Skocz do zawartości
Roman.P

Rozmiary ryb-ankieta

Oznaczenie rozmiaru ryb i innych zwierząt w handlu  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy odpowiada Ci oznaczenie rozmiaru zwierz?t literami

  2. 2. Czy chcesz ?eby sprzedawca podawa? rozmiar zwierz?t w cm



Rekomendowane odpowiedzi

W ofertach sklepów wymiary ryb podawane są jako s, l, m itd.

Co w praktyce to oznacza? Mała, średnia, duża? Czyli jaka? Przecież jest dużo gatunków.

Np. hepatus. Wg Reflex dorasta do 31 cm. To jaka jest w rozmiarze M, 5 cm 10cm?

Jakoś nie mogę się w tym połapać.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt to zależy od gatunku

jeżeli ryby rosną do większych rozmiarów np ok 30cm wtedy sprzedawany rozmiar s ma przeważnie ok 6-8cm

ryby z małych gatunków dorastajace do ok 10cm rozmiar s to ok 2-4cm

wiadomo M(średni) L(duży) będzie od nich większy

można stwierdzić, że S to 1/3 dorosłej rybki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by było i to kieruję do sponsorów forum którzy sprzedają ryby żeby rozmiar podawać po prostu w cm? Rybka x wielkość około y cm?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ryba L, to wciaz nie jest XXL :) raczej takie osobniki nie sa sprzedawane z dostaw. Sklepy sprzedaja rozmiarami jakimi kupuja "towar". Ryba L, to niekoniecznie dorosly osobnik.

Np. Kupilem "kostke w rozmiarze S. Widzialem rozmiar M, oraz L- przy czym L to granice 8-10cm I nie ma tu porownania np z rybka wielkosci konskiej glowy plywajacej w monaco...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium ryba nie urośnie do rozmiarów jakie osiąga w naturze

w sklepie ogólnie rozmiar L uznawany jest jako duży, ale u nas może jeszcze urosnąć

kupując dorosłe osobniki tracimy cały urok ryby. Z czystą przyjemnością oglądam jak rybka u mnie powiększa brzuszek i rośnie oraz jak przyzwyczaja się do godzin karmienia :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://jadwigamorska.pl/paracanthurus-hepatus-rozmiar-s.html

Czyli ile on ma?

Co innego jak robi się zakup bezpośrednio w sklepie i widzi się rybkę.

Co innego jak by się chciało kupić przez internet. Wielkość dla mnie przynajmniej ma duże znaczenie bo dopuszczam ryby do istniejącej już kilkuletniej bandy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BAU to inaczej. Jak nie jestem w sklepie po rybe (bylem, bo poki co obsada pelna), to przez tel o wiele latwiej jest uzgodnic szczegoly dotyczace wielkosci zwierza jakie nas interesuje.

Naprade nie wyobrazam sobie strony internetowej z kazda ryba I opisem (1, 2, 5, 7,13 cm. etc) bo zaraz konflikt, dlaczego ja mam 2cm, a ktos 3 za te same pieniadze

Ten rozmiar S u hepcia moze byc 5cio zlotowka.

Tu masz podany rozmiar innej rybki

Przypuszczam, ze rozmiar jest podany bo:

a- jest jedna sztuka

b- inny przedzial cenowy

http://jadwigamorska.pl/zebrasoma-xanthurus-rozmiar-14cm.html

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BAU to inaczej. Jak nie jestem w sklepie po rybe (bylem, bo poki co obsada pelna), to przez tel o wiele latwiej jest uzgodnic szczegoly dotyczace wielkosci zwierza jakie nas interesuje.

Naprade nie wyobrazam sobie strony internetowej z kazda ryba I opisem (1, 2, 5, 7,13 cm. etc) bo zaraz konflikt, dlaczego ja mam 2cm, a ktos 3 za te same pieniadze

Ten rozmiar S u hepcia moze byc 5cio zlotowka.

Tu masz podany rozmiar innej rybki

Przypuszczam, ze rozmiar jest podany bo:

a- jest jedna sztuka

b- inny przedzial cenowy

http://jadwigamorska...zmiar-14cm.html

W odpowiedzi na podkreślone czerwonym kolorze.

A dlaczego nie?

1-3 cm wybór losowy - x PLN

3-5 cm wybór losowy - y PLN

itd.

Chcę wiedzieć dokładnie (oczywiście z pewną tolerancją) jakiej wielkości w cm kupuję rybę a nie oznaczenie majtek lub koszulki L. M. S , XL. XXl i tp


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rybka z podanego linku ma jakieś 3 cm. w innym sklepie dokonałem zamówienia właśnie tego rozmiaru i miał 3 cm. Zapewne sklepy mają takie same przedziały co do wielkości, przypuszczalnie zamawiają od tych samych dostawców, i jednakowo za nie płacą, pytanie czy np. sklep nie chce oszukać nas na wielkości?

Myślę że BAU ma wiele racji, przy zakupach można faktycznie się naciąć, jeden sklep odbierając dostawę przyjmie że hepatus 15 cm. to "L" a inny że "M" teraz pytanie czy jeśli kupię jedną szt. ryby tego samego gat. wielkości "L" w sklepie X to dostanę tej samej wielkości rybę zamawiając "L-kę" w sklepie Y?

Jestem za podawaniem przedziału wielkościowego ryb i korali, najlepiej było by ustalenie przedziału wielkości dla każdego dostępnego w sklepach gat. ryby (swego rodzaju tabelka rozmiarowa), zaakceptowanie go przez sprzedawców i mamy miarodajne rozmiarówki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoQł.

Dzięki za wsparcie.

Właśnie o coś takiego mi chodzi.

W ofertach spotkałem się też z jednoznacznym podaniem wymiaru zwierzaka. Zwłaszcza na alledrogo. Czyli to nie jest problem tylko jakiś myk?

Zrobienie nabywcy w konia?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale BAU naprawde jezeli zalezy Ci na konkretnej rybie, to rozmowa ze sklepem wyjasni wszystko. Zawsze tak robilem. Sprzedawca patrzac na danego zwierza I rozmawiajac z Toba przez tel moze byc bardzo dokladny w opisie.

Wiem ze czasami nie jest to latwe, ale zachecam do kupna ryb osobiscie. Co do rozmiarow I sklepow, to tak jak z majtkami, koszulkami, butami etc. co firma, to rozmiar rozmiarowi nie rowny.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martin.

To daj mi sklep w Łodzi gdzie kupię rybkę po kwarantannie.

A jak mam jechać 250 km w dwie strony to ile mnie taka rybka będzie kosztowała?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem Cie stary, tylko poprostu stawiam sie na chwile jako sprzedawca I...

Wiem jak wygladaja listy zamowien I faktury, dlatego nie oczekuje wiecej od sklepow. Pewnie ze jest to do zrobienia, ale jest to "zabawa" I byc moze sklepow nie stac na kilka godzin wiecej dla personelu na pisanie dokladnych rozmiarow, badz sie nie chce- tego nie wiem. Nie mowie ze to zly pomysl, ale sam pewnie wiesz z autopsji jak to jest. Wiekszosc sklepow ma ta sama "regulke" na opis zwierzat I sprzetow zaciagnieta od producenta, badz skopiowana z netu, dlatego w razie konkretniejszych pytan sie dzwoni. Nie doradze sklepu, bo jeszcze nigdy nie kupilem zadnego zycia w Pl. Jezeli sam nie jade do sklepu (250km), to prosze o fotki korali mailowo, a ryby opisuja mi wielkosci telefonicznie(takie, jakie mnie interesuja). Byc moze inni tak nie robia. Ja przyjalem taka strategie I wykazujac wlasna inicjatywe jestem z zakupow zadowolony. Przeciez sklep podczas rozmowy tel (wydaje mi sie ze kazdy sklep, ktoremu zalezy na kliencie) poinformuje Cie jaki jest przedzial (+- w cm) miedzy rozmiarami. Sa sklepy online w EU gdzie kupuje sie korala S M L etc- to jest dopiero udreka...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko po fotce widać, że 3 - 3.5 cm. Generalnie też bym wolał jednak wartości w cm a nie alfabet. Już wystarczy, że jak kupuję ciuchy to muszę zaglądać czy to ta czy inna litera :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może z drugiej strony. Dla mnie taka identyfikacja jest ok. Zapewne takie rozmiary podają także dostawcy sklepów, hurtowni, z tym że w odsprzedaży przy danym osobniku powinno się podawać tzw. rozmiarówkę. np. A.ocellaris xs 1-2cm, s 2-3cm, m 3-5 itd (to tylko przykład).

Tak podaje się w sklepach na zachodzie przy danym osobniku (przybliżony rozmiar).

P.S. Zawsze można zapytać sprzedawcy, taki problem to nie problem :)

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium ryba nie urośnie do rozmiarów jakie osiąga w naturze

Nie wiem czy to jest reguła. Nigdy nie widziałem na rafie tak wielkich błazenków ani garbików jak się czasem zdarzają w sklepach zoologicznych. Za to pokolce rosną na rafie do ogromnych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rozmiarami to jest różnie. Jakieś 4-5 miesięcy temu kupiłem z w jednym sklepie internetowym białobrodego rozmiar M i przyszedł mi taki 5-6 cm.Jako ,że nie przetrwał on zbyt długo (ospa) to postanowiłem zakupić następnego po około 4 miesiącach. Zakupiłem go w tym samym sklepie internetowym i ten sam rozmiar czyli M. Jakie było moje zdziwienie jak przyszła do mnie ryba wielkości 11-12 cm i jeż niby rozmiar M. Więc wydaje mi się ,że rozmiar jest dostosowywany do dostawy.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Zgadzamy się z literówką, czy żądamy centymetrówki?

W końcu to my jesteśmy końcowymi klientami.

Jak bym wiedział jak to się robi to zrobił bym ankietę albo raczej referendum.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za centymetrami. Bo co w przypadku gdzy chcemy kupic np. Naso o rozmiarze "M/L" , to wtedy jest bardziej średni czy bardziej duży?


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf chyba mi się udało zrobić z tego tematu ankietę.

Czas na jej wypełnienie to 7 dni.

W zależności od wyników będzie petycja do sprzedawców albo nie.

To od was zależy.

Ankieta dotyczy zwierzaków czyli ryb, bezkręgowców, korali, czyli wszystkiego co żywe a pakujemy to akwariów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł Roman, oby znalazł odzew.

Jest (są też na innych forach) opinie o sklepach. Jeśli wynik wskaże na cm a prośba w imieniu ankietowiczów nie zostanie zaakceptowana to wiesz :ninja::police::popo:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co? I tak bedziecie kupowali towar ;)

Powodzenia w ankiecie

Czy nas w Pl uważasz za idiotów?

Kupisz rybę na przykład z taką informacją

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Zebrasoma-scopas-Scopas-Tang/394


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, zaangażowałeś się, a widzisz w tym sens?

- mają mierzyć ryby miarką czy "na oko"?

Jak miarką, to już widzę jak jakikolwiek właściciel sklepu wyjmuje Achillesa czy Gemmatum z wody żeby ją zmierzyć. Taaaaa.

A na oko, to wiesz...chłop w szpitalu umarł - jak mawia powiedzenie.

- poza tym kto kupuje ryby na odległość?

Stara niepisana prawda mówi (i ma rację) żeby życie kupować osobiście - a jak się człowiek wybiera do sklepu, to też lepiej zadzwonić i upewnić się, czy to co jest na stronie, jest faktycznie z zbiornikach. Wtedy można zadać pytanie o rozmiar w centymetrach jeśli to faktycznie takie ważne.

Taka walka z wiatrakami imo.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.