Skocz do zawartości
radiii2

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestm nowy i prosił bym o pomoc przy ocenie odpienoacze który zakupilem na olx

Zamierzam założyć pierwsze akwarium morskie i zakupilem juz odpieniacz a nie wiem czy będzie dobry prosił bym o pomoc i opinie

Opis z olx jaki umieścił sprzedający

"Witam wszystkich, mam do sprzedania bardzo dobry odpieniacz który był używany w akwarium 560 litrów i sprawował się bez problemów.

Odpieniacz jest przerobiony na dwie pompy Aqua Medic 1200 l/h z wirnikami typu mesh.( co daje nam razem 2400 l/h )

Bardzo cichy i super pieni, idealny do litrażu od 300-700 litrów."

Akwarium jakie planuje 120x45x45 stelaż metalowy juz mam czekam na obicie płyta meblowa sump 2 komory w jednej odpieniacz w drugiej pompa new yet 2300

post-23987-0-11400300-1412198090_thumb.jpg

post-23987-0-24905800-1412198113_thumb.jpg

post-23987-0-45819900-1412198123_thumb.jpg


Tel: 660535911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpieniacz słabiutki :(

Na tej pompie miałem pienidło AM w 80L i szału nie było wiec nawet przy dwóch równoległych rakiety z niego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wystarczy do 240L ? bo nie chciał bym startowac i odrazu być skazanym na porażkę. Jestem w trakcie kompletowania sprzętu więc jeszcze można go wymienić.

Pozdrawiam


Tel: 660535911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to zależy od ilości ryb jakiej planujesz i czy jakieś inne metody filtracji zastosujesz?


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz obieg na newyet 2300 to pomyśl o większej. Ja mam 200 litrów na niej i ledwo starczy - do słodkiego 320 założyłem nj3000 - jest OK. Choć jak będę tam stawiał słone, dam większą.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem, to zależy od ilości ryb jakiej planujesz i czy jakieś inne metody filtracji zastosujesz?

Rozumiem że mówisz to z własnego doświadczenia?

Bez różnicy jaki zbiornik planuje i z jaką filtracja - ten odpieniacz jest po prostu zły i tyle. Zwyczajnie szkoda prądu żeby go podłączyć. Odpal zbiornik z tym odpieniaczem a za pół roku wspomnisz moje słowa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompe myślę tunze 1073.02 jeszcze a odpieniacz jaki polecacie? taki w miare w przystępnych cenach?

przy okazji lampa http://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawozenie/nawozy-ogolne/lampa-aluminiowa-6x54w-121cm-p-14379.html?osCsid=6df84e45f95e8

czy bedzie dobra do baniaka 120 x 45 x 45?

Falowniki mam jvp 101 i 102 ale myślę dokupic jebao WP 25 i zastosować z jvp

A co do filtracji myśle jeszcze siporax dać nie chce udziwniać jako ze jest to moje pierwsze akwarium i czytam czytam i czasami myśle ze założenie morskiego graniczy z cudem a czasami ze jest bardzo proste dlatego wole to przemyśleć i powoli planować co i jak wole wydać 200-300 zł wiecej i wystartować 2-3 miesiące pózniej niz po miesiacu likwidować

Dziękuje za pomoc pozdrawiam

Edytowane przez radiii2 (wyświetl historię edycji)

Tel: 660535911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma to być główna filtracja to, jeśli rzeczywiście jest taki kiepski to się nie nadaje, natomiast jeżeli ma być pomocą to by starczył :) ważne żeby pienił i napowietrzał wodę :p

ale wiadomo, ile osób ty;e zdań :)


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o resztę, tzn. JVP, to odradzam, przechodziłem to sam, później żałowałem, że od razu nie wydałem więcej na lepsze pompy cyrkulacyjne. Problem z nimi pojawił się dosyć szybko, popękała izolacja kabla przy samej pompie, po drugie za duża gabarytowo w stosunku do wydajności i najcichsze też nie są.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ważne żeby pienił i napowietrzał wodę :p

ale wiadomo, ile osób ty;e zdań :)

Naprawdę ręce opadają jak czytam takie "dobre rady"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem w 100 strzykawkowy i parametry dobre, a korale rosly jak glupie.


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to badziew szkoda kasy do tego bardzo niebezpieczny ,wiem bo miałem zalane mieszkania pękła tuleja pod kubkiem nawet nie była poklejona tylko wciśnięta na siłe


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc odpieniacz na wymiane a co do reszty lampa , pompa , cyrkulacja?

baniak 120x45x45? wszystko pasuje czy coś zmienić

Pompa jak nie new jet to tunze 1073.04 ?

cyrkulacja jebao wp 25 ?

i oświetlnie 4aqua

lampę mam już kupioną pompę i cyrkulację zamierzam kupic zaraz przed startem baniaka żeby mieć gwarancję po przygodzie z odpieniaczem stwierdzam że chyba lepiej zakupić coś nowego i być pewnym

Teraz tylko jeszcze jaki odpieniacz ? akwarium napewno nie bede zmieniał na większe i w miare możliwości chciał bym mieć dużo życia

a i grzałka jagger 250W - też już zakupiona

Edytowane przez radiii2 (wyświetl historię edycji)

Tel: 660535911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz napisać do Erni na forum który Ci zrobi takie cacko ,ze głowa mała ,za nie wielkie pieniadze :)

Wiem bo sam mam i mocno polecam.Noo... ale musisz miec też fart aby trafić na tego Pana czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.