Skocz do zawartości
Ewa11

500l w obiegu - większego nie będzie...

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko :)

Możesz napisać gdzie robiłeś stelaż?

I czy te kratki wentylacyjne są funkcjonalne? Bo obecnie posiadam jeden wiatrak 120mm i po dwóch latach funkcjonowania zauważyłem, że ostatnio strasznie zbiera się na nim sól i chyba zaczyna dogorywać, i przy okazji zmianie szafki na stelaż szukam dobrego rozwiązania nie koniecznie opierającego się na wiatrakach:)

Pozdrawiam,

Bartol


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie swiąteczna foteczka akwarium :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :)

Możesz napisać gdzie robiłeś stelaż?

I czy te kratki wentylacyjne są funkcjonalne? Bo obecnie posiadam jeden wiatrak 120mm i po dwóch latach funkcjonowania zauważyłem, że ostatnio strasznie zbiera się na nim sól i chyba zaczyna dogorywać, i przy okazji zmianie szafki na stelaż szukam dobrego rozwiązania nie koniecznie opierającego się na wiatrakach:)

Pozdrawiam,

Bartol

Witam

Od tej pory w temacie będę się udzielał pod swoim nick`iem ( sprawy techniczne itp.), z korzystania ze wspólnego profilu robi się niepotrzebny galimatias.

@Bartol

A więc po kolei :

- stelaż robiony w eRybce z niewielkimi modyfikacjami tj. dodatkowe przęsło na część techniczną

- myślę że za wcześnie w moim przypadku stwierdzić na 100%, czy kratki zdają egzamin, choć po 4 miesiącach nie zauważyłem, aby sól gromadziła się w części "suchej" - jeśli wilgotne powietrze może znaleźć ujście przez kratki wentylacyjne, to nie będzie szukało innej drogi - tak myślę

Pozdrawiam

Jacek

A gdzie swiąteczna foteczka akwarium :)

@R@F@L

Drugi dzień Świąt upłynął nam rewolucji w zbiorniku.

Kompletne przemeblowanie skały połączone z eksmisją homara, pistoletowej, piżamek i quadri (podzielił się).

Do tego puellaris, którą mamy od kilku dni robi burzę w baniaku.

Jeśli woda zdąży się dostatecznie wyklarować, to jeszcze dziś lub jutro będzie aktualizacja

Edytowane przez jac11 (wyświetl historię edycji)

Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o użytkowanie lampy. Ja początkowo tez miałem bez korony ale córka strasznie narzekała na oczy oraz ja osobiście czółem oddziaływanie lampy PS więc ostatecznie zamontowałem koronę.

Ile skaly jest ostatecznie w baniaku?

Nie lepiej było zrobić RO na elektrozaworze bez zbiornika na dolewkę?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o użytkowanie lampy. Ja początkowo tez miałem bez korony ale córka strasznie narzekała na oczy oraz ja osobiście czółem oddziaływanie lampy PS więc ostatecznie zamontowałem koronę.

Ile skaly jest ostatecznie w baniaku?

Nie lepiej było zrobić RO na elektrozaworze bez zbiornika na dolewkę?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Witam

Zwykle siedzimy na tyle blisko szyby, że światło nie razi. Problem pojawia się gdy ktoś usiądzie dalej.

Nie przeszkadza nam to jednak na tyle aby zdecydować się na koronę.

Skały na tą chwilę jest "na oko" 20-30 kg (łącznie z sumpem).

Wg mnie elektrozawór to za duże ryzyko. W wypadku awarii czujników wypompuje mi tylko zawartość panelu na dolewkę, a w przypadku elektrozaworu problem może się zrobić znacznie poważniejszy.

Pozdrawiam

Jacek

A gdzie swiąteczna foteczka akwarium :)

Proszę bardzo :) (sorry za jakość fotki).

IMG 0042

W ułożeniu skał nastąpiła całkowita zmiana - jest teraz prawie tak, jak sobie na początku wymyśliłem. Dwie grupy skał, nieklejone, z kryjówkami dla mieszkańców. Część skały powędrowała do nowego zbiornika, reszta oraz została sprzedana.

Z uwagi na znaczne przerybienie zbiornika, piżamki znalazły nowy dom, a zebrasoma, która za bardzo chce rządzić, pójdzie do nowego zbiornika.

Zmieniony został również odpieniacz na taki (Made by Astis):

IMG 0033

Cyrkulacja - zamiast dwóch 6105, pracuje teraz jedna i też daje radę.

Tyle techniki.

Z życiem jest o wiele ciekawiej ...

Parametry wody:

- NO3 od 20-50 (!!!)

- PO4 od 0.8 -1.8(!!!)

pozostałe odczyty w normie,

Balling - zapotrzebowanie na kH, Mg,Ca około 80-100ml/dobę (SBS też podaję)

Patrząc tylko na NO3/PO4 niczego dobrego nie można oczekiwać, a tutaj proszę - od kilku dni znowu mamy możliwość podziwiania osłonic, które teoretycznie nie powinny przeżyć w takim brudzie (na skałce z zoa - słabo widoczna - słabe zdjęcie)

IMG 0047

Żaden koral nie zmarniał, choć spodziewam się od 2 m-cy totalnej katastrofy (patrząc na parametry NO3/PO4), na razie leję bakterie i czekam na rozwój sytuacji.

W kominie i sumpie masa białych i żółtawych gąbek.

Każdy z naszych quadri już się podzielił - poszły do innych zbiorników.

Plagi.

Po dwóch tygodniach walki z cyjanobakteriami użyłem Chemiclean`u. Strat nie było.

Na piasku mam wysyp okrzemek, woda po żywicy na TDS - 002

W ciągu dnia dodatkowo pojawia się na piasku ciągnący brązowy glut (dino???) znikający po zgaszeniu głównego oświetlenia,

IMG 0052

Przyjąłem metodę jak najmniejszego ingerowania w system, tzn. wszelkiego rodzaju absorbery.

Dopóki korale polipują, nie gubią tkanki, mają przyrosty - nie będę nic zmieniał.

Niewątpliwie przesadziłem z obsadą, w tej chwili 4 pokolce, 7 anthias`ów, 2 błazny, 2 babki, salarias, iglicznia, mandaryn,doktorek - razem 19 ryb (a były już 22 sztuki).

Po zmianach planuję pozostawić 2 pokolce+reszta obsady.

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez jac11 (wyświetl historię edycji)

Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza noc tez przy baniaku ?? Jacku koniecznie musisz popracować nad fotkami, bo te nie pokazują jak tam fajnie :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Byłam, widziałam, na żywo robi wrażenie,aż mi się zamarzył szerszy baniak :)Dziękuję za pyszną kawę i życzę wszystkiego najlepszego w tym roku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Noworocznie :) A nie pomyslales o tym, ze czas wymienic zywice ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam cały ten wątek. I przyznam Jacku i Ewo, że można wam tylko szczerze zazdrościć zarówno fantastycznego akwarium ale jak dla mnie dużo bardziej cenniejsza jest wspólna pasja :) nawet jak się pokłócicie to ta pasja was pewnie może godzić. No i rozwód wam nie grozi bo by Wam bylo żal dzielic to cudo hehe ;)

Szczerze zazdroszczę i z całego serca życzę rozbudowy akwarium!!! A wyobrażacie sobie efekt jakby całą jedną ścianę w domu zamienic na akwarium? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Albo jeden pokoj caly zalac...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet jak się pokłócicie to ta pasja was pewnie może godzić. No i rozwód wam nie grozi bo by Wam bylo żal dzielic to cudo hehe

bez przesady.

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania, jak nie mialas szaf oklejonych zywa skala to faktycznie moglo to niefajnie wygladac...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy ta Protopalythoa warta jest trzymania w domu.

o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania, jak nie mialas szaf oklejonych zywa skala to faktycznie moglo to niefajnie wygladac...

Też nie raz zalałem pokój he he, ale o oklejeniu szaf żywą skałą nie pomyślałem - może wtedy bym tyle nie wysłuchiwał :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza noc tez przy baniaku ?? Jacku koniecznie musisz popracować nad fotkami, bo te nie pokazują jak tam fajnie :)

Racja, ze zdjęciami ciągle mam problem, patrząc przez obiektyw jest ok, ale po wywołaniu... jak wyżej widać

Byłam, widziałam, na żywo robi wrażenie,aż mi się zamarzył szerszy baniak :)Dziękuję za pyszną kawę i życzę wszystkiego najlepszego w tym roku. :)

Dziękujemy za życzenia, wszystkim Forumowiczom Życzymy Do Siego Roku

Czesc Noworocznie :) A nie pomyslales o tym, ze czas wymienic zywice ?

Żywicę właśnie zmieniłem, TDS przed i po zmianie pokazuje 002

Edit 02.01.14

Żywica była do bani, od 6 m-cy jechałem na niepełnowartościowej żywicy, dziś zdesperowany kupiłem nową i TDS nareszcie pokazał 000

... dla mnie dużo bardziej cenniejsza jest wspólna pasja :) nawet jak się pokłócicie to ta pasja was pewnie może godzić...

Szczerze zazdroszczę i z całego serca życzę rozbudowy akwarium!!! A wyobrażacie sobie efekt jakby całą jedną ścianę w domu zamienic na akwarium? :p

Wspólna pasja też może powodować spięcia, np. przy zmianach w ustawieniu skały ...

To niestety mieszkanie z wielkiej płyty, co skutecznie zabija w zalążku wszystkie pomysły rozbudowy (niestety).

Edytowane przez jac11 (wyświetl historię edycji)

Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co dalej ? Częściej widzę zbiornik na żywo .... co tam?


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co dalej ? Częściej widzę zbiornik na żywo .... co tam?

:)

Jakaś aktualizacja by się przydała :))

Już niedługo - jeszcze tylko zrobię zdjęcia.

Ogarnianie mniejszego akwa pochłonęło mnie bardziej niż planowałem - stąd zaległości


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stopce aktualne parametry.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli tak jest to życia nie powinno być w tym akwarium jak jest NO2... i do tego bardzo wysokie NO3 i PO4 - robisz coś z tym?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli tak jest to życia nie powinno być w tym akwarium jak jest NO2... i do tego bardzo wysokie NO3 i PO4 - robisz coś z tym?

No własnie...

Patrząc tylko na parametry - dramat.

Robiłem z tymi parametrami co mogłem, wypróbowałem wszystkie możliwe bakterie na rynku (każdej dając kilka tygodni czasu). Pobierałem wodę do podmian z działających zbiorników.

Wszystko na nic, od pewnego czasu przestałem się tymi wskazaniami za bardzo przejmować, zwłaszcza że od niedawna znów pojawiły się osłonice z gatunku, który nie ma prawa żyć przy takich parametrach

Obecnie skupiam się nad podstawowymi wg mnie parametrami czyli - kH, pH, Ca.

Co się stało, że tak Wam poleciały parametry?

Nie tyle poleciały, co takie się po prostu utrzymują od kilku miesięcy, z przerwą 10-dniową kiedy nawóz z fito wylał mi się do zbiornika, wówczas PO4 miałem powyżej 2,0(!), NO3 powyżej 100.

Po drodze mieliśmy jeszcze zasolenie 1,031 ( spławik wylądował w koszu), ospę po powrocie z ferii - 3/4 obsady poszło na wieczną rafę :(

Odpowiadajć na pytanie - Hepatus, desjardini, żółtek i borsuk tak potrafią zabrudzić wodę przy niewydajnym systemie filtracji

@Kroczek,soobeek

Oprócz bakterii, przerabiałem też temat dokładności( rzetelnośći ?) testów.

NO2 Saifert-a pokazuje 0, gdy JBL daje wynik 0,10, z kolei wynik JBL-a porównałem z odczytem na dużej Hance- również 0,1.

Dodać muszę że test JBL jest prawdopodobnie przeterminowany, a mimo to pokazuje wynik identyczny z Hanką.

W niedzielę kompletnie zmienione zostało ułożenie skał - podziękowania dla Szymona z Akwa-Świata :clap: - więc NO2 podskoczyło do 0,15.

Wieczorem postaram się wrzucić fotki po zmianach.

Edit

Zapomniałem dodać że kombinowałem również z cyrkulacją, obiegiem i odpieniaczami...

Edytowane przez Ewa11 (wyświetl historię edycji)

500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje życzyć tylko ustabilizowania tych newralgicznych parametrów i w sumie mieć nadzieję że testy trochę kłamią :).

p.s.

a próbowałeś ZEObak?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.