Skocz do zawartości
Przemek

Kore 5th - inteligentny dozer - już dostępny w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Robercie,

problemem nie będzie "rozwarstwienie" się płynu w wężyku, gdyż jako takie ono w samym wężyku nie zdąży wystąpić(mała objętość płynu który dodatkowo przesuwa się). Problem głównie dotyczy butelek, które znajdujące się wiele dni/tygodni nie ruszane/wstrząsane mogą doprowadzić do dozowania zawiesiny nie jednorodnej.

pozdrawiam

Ale ponoć dostępne są lub będą mieszacze do butelek? Wiec dlaczego ten efekt mógłby występować?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczow

tak jak i Wy zakupilem to urzadzonko - lecz w przeciwienstwie do was niejestem zadowolony :

zgodnie z instrukcja przeszedlem caly etap programowania urzadzenia , kalibracji pom - urzadzenie zapisalo wszystko w pameci i teoretycznie mialo wszystko grac -

Lecz niestety po osiagnieciu zadanej godziny NIC SIE NIE DZIEJE POMPY STOJA :(

PODPOWIEDZCIE PROSZE CO MOGLEM ZLE USTAWIC ?

Witam,

A dałeś w zakładce Dose settings fajeczkę przy save settings dla każdej zaprogramowanej pompy? Czy dałeś channel na "on" przy każdej pompie?


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A dałeś w zakładce Dose settings fajeczkę przy save settings dla każdej zaprogramowanej pompy? Czy dałeś channel na "on" przy każdej pompie?

Tak oczywiscie ze tak zrobilem i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczow

tak jak i Wy zakupilem to urzadzonko - lecz w przeciwienstwie do was niejestem zadowolony :

zgodnie z instrukcja przeszedlem caly etap programowania urzadzenia , kalibracji pom - urzadzenie zapisalo wszystko w pameci i teoretycznie mialo wszystko grac -

Lecz niestety po osiagnieciu zadanej godziny NIC SIE NIE DZIEJE POMPY STOJA :(

PODPOWIEDZCIE PROSZE CO MOGLEM ZLE USTAWIC ?

Jeśli masz jakielkolwiek pytanie dotyczące konfiguracji/problem z ustawieniami w pierwszej kolejności pisz na support techniczny.

Nie piszesz nic czy dokonywałeś upgradu firmware, czy i jakie ustawienia zmieniałeś. Nie piszesz również czy wgrywałeś do dozera ustawienia fabryczne? Przydałoby się więcej informacji... ;)

Upewnij się że nie masz ustawionych opóźnień w dozowaniu - Ustaw 0h dla każdej z pomp w zakładce Advanced Tab.

Jaki firmware w dozerze?

Jaki software na PC?

Wyślij swój plik .mbf(memory backup file) na service@pacific-sun.eu , wgramy go u siebie i powiemy Ci co było błędnie/nie właściwie skonfigurowane.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak Przemek zasugerował na co sam wpadłem dopiero po jakimś czasie bo wydawało mi się to oczywiste, że jeżeli nie ustawiam opóźnienia pompy to domyślnie wynosi ona 0. Ale jednak trzeba to każdej pompie z osobna zasugerować i wsio jest jak powinno.

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy po upgradzie firmware użytkownik skorzysta z opcji Default Settings(co jest zalecane - ale nie konieczne) to nie trzeba już wtedy nic potwierdzać ręcznie.

Jednak użytkownicy nie zawsze chcą robić "Default settings"(ponowna kalibracja, informacje o płynach itd) - w takiej sytuacji zaleca się przewertowanie po kolei wszystkich zakładek i potwierdzenie/zapisanie wszystkich opcji/ustawień(w tym także tych opóźnień).

Zazwyczaj poruszając się pomiędzy wydaniami firmware z tej samej rewizji(np. 1.4e do 1.4f ) nie ma potrzeby potwierdzenia ustawień, gdyż dodawane opcje/zmiany nie ingerują w mapę pamięci urządzenia.

Zaleca się jednak skorzystać z tego w przypadku upgradu np. z 1.3x do 1.4x - lub jak napisałem powyżej, potwierdzenie wszystkich ustawień w kontrolerze.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak Przemek zasugerował na co sam wpadłem dopiero po jakimś czasie bo wydawało mi się to oczywiste, że jeżeli nie ustawiam opóźnienia pompy to domyślnie wynosi ona 0. Ale jednak trzeba to każdej pompie z osobna zasugerować i wsio jest jak powinno.

Pozdrawiam

Dziekuje za podpowiedz pomoglo :) i wszystko ruszylo jak sie nalezy - hmmm moze warto by to uja w instrukcji faktycznie pisze ze domyslnie 0 a tak niejest

raz jeszcze dziekuje

mam jeszcze niewinne pytanko jesli moge

Po wyjeciu z opakowania pompy mialem wezykami do gory przestawilem je tak jak potrzebowalem wezykami w dol :) ale pompy sa jakgdyby na zatrzaskach ok wiec je przestawilem i zatrzasnale ponownnie - nie chcialy sie obracac nawet podczas kalibracji wiec je wyluzowalem z zatrzaskow czy tak mialo byc czy cos nie tak robie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś źle złożyłeś. Nie powinny być luźno. Wyciągnij jeszcze raz, rozbierz jak do wymiany wężyków , złoż ponownie w całość i dopiero wciskaj spowrotem. Ma działać :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze niewinne pytanko jesli moge

Po wyjeciu z opakowania pompy mialem wezykami do gory przestawilem je tak jak potrzebowalem wezykami w dol :) ale pompy sa jakgdyby na zatrzaskach ok wiec je przestawilem i zatrzasnale ponownnie - nie chcialy sie obracac nawet podczas kalibracji wiec je wyluzowalem z zatrzaskow czy tak mialo byc czy cos nie tak robie ?

Pompy mogą pracować wężykami "do góry" lub "do dołu". W obu przypadkach będą sie kręciły poprawnie, pod warunkiem że dokładnie sprawdzisz czy wszystkie zatrzaski są poprawnie w otworach(to warunek poprawnej i dokładnej pracy silnika)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować że nasz najnowszy produkt - czyli mieszacz magnetyczny do dozownika Kore 5th został doceniony przez portal Advanced Aquarist:

http://www.advancedaquarist.com/blog/pacific-suns-kore-5th-magnetic-stirrer

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora na budowę Profiluxa, skoro dozownik może sterować funkcjami poza dozowaniem płynów.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GHL robi porządne komputery i raczej trzeba szukać miejsca na półce na której można jeszcze je znaleźć ;-) Choć nie ukrywam że Kore 5th nieco podąża w kierunku bardziej zautomatyzowanych urządzeń i tylko po części jest zwykłym dozownikiem :-)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLACK FRIDAY jak najbardziej zachęca mnie do kupna Waszej pompy dozującej w wersji Base Unit. Rozumiem że będę mógł ją później rozbudować do wersji PRO dokupując zestaw czujników i pompę DC (niestety nie znalazłem możliwości zakupu czujników itd w reefshop)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gyby zrobili cos o niebo lepsze od profiluxa w przystepnej cenie :) to byla by nizla miazga :) i rewolucja w akwarystyce morskiej :p


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maszynka już działa kilka dni u mnie, ale nie wiem dlaczego pojawia się powietrze w wężykach za pompą, dodam że zaworki kierunkowe założyłem za pompką, tuż przed spływem, a powietrze pojawia się zrówno za zaworkiem a przed pompką i za zaworkiem - ten typ tak ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, chcialem spytac jak wyglada sytuacja z oprogramowaniem na Androida. I kiedy ewentualnie bedzie dostepne na rynku USA ?


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kore_ae_3.jpg

Widzę że wątek dość długo nie był odświeżany, przepraszam że ominąłem to pytanie(chyba winę zwalę na Sylwestrowe zmęczenie :) )

Groenendael

Co do oprogramowania na Android - liczę że pojawi się już w maju/czerwcu gdyż aktualnie oprogramowania jest w fazie zamkniętej bety.

Z nowości mogę poinformować że pojawiło się oprogramowanie na Mac'a(poniżej kilka zrzutów) oraz w ofercie znalazła się specjalna wersja w jubileuszowej cenie - 1027,00zł.

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Pacific-Sun-Kore-5th-Anniversary-Edition/4939

W zestawie znajduje się wszystko to co niezbędne jest do rozpoczęcia przygody z tym najbardzieh zaawansowanym dozownikiem na rynku, gdyż zestaw akcesorii dostępnych do niego sprawia że nie ma na rynku drugiego takiego urządzenia. Coś co wyróżnia Kore5th na tle konkurencji to m.in. bardzo duża rozdzielczość(0.01ml), akcesoria jak DropDose(zapobiega krystalizacji dozowanych płynów do Balinga oraz umożliwia precyzyjne dozowanie pojedycznych kropli), mieszacz magnetyczny Magnetic Stirrer oraz fakt że jest to jedyne urządzenie które posiada natywne aplikacje do konfigurowania zarówno pod Windows jak i Mac OS X.

Jak dobre i innowacyjne jest to urządzenie potwierdzić może jedynie fakt, że wygląd oraz funkcjonalności dozownika zostały skopiowane przez jedną z najbardziej znanych firm na rynku stacji dozujących o zastosowaniu pół i profesjonalnym - firmę Kamoer.

Na szczęście kopia jest droższa od oryginału :) oferując przy tym dużo mniej(zastosowanie silników krokowych do podmiany wody za pomocą pomp persytaltycznych ma sens tylko w przypadku bardzo małych ilości przepomopowywanych płynów gdyż wiąże się to z żywotnością samych wężyków).

kamoer-f05x-doser.jpg

Zrzuty aplikacji na Mac:

1c_1.png

1c_2.png

1c_3.png

1c_4.png

1c_5.png


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ bardzo często powtarza się pytanie dotyczące różnic między wersją Anniversary Edition za 1027,00zł oraz najbogatszą wersją Ultimate chcę wyjaśnić że jednostka główna(dozer) nie różni się niczym. Jedyne różnice to dodatkowe wyposażenie które to do wersji AE może zostać dokupione oddzielnie(czy to automatyczna dolewka, czy też system automatycznej podmiany wody/magnetyczny mieszacz płynów itd).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem PACIFIC SUN - KORE 5TH V.PRO. Naprawde szczesliwym, bo powiem szczerze, ze przed ta stacja mialem okazje poznac i przetestowac pompy (oraz zestawy) innych firm, zarowno niemieckich, chinskich, a i wloska sie na koniec trafila. Niektore naprawde doprowadzily mnie do szewskiej pasji :ninja::wallbash::spam: . Tutaj przeciwnie- wszystko jasne, przejrzyste i intuicyjne menu (grafika tez extra). W koncu mozg moze odpoczac :thumbsup: a nie wglebiac sie godzinami w zawile instrukcje i ustawienia (ktore tak naprawde sluza po nic :alien: ), a na koniec i tak byc w czarnej d. Zreszta Kore to cos wiecej niz tylko stacja dozujaca. Opcje z dolewka, czy podmiana wody to naprawde lux :yes:animier: .

Wszystkim serdecznie polecam Kore! A po drugie- wspierajmy polski rynek!!!! Mamy naprawde perly pod reka, a szukamy czesto tak daleko ochlapow …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ja całe przyszłe swoje akwarium opre na produktach PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło nam to czytać, dziękujemy :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wspieram polska mysl technologiczna i produkty, czekam w tym tygodniu na dozera ;) lampke tez kupilem w promocji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każda stacja dozująca może być dodatkowo automatyczną dolewką??

Czy każda ma czujniki poziomu wody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odpowiem ja, tak moze byc, ma taka funkcje wbudowana. Potrzebna jest pompa i czujnik, ja takie dokupilem osobno. Napisze ze sprawdza sie rewelacyjnie:)

Edytowane przez tom-81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każda stacja dozująca może być dodatkowo automatyczną dolewką??

Czy każda ma czujniki poziomu wody??

Przepraszam, uciekło mi.

Tak, różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami są tylko w dodatkowym wyposażeniu.

Sama stacja dozująca jest za każdym razem taka sama - można więc ją rozbudować o wszystkie elementy - aż do wersji z magnetycznym mieszaczem włącznie.

pozdrawiam

Moze odpowiem ja, tak moze byc, ma taka funkcje wbudowana. Potrzebna jest pompa i czujnik, ja takie dokupilem osobno. Napisze ze sprawdza sie rewelacyjnie:)

Cieszę się że grono użytkowników naszego dozownika w Polsce regularnie rośnie :-)

Zresztą to nie tylko dozownik - także automatyczna dolewka, system automatycznej podmiany wody i wiele, wiele innych ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.