpalę raczej w przyszłym roku po zmianie lokum ale nie ma tego złego.

Najbardziej dziwię się, ludziom że do takiego małego baniaczka ładują Ledy Razora za 1k zł :) Ale kto bogatemu zabroni, nie mam nic przeciwko bo samym bym dał lampę 4Aqua czy też innego Chińczyka 2x24W + coś od ATI czy Blau.

Aha i 50L to nie jest do końca nano baniak, przyjmuje się że nano akwaria mają do 30L ale spokojnie nie czepiam się :)

Raz jeszcze kibicuję i obserwuję!

PS: dwa lata rozumiem, że kompletowałaś graty do baniaczka?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Androctonus Dwa lata dojrzewałam do decyzji :) W tym czasie było kilka koncepcji i tylko ta doczekała się realizacji. Niestety na ten rozmiar baniaka T5 nie podejdą a typu PowerCompact mi się nie podobają...zostało więc led. Przyznaję, że w lampę zainwestowałam, był to zakup przemyślany i jestem zadowolona...z resztą jakby co zawsze można sprzedać nie :p ? Przez najbliższe 2-3 lata nie powiększę litrażu więc myślę, że jednak trochę poświeci ;) Ma to być mój poligon doświadczalny i chciałam zacząć na możliwie dobrym sprzęcie coby choć z tym nie mieć problemów....Co do obsady, wciąż nie mam pewności co dokładnie tam będzie...

Pozdrawiam :)

Odpieniacz powoooli wraca do normy, chociaż jeszcze nie pieni...Klej musiał wpłynąć na parametry wody takie jak lepkość bo piana ciężko się robi...a akwarium powoli pojawiają się brązowe kłaczkowate glony i zielone wyglądające jak pojedyncze włoski. Dzisiaj planuję zrobić testy, w sumie bardziej z ciekawości niż konieczności...mam firmy JBL (pozostał po słodkowodnym) i Salifert...niektóre mam określające ten sam parametr więc z sprawdzę jak są porównywalne...

Wyniki i co na bieżąco się dzieje w akwa będą pojawiać się na moim blogu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że każdy sobie aranżuje zbiornik według własnych upodobań i wyposaża adekwatnie do posiadanych środków.Też jestem zdania że lepiej dołożyć i kupić coś solidnego na lata

Edytowane przez officer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :) Chodzi o to, że sprzęt z wysokiej półki lub tzw. TOPu traci najwięcej. Jeśli jest postanowienie na 2-3 lata eksploatacji małego baniaczka to pewnie.

Miałaś słodkie, coś o nim napiszesz? Z czystej ciekawości ;)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sauloski w Malawi 150l się nadal bujają :) (wcześniej przez prawie 2 lata był holender i po nim mi testy JBL zostały).

Za jakieś 2 lata wyjeżdżam na jakiś czas za granicę. Jak uda mi się to malutkie doprowadzić do stabilności i w miarę jako takiego wyglądu, pewnie w miejsce słodkiego pójdzie morskie...ale to jeszcze daleka droga ;)

Teraz właśnie siedzę i robię testy...muszę KH sprawdzić jakimś innym testem a mam tylko JBL bo mi 2x wyszło 5 ;/...akwa zalane niecały tydzień temu...nic tam jeszcze nie ma...chyba nie powinno być takie niskie ;/

pH dobre (JBL 8,5 Salifert 8,2)...

teraz siadam do Mg i Ca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Cię rozumiem, sam wjeżdżam za granicę za ok. 2 lata może ciut szybciej stąd wstrzymuję się ze wszystkim ale sprzęt może poleżeć :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH 5 jaką solą soliłaś ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól Aquaforest Full Synthetic Sea Salt

Właśnie zmierzyłam Salifertem Ca- prawie mi brakło skali- między 490-a 500 mg/l

teraz siadam do magnezu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja soli :

Mg - 1280 mg/l

Ca - 380 mg/l

K - 320 mg/l

dKH - 9,0

pH - 8,2

zrób jeszcze raz testy bo coś nie tak.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem biologiem/farmakologiem, pracuję w laboratorium, tego typu testy nie są dla mnie jakimś wyzwaniem...wyniki są takie jak piszę...Mg wyszedł zgodnie ze skalą 1350. Z ciekawości zerknęłam na Youtube czy rzeczywiście dobrze robię i robię dokładnie jak pokazuje facet....KH mam tylko JBL więc nie mam jak porównać z czymkolwiek ale tego nie da się zmaścić...może przeterminowane...:/

Mg i Ca zrobione przed momentem zgodnie z instrukcją na świeżutkich testach. Zasolenie 1,023. Temperatura 24,5 stopnia...przedwczoraj podnosiłam trochę zasolenie z 1,023 (wlałam rozcieńczoną w wodzie z akwa łyżkę soli)...ale do tej pory wszystko powinno się rozpuścić i przegryźć...

EDIT: jarek35 spisałeś specyfikację dla 1,020 (33g/l) a ja do 1,023 dałam jej trochę więcej...

Edytowane przez akarka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. a ja jestem informatykiem .... nie takie profesory robiły źle testy ... jeśli kh masz 5 a w akwa pustki to albo testy do d.... , albo źle zrobione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem biologiem/farmakologiem, pracuję w laboratorium, tego typu testy nie są dla mnie jakimś wyzwaniem...wyniki są takie jak piszę...Mg wyszedł zgodnie ze skalą 1350. Z ciekawości zerknęłam na Youtube czy rzeczywiście dobrze robię i robię dokładnie jak pokazuje facet....KH mam tylko JBL więc nie mam jak porównać z czymkolwiek ale tego nie da się zmaścić...może przeterminowane...:/

Mg i Ca zrobione przed momentem zgodnie z instrukcją na świeżutkich testach. Zasolenie 1,023. Temperatura 24,5 stopnia...przedwczoraj podnosiłam trochę zasolenie z 1,022 (wlałam rozcieńczoną w wodzie z akwa łyżkę soli)...ale do tej pory wszystko powinno się rozpuścić i przegryźć...

Co Wy tak z tymi testami się uwzięliście w takich kosteczkach;)

Ja mierzę tylko kh a w dodatku zoolekiem wiec nie do końca wiem jak jest w rzeczywistości.

Wystarczą regularne podmiany i sól dobrze odmierzona i powinno być ok:)

Taka moja subiektywna myśl:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się...regularne podmiany, jak zbiornik dojrzeje to podstawa...ale testy wydają mi się w małych litrażach szczególnie potrzebne...tutaj bardzo łatwo o wahnięcia a chciałabym mieć możliwie stabilne warunki...może takie zboczenie zawodowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz poziom zasolenia? Areometr, hydrometr, refraktometr?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się...regularne podmiany, jak zbiornik dojrzeje to podstawa...ale testy wydają mi się w małych litrażach szczególnie potrzebne...tutaj bardzo łatwo o wahnięcia a chciałabym mieć możliwie stabilne warunki...może takie zboczenie zawodowe...

Nie no na pewno dobrze jest znać parametry wody w akwarium. Czytając to cale forum zauważyłem, że w szczególności u początkujących akwarystach znajomość parametrów nie jest do końca dobra. Bo jak się okaże, że np ma za wysokie no3 to robi wszystko by je obniżyć zapominając o pozostałych parametrach i A pozostałe lecą... i tak w kółko


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,tylko ze to zielone bedzie chyba pierwsza Twoja plaga :unsure:.

Wyglada niestety na bryopsis...

mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bryopsis, oprócz tego znajdzie się valonia i pojawia się coś dino-podobnego...będę twarda i nie dam się...na razie podbijam KH do 8 a za jakieś 2 tygodnie, jak parametry będą dobre wprowadzę jakichś wrogów naturalnych...

Okrzemków o dziwo jako takich nie mam (w sensie tego pyłu brązowego na skale, piachu i szybach)...mam za to takie brązowe i plechowate falujące z prądem no i wszędobylskie 0,5cm zielono-brązowe nitki...

Ale...dobrze jest ;)...bardziej by mnie zastanawiało jakby nic się nie działo ;)

Edytowane przez akarka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęło się normalne dojrzewanie tylko cierpliwość i systematyczność w prowadzeniu zbiornika :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej by mnie zastanawiało jakby nic się nie działo ;)

A u mnie nic się nie działo i do tej pory się z tego cieszę :yes . No,ale trzymam kciuki,najważniejsze,że akwarium cieszy właścicielkę :) .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Danielu :)

Szczegółowe dane dotyczące zbiornika piszę w blogu :)

http://nano-reef.pl/...rka-50l-krakow/

Tutaj będę aktualizować wątek jak coś ważnego, dziwnego lub niedobrego będzie się dziać.

Załączam pomiary z soboty (w kaskadzie są adsorbery dlatego parametry są znośne)

Pozdrawiam

post-21882-0-90173000-1411499179_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.