Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Z lekkim opóźnieniem, ale są - zdjęcia ryb z ostatniej dostawy.

Wszystkie już porządnie wypływane w naszym zbiornikach czekają na nowy większy dom.

DSC_6068_zps77ea49d7.jpg

DSC_6071_zps72df6755.jpg

DSC_6074_zps96717f0e.jpg

DSC_6076_zps162871ea.jpg

DSC_6085_zps74608c5a.jpg

DSC_6171_zps3b450171.jpg

DSC_6181_zpsf53d4517.jpg

DSC_6184_zps4ee1ca9a.jpg

DSC_6188_zps48b88653.jpg

DSC_6189_zps076b84e3.jpg

DSC_6194_zpsfddf3423.jpg

DSC_6197_zpsc87d48e3.jpg

DSC_6199_zps1dbd6bb8.jpg

DSC_6202_zps8d8dcfbf.jpg

DSC_6205_zpsa577e749.jpg

DSC_6211_zpsc77b7d83.jpg

DSC_6214_zpsbe240ef3.jpg

DSC_6222_zps20f0602a.jpg

DSC_6223_zps8f15b560.jpg

DSC_6224_zps42010462.jpg

DSC_6232_zpsb435f02d.jpg

DSC_6233_zps7cfda93e.jpg

DSC_6240_zps6c5daf28.jpg

DSC_6243_zpsb7f7c95d.jpg

DSC_6245_zpsd1b36278.jpg

Pozdrawiam i zapraszam do sklepu.


pozdrawiamy

reefshopstopka.gif

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook...warystykamorska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytanka ta skrzydlica do jakich gabarytów rośnie, i z czym mozna ja trzymac ?

To samo pytanko o przed ostatnia rybke,


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytanka ta skrzydlica do jakich gabarytów rośnie, i z czym mozna ja trzymac ?

To samo pytanko o przed ostatnia rybke,

Rogatnica Picasso jedna z ładniejszych rogatnic,generalnie możesz trzymać ją z wszystkimi rybami ale o krewetkach,krabach,jeżowcach zapomnij,pożre je, to jest jej naturalny pokarm.

Niestety uwielbia przekopywać podłoże w poszukiwaniu żyjątek które pożera z lubością to wiąże się z mętną wodą,przy okazji obsypuje piachem korale co niezbyt im sie podoba.

Wymieniłem piach na gruby żwir koralowy,mój 4letni debelius został pożarty,krewetka czyszcząca także ,choć podczas aklimatyzacji do nowego otoczenia podpływała do kreweci na spa, ale kiedyś głód i instynkt łowcy zwyciężył więc jej też nie odpuściła.

Coś za coś,jest rybą wytrzymałą ,ma piękny kształt i ubarwienie ,wybacza błędy ,wydaje fajne dzwięki i dla niej zrezygnowałem z całej tej reszty.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rogatnicy dostałeś już dosyć szczegółowe i trafione informacje - dodam od siebie że zdarzają się wypadki "polowania" przez tą rogatnicę na stada małych rybek(tak było u mnie gdy wpuściłem stadko 20szt 1.5cm Chromisów - z których po dwóch tygodniach zostało tylko kilka.

Podejrzewałem natoralne zgony - ale udało mi się przyuważyć kilka skutecznych ataków więc sprawa była jasna :)

Ta skrzydlica akurat nie rośnie aż tak duża jak Pterois volitans - w akwarium nie powinna być większa niż 15 do 20cm(co jest połową wielkości dla P. volitans która może urosnąć do 35-40cm)

Gatunek ten jest średnio agresywny(jak na skrzydlice) i raczej długowieczny - często dożywają 10 lat lub więcej.

Bardzo "reprezentacyjna" ryba :)

Zwierzęta "przyleciały" 27 sierpnia, są po niemal trzytygodniowej kwarantannie i czują sie znakomicie.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT Przemek, ale tak mi sie przypomnialo o rogatnicach :)

(skasuj jak chcesz, ale musialem sie podzielic, bo muza od rana daje kopa ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba bajka jak widac ale to chyba jednak nie dla mnie a skrzydlica moze byc w 400-450 L ? Sama z kims ?


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te cholery są strasznie terytorialne - zasięg ich terytorium wyznacza odwrócony stożek(szeroki u góry) i jesli wpłyniesz w ten "stożek" to nie odpuszczą..

Dlatego właśnie aby "uratować" się z takiej opresji należy spłynąć w dół i w bok co spowoduje wypłenięcie z terytorium ryby.

Odruchowe wypływanie ku górze nie pomoże gdyż ryba może mieć terytorium niemal do samej powierzchni.

triggerfish-territory1.png?w=640&h=480


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, pozdrawiam kolegę z Nikoniarzy:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pooglądałem filmiki na ten temat i jakieś wiadomości i to samo wyczytałem. Ale to ona musi mieć 600 L w góre.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ot, ale nie wiem gdzie mam napisać... Nie mogę się do reefshopu zalogować... Wyskakuje mi:

Rejestracja w sklepie nie została potwierdzona. Odbierz pocztę i kliknij w link potwierdzający.

I teraz nie wiem co mam robić. Żadnego maila nie mam (w spamie też). Zresztą konto zakładałem już jakiś czas temu.

Jak próbuję zmienić hasła to dostaję link do zmiany, hasło się niby udaje zmienić. Potem próbuję się zalogować i znowu dostaję tą informację co wyżej :(

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.