Skocz do zawartości
Mario94

Białobrody - czy zawsze go obsypuje przy aklimatyzacji?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie żółtek też je z dna . Je- to za dużo powiedziane. Skubie sobie z nudów. Mają wszystko do jedzenia. Upasione jak ich właściciel. :)

Ale mam glony na piasku i sobie coś tam wynajdują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jak mi wywieje na srodku piasek I z lenistwa zostawie na kilka dni to pokolce wygladaja jak krowki na pastwisku ;)

Sorry za OT


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak dla zdrowotności pokolców, zbiorniki z nimi powinny mieć chociaż małą smugę piasku na dnie. Żeby się chłopaki mogli przeczyścić od środka :)

Piszę to po to bo coraz więcej zbiorników powstaje bez podłoża ze względu na utrzymanie zerowych parametrów dla korali no3 i po4. Takie pół sterylniaki. Łatwe do wyczyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak dla zdrowotności pokolców, zbiorniki z nimi powinny mieć chociaż małą smugę piasku na dnie. Żeby się chłopaki mogli przeczyścić od środka :)

Piszę to po to bo coraz więcej zbiorników powstaje bez podłoża ze względu na utrzymanie zerowych parametrów dla korali no3 i po4. Takie pół sterylniaki. Łatwe do wyczyszczenia.

Rafa bez piasku to jak samochód bez silnika. Każdy element naszych systemów ma swoją misję do wypełnienia


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody jest u mnie już miesiąc i nadal wysypany. Raz mniej raz więcej ale cały czas ma kropki. Pokarm pobiera bez problemu (mrożonki, suchy, spiruline, granulki, algi) jest grubiutki ale kropki nadal są. Nie zauważyłem też aby jakoś mocno się ganiał z innymi rybami. Czasami jak przepłynie obok borsuka albo veriferum to się lekko pogonią i nic więcej.

Jakieś pomysły co dalej? UV wyłączyć czy zostawić bo świeci już około miesiąca?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz ataku cyjano przy tak długo włączonej lampie UV ?

Dopóki masz kropki lampa musi działać w przeciwnym wypadku na stapi lawinowe namnożenie cyst .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz ataku cyjano przy tak długo włączonej lampie UV ?

Żadnego cyjano nie widać...puki co :)


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody jest u mnie już miesiąc i nadal wysypany. Raz mniej raz więcej ale cały czas ma kropki. Pokarm pobiera bez problemu (mrożonki, suchy, spiruline, granulki, algi) jest grubiutki ale kropki nadal są. Nie zauważyłem też aby jakoś mocno się ganiał z innymi rybami. Czasami jak przepłynie obok borsuka albo veriferum to się lekko pogonią i nic więcej.

Jakieś pomysły co dalej? UV wyłączyć czy zostawić bo świeci już około miesiąca?

U mnie hepatus po kilku dniach od wpuszczenia dostał białych ktopek. Podniosłem temperaturę do 28 stopni i z drżeniem serca wcisnąłem do sumpa połowe ząbka czosnku. Takim wysiskaczem z kuchni do potraw. Śmierdziało czosnkiem w całym pokoju. Ale pomogło. Po kilku dniach kropki zniknęły. Od tego czasu nigdy się nie powtórzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hepatus po kilku dniach od wpuszczenia dostał białych ktopek. Podniosłem temperaturę do 28 stopni i z drżeniem serca wcisnąłem do sumpa połowe ząbka czosnku. Takim wysiskaczem z kuchni do potraw. Śmierdziało czosnkiem w całym pokoju. Ale pomogło. Po kilku dniach kropki zniknęły. Od tego czasu nigdy się nie powtórzyło.

Z hepatusam miałem tak kilka razy i u niego nie stanowi problemu. Po większym sprzątaniu w akwarium hepek jest lekko wyropkowany przez dzień , dwa i samo schodzi. U białego te kropki się utrzymują już miesiąc i nie wie za bardzo co dalej z tym robić.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Coś mu nie pasuję bo się wkurzył i się zsypał . Kurczę ja mam białego od misiąca. 2 tygodnie chodziła UVka później wyłączyłem bo nic się nie dzieje.

Póki co musisz mieć uvke włczoną , zacznij podawać jedzenie z czosnkiem i jakiś pokarm z vitaminami. Musi się uspokoić . Niech ma jak najwięcej spokoju. Czyli nie grzeb bez potrzeby w akwarium i go nie denerwuj.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.