Skocz do zawartości
akarka

Kraków- 50l

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo pisać...idzie większe. Likwiduję malawi. Może powstanie nowy temat: 144l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja...

Mój ulubieniec- Dunka, całość z przodu a w szklance urobek z nocy

Może ktoś zerknąć na mój plan tygodnia i ilości podawanych karmideł? Proszę o sugestie, może warto by było coś zmienić...mrożonki stosuję różne- ilościowo to około 1/2, 3/4 kostki- co mi wpadnie w ręce...ostatnio były ucierane omułki...

post-21882-0-18261900-1420391206_thumb.jpg

post-21882-0-59455300-1420391209_thumb.jpg

post-21882-0-99366200-1420391211_thumb.jpg

post-21882-0-48939700-1420391326_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pamiątka po eksperymentach z odpieniaczem- nie było mnie parę dni w okresie świątecznym i wolałam go wyłączyć. I tak jest już lepiej. Korale jeszcze nie doszły do formy więc staram się je dobrze karmić. NO3- między 1 a 2; PO4 salifert nie wykrywa. Ucierpiała głównie euphylia, caulastrea i 2 trawdziele. Po wódeczce widzę, że ładnie mi się woda wyklarowała i odpieniacz lepiej pieni....Jak będę widzieć, że glonów jest coraz więcej zastopuję mikro i resztę dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunka super :). Tez zapytam za Tomaszem - po co tyle wszystkiego lejesz? Akwarium jest stosunkowo mlode,powinnas dac mu czas,zeby wszystko zaczelo zyc wlasnym zyciem. Wg mnie takie postepowanie,to proszenie sie o klopoty,mysle,ze na tym etapie mozesz sie ograniczyc do podawania raz na 2÷3 dni aminokwasow,czy tez jakiegos pokarmu w plynie. A podawanie spirytusu przy takich poziomach PO4 i NO3 czemu ma sluzyc?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, że poprawia się po nim klarowność. Większe dawki wiadomo jako pożywka dla bakterii ale małe ponoć krystalizują wodę. Daję dosłownie 50 mikrolitrów czyli prawie nic a i tak widzę, że odpieniek lepiej pracuje i myślę, że też dzięki temu mogę sobie pozwolić na takie karmienie...Będę patrzyć na naloty na piachu czy też z boku akwa (nigdy nie był czyszczony). Skała jest czyściutka, bez glonów czy nalotów. Jedynie ta mała z clavularią wydziwia, więc myślę, że to wina tego konkretnego kawałka. To jest wszystko do podaję do akwa. Korzystają jeszcze z tego 2 ryby, kraby, wężowidła i krewetki.

Edytowane przez akarka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na tylnia szybe mojego Reefmaxa - nie czyszczona od 2 lat,a niektorzy pytaja mnie,czy nie zajmuje sie w akwarium niczym innym,oprocz czyszczenia tylnej szyby :p.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonałeś...zostawię to rozpiskę na 144l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest trochę do ogarnięcia ale akwarium mi się podoba i cieszy :)

Filmik z dzisiejszego wieczoru, kiepska jakość ale coś tam widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magda , miło był Cię poznać osobiście

Czekam na relację ze 140l ... ;)

Pozdrawiam

Mariusz


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mariusz :)

Nie wiem czy będzie relacja. Przeszłam z notatkami na normalny, staroświecki zeszyt ;) Jestem w trakcie przygotowywania prezentacji opartej na wiedzy i doświadczeniach tzw. "szlachty morskiej" i innych wprawionych w boju morszczaków, ale i tak każdy musi sam zobaczyć co służy własnemu baniakowi. Oczywiście zgadzam się, że są jakieś "pewniki" typu: używaj czystej, wody RO/DI, odpieniacz pomaga prowadzić system i stanowi ważny "zawór bezpieczeństwa", sump to podstawa...itp. itd

Wszyscy czytają a i tak każdy robi po swojemu a jad w wypowiedziach coraz częściej zniechęca mnie do pisania czegokolwiek...

Trochę się już dowiedziałam ale najważniejsze to doświadczenie i tyle. Każdy musi przeżyć sukcesy i porażki na własnej skórze i dojść do jakichś wniosków.

Nie mam odpowiedniego aparatu ani zdolności, aby pochwalić się dokonaniami...tak czy inaczej, mnie prowadzenia akwarium morskiego cieszy a to chyba najważniejsze :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skała wraz z życiem została przeniesione do nowego domu :) Ale akwarium pewnie zostanie, zwłaszcza, że mam jeszcze pozostałości żywej skały i w sumie całe wyposażenie...woda będzie z podmianki z dużego. Przyzwyczaiłam się już do szumu odpieniacza i obserwacji zbiornika z perspektywy poduszki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolory :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu :)

No pięknie :clap: ,można powiedzieć,że rybki mają taki rybi hotel Ritz :thumbup: . A ułożenie skały - dla mnie bajka :czapki z głów:) .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się nowego tematu zakładać..tak wygląda po 2 miesiące po przekładce :) Maluch na dniach przestaje istnieć...

post-21882-0-47327000-1427394433_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.