Skocz do zawartości
p_szubert

Prośba o ocenę i uwagi - sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zamówić nowy sump do akwarium, czy możecie mi pomóc a konkretnie ocenić to co naszkicowałem. Głównie zależy mi opinii czy do przegród czy są na odpowiedniej wysokości czy przestrzeń miedzy nimi jest optymalna.

Sump pod akwarium 225l.

Odpieniacz vertex omega 150

Pompa am eco runner 2700

Dzięki z góry na uwagi i liczę na waszą pomoc.

Mam nadzieje że nie zlinczujecie mnie za kolejny temat o sumpie... :)

No już wiem że nie ma szkła o grubości 7 mm więc pójdzie 6 lub 8mm. Jak sądzicie 6 mm wytrzyma?

post-23044-0-86867700-1411075675_thumb.jpg

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podpowie ktoś coś...


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scianke miedzy 1 a 2 zrob niższą - nie wiem jak planujesz zrobic hydraulike, ale lepiej zeby potencjalny nadmiar wody wlal sie do sumpa a nie na podloge

ten labirynt miedzy 2 a 3 niepotrzebny. Zrob jedna przegrode. Pamietaj, ze jej wysokosc bedzie regulowala wode w odpieniaczu. Uwzglednij to przy projektowaniu bo nie wiem czy masz mozliwosc regulowac wysokością odpieniacza

Poza tym raczej OK - przestronnie i bez wydziwiania


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie ok

ale sporo odpieniaczy pracuje w zanurzeniu ok 19-20cm (optymalnie) sprawdź jakie jest dla vertexa bo poco podstawiać by był wyżej i dałbym szersza komorę pompy bo w razie czego większa pompa ci nie wejdzie


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,

Na tą chwilę mam sump 50x30x40 h który jest po prostu mały. Wsadziłem do niego odpieniacz i generalnie nie ma już zbyt wiele miejsca , z grzałką już jest ciężko.

Dodam tylko że obecny sump kupiłem używany razem z szafką i akwarium, po czym wymieniłem akwarium na nowe a reszta została. Hydrualkię zrobiłem od nowa tak że od lewej mam spust, rewizja i ostatnia powrót. Stąd taka mała komora na pompę. Aby uniknąć kolanek na rurkach i rury były prosto,

Tester napisałeś żeby wywalić ten labirynt a czy dzięki niemu nie pozbywamy elementu który zniweluję nam wszelkie pęcherzyki powietrza (tak gdzieś wyczytałem). W końcu wszyscy tak robią :p

Jeśli chodzi o pomieszczenie wody z komina i zassanej wody z akwarium w razie gdyby pompa padła czy też zabrakło prądu, sprawdzałem to już, na obecnym sumpie. Zostaje około 2 cm jeszcze przestrzeni zanim się by przelało. Więc w przypadku nowego który planuje raczej to nie będzie problemem, raz że dłuższy i szerszy to i wyższy.

Poniżej zdjęcie jak to teraz wygląda. Aha no i tą środkową podporę planuję wywalić. Bo inaczej nie wsadzę tego nowego.

post-23044-0-07989800-1411327313_thumb.jpg


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.