Skocz do zawartości
Przemek

Kore 5th - inteligentny dozer - już dostępny w Polsce!

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi poinformować że pojawił się długo wyczekiwany zaworek magnetyczny(Solenoid Valve) kompatybilny z i sterowany z poziomu stacji Kore5th.

Zaworek jest niskonapięciowy, posiada kabel długości 5mi można go podpiąć w miejsce pompy DC Refill pump.

Jeśli ktoś chce "przeobrazić" swój dozownik w profesjonalną stację ATO sterującą bezpośrednio filtrem RO - to teraz nic prostszego ;-)

Cena Kore5th Solenoid Valve to 199,00zł.

pozdrawiam

kore_sv.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trzy pytania:

1. czy można zamówić dozownik kropelkowy tylko na dwa wężyki pytam bo ogranicza mnie mocno miejsce.

2. chwaliliście się również mieszadełkiem którego nigdzie teraz nie mogę znaleźć, no i pytanie czy również dało by się zrobić tylko na dwie butelki. Również ograniczeniem jest miejsce.

3. jaki rodzaj wężyków jest potrzebny aby móc dozować po dwie krople każdego płyny dziennie.

Pozdrawiam

przemek


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować że pojawił się długo wyczekiwany zaworek magnetyczny(Solenoid Valve) kompatybilny z i sterowany z poziomu stacji Kore5th.

Zaworek jest niskonapięciowy, posiada kabel długości 5mi można go podpiąć w miejsce pompy DC Refill pump.

Jeśli ktoś chce "przeobrazić" swój dozownik w profesjonalną stację ATO sterującą bezpośrednio filtrem RO - to teraz nic prostszego ;-)

Cena Kore5th Solenoid Valve to 199,00zł. A jakiegoś linka gdzie można zamówić

pozdrawiam

kore_sv.jpg


Szkło: 180x120x65cm Sump: 140x65x55cm Oświetlenie. Lampy LED ZetLight 200W - 4 szt Ogrzewanie: Fluval E 300W

Cyrkulacja. Jebao RW20 - 4 szt Obieg: Deltec E-FLOW 10 Odpieniacz: Bubble Król SuperMarin 300

Auto Dolewka + pompa dozująca: PacyficSun KORE 5TH Lampa UV: Aquanova 55W Filtr przepływowy: Vertex RX-U 2.0

Skala: Sucha Skała MARCO Skały, okolo 200 kg Podłoże : żywy piach Bio Aktywny żywo Aragonite Biały 9 kg - 10 sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie reefshop.pl powinno być :)


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Tak, oczywiście zapomniałem podać linka:

http://www.reefshop....czny-do-RO/5001

pozdrawiam

Przemek

A ja mam trzy pytania:

1. czy można zamówić dozownik kropelkowy tylko na dwa wężyki pytam bo ogranicza mnie mocno miejsce.

2. chwaliliście się również mieszadełkiem którego nigdzie teraz nie mogę znaleźć, no i pytanie czy również dało by się zrobić tylko na dwie butelki. Również ograniczeniem jest miejsce.

3. jaki rodzaj wężyków jest potrzebny aby móc dozować po dwie krople każdego płyny dziennie.

Pozdrawiam

przemek

Uciekło mi ;)

1. W tej chwili dostępna jest wersja tylko na 5 rurek niestety - wprawdzie sam DropDose umożliwia precyzyjną regulację wysokości jednak należy pamiętać że do właściwego jego działania wymagane jest częściowe zanurzenie pod lustro wody co zapobiegnie wysychaniu końcówek dysz dozownika.

2. Tak, magnetic stirrer jest w sprzedaży już od lutego - widzę że w ofercie RS jeszcze się nie znajduje, zaraz postaram się to naprawić ;-)

3. potrzebujesz wężyki tzw. precise flow. Kore 5th może pracować z trzema rodzajami węzyków.

a) fast flow silicone

b ) fast flow Pharmed BPT

c) precise flow silicone

a dodatkowo każdy wężyk może pracować na pompie z trzema różnymi prędkościami(fast flow/moderate flow/precise flow).

Ponieważ dozownik (współpracując z DropDose) ma "rozdzielczość" 0.01ml(gdzie pojedyncza kropla to ok. 0.03-0.04ml) to w zasadzie na każdego rodzaju wężyka jesteśmy w stanie to uzyskać - jednak najlepiej na precise flow.

Kluczem jest tu jednak same DropDose - jeśli myślisz o dozowaniu dwóch kropelek dziennie musisz zabezpieczyć się przed wysychaniem dyszy(i płynu z wężyka) pomiędzy dozowaniami.

Bez DropDose będzie to raczej niemożliwe.

pozdrawiam

Czy każda stacja dozująca może być dodatkowo automatyczną dolewką??

Czy każda ma czujniki poziomu wody??

To mi także uciekło, przepraszam.

Każda wersja dozownika, czyli:

- Basic

- Regular

- Pro

- Ultimate

może być dolewką - w każdym tym zestawie "jednostki centralne" są takie same, zestawy różnią się jedynie wyposażeniem dodatkowym(pompki dolewek, automatycznej podmiany wody, czujniki optyczne/pływakowe, zestawy holderów itd).

Wersja Basic oraz Anniversary Edition nie posiadają czujników poziomu wody - jeśli więc chcesz aby dozownik w tej wersji sterował Twoim filtrem RO oraz pracował jako dolewka wody odparowanej - to potrzebujesz elektrozawór (jak na zdjęciu wyżej) oraz czujnik - pływakowy albo optyczny(także do kupienia osobno).

Moze odpowiem ja, tak moze byc, ma taka funkcje wbudowana. Potrzebna jest pompa i czujnik, ja takie dokupilem osobno. Napisze ze sprawdza sie rewelacyjnie:)

:thumbup:


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciekło mi ;)

1. W tej chwili dostępna jest wersja tylko na 5 rurek niestety - wprawdzie sam DropDose umożliwia precyzyjną regulację wysokości jednak należy pamiętać że do właściwego jego działania wymagane jest częściowe zanurzenie pod lustro wody co zapobiegnie wysychaniu końcówek dysz dozownika.

2. Tak, magnetic stirrer jest w sprzedaży już od lutego - widzę że w ofercie RS jeszcze się nie znajduje, zaraz postaram się to naprawić ;-)

3. potrzebujesz wężyki tzw. precise flow. Kore 5th może pracować z trzema rodzajami węzyków.

a) fast flow silicone

b ) fast flow Pharmed BPT

c) precise flow silicone

a dodatkowo każdy wężyk może pracować na pompie z trzema różnymi prędkościami(fast flow/moderate flow/precise flow).

Ponieważ dozownik (współpracując z DropDose) ma "rozdzielczość" 0.01ml(gdzie pojedyncza kropla to ok. 0.03-0.04ml) to w zasadzie na każdego rodzaju wężyka jesteśmy w stanie to uzyskać - jednak najlepiej na precise flow.

Kluczem jest tu jednak same DropDose - jeśli myślisz o dozowaniu dwóch kropelek dziennie musisz zabezpieczyć się przed wysychaniem dyszy(i płynu z wężyka) pomiędzy dozowaniami.

Bez DropDose będzie to raczej niemożliwe.

1. W tej chwili ale czy będzie na 2 rurki czy możecie wykonać specjalnie na zamówienie. Chodzi mi o szerokość że nie mam jak wcisnąć, dwa pozostałych nie będę używał. Może kosztować tyle samo. Dobrze że tu piszesz że musi być zanurzony w wodzie, na sklepie takiej info brakuje. Jaka jest regulacja w cm?

2. możesz podesłać link bo nie widzę go dalej, No i czy jest szansa na mniejszą wersje na dwie butle. \

Domyślam się że jest to robione pod zamówienie i nie jest to duża masówka więc chyba nie powinno być raczej problemu.

Dzięki za odp

Pozdrawiam Przemek


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W tej chwili ale czy będzie na 2 rurki czy możecie wykonać specjalnie na zamówienie. Chodzi mi o szerokość że nie mam jak wcisnąć, dwa pozostałych nie będę używał. Może kosztować tyle samo. Dobrze że tu piszesz że musi być zanurzony w wodzie, na sklepie takiej info brakuje. Jaka jest regulacja w cm?

2. możesz podesłać link bo nie widzę go dalej, No i czy jest szansa na mniejszą wersje na dwie butle. \

Domyślam się że jest to robione pod zamówienie i nie jest to duża masówka więc chyba nie powinno być raczej problemu.

Dzięki za odp

Pozdrawiam Przemek

1. Trudno mi powiedzieć jak to będzie w przyszłości, w tej chwili dostępne są tylko w takiej wersji. Żadne elementy wyposażenia Kore5th(holdery, mieszacze magnetyczne, bottle standy etc) nie są wykonywane pod zamówienie - robione są partiami po 100/200szt - niektóre elementy jak zawieszki do wężyków po 500szt.

Jeśli pojawi się w ofercie coś mniejszego to obiecuję dać znać w tym wątku(koszt wykonania pojedynczego elementu,który ma być wyprodukowany w pojedycznym ezgemplarzu kilkukrotnie przekroczy cenę takiego produkowanego seryjnie.

Mieszacz magnetyczny jest już w sklepie:

http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Kore-5th-Magnetic-Stirrer-mieszacz-magnetyczny-do-plynow/5002

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy coś już wiadomo na temat chłodzenia w upalne dni była jakaś wzmianka że ma się coś takiego pojawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyłby jakiś sygnał aby załączyć np. wiatraki :) najlepiej w miejsce za czujnik opt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak z tym oprogramowaniem na androida ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy coś już wiadomo na temat chłodzenia w upalne dni była jakaś wzmianka że ma się coś takiego pojawić ?

W sprzedaży od przyszłego tygodnia - modele z 4 i 6 wentylatorami.

Więcej szczegółów podam wkrótce.

Witam i jak z tym oprogramowaniem na androida ??

Jeszcze nie jest dostępne, nadal trwają prace.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy nie mogę ustawić dolewki automatycznej??

nie wiem co robię żle czy ustawienia w programie czy może zle zmontowałem pływaki ??

może ktoś ma jakieś zdjęcie dolewki - pływaka oraz zdjecie z programu np prtsc :)


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy nie mogę ustawić dolewki automatycznej??

nie wiem co robię żle czy ustawienia w programie czy może zle zmontowałem pływaki ??

może ktoś ma jakieś zdjęcie dolewki - pływaka oraz zdjecie z programu np prtsc :)

A na czym polega problem ?

Nie dolewa w ogóle, włącza się alarm ...?


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wykonaniu wszystkich ustawień dolewa wode np. 3razy potem przerwa i znowu dolewa pomimo, że pływaki są już w max położeniu


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś źle podłączyłeś, skonfigurowałeś.

Pisz na service@pacific-sun.eu

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tym chłodzeniem, jest już w sprzedaży? Akurat szykuje nowe mocowanie do lampy wiec może bym od razu jakoś fajnie mógł bym zrobić mocowanie na chłodzenie.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy za każdym razem jak wchodzę w aplikację to muszę klikać "connect" aby komputer sie połączył z dozownikiem??

czy jest możliwość ustawienie informacji jaka ma być wyświetlana na wyświetlaczu np godziny i temperatury, bo jak narazie wyświetlają sie dane wszystkich pomp.

Dodatkowo moja pompa nie ma z tyłu przycisku "Tri-state swich"

P.S. gdzie można pobrać wersję 1.4g12 bo taki komunikat mi się wyświetla.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak za każdym razem musisz uzyskać połączenie bluetooth komputera z urządzeniem, i tak samo zakańczać pracę poprzez disconnect. Dane na wyświetlaczu przeskakują na zmianę, ustawienie każdej pompy z ilością dni, po kolei, i na końcu jest data plus temperatura, wiec raczej ustawień wyświetlacza z poziomu programu nie ma.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wykonaniu wszystkich ustawień dolewa wode np. 3razy potem przerwa i znowu dolewa pomimo, że pływaki są już w max położeniu

Musiałbyś napisać coś więcej, masz tylko czujnik grawitacyjny? czy również optyczny ?

Jeżeli masz oba to wyłącz optyczny, ustaw w opcjach mniejszy czas na cykl dolewania.

Jeżeli nie doleje Ci odpowiedniej ilości w wyznaczonych cyklach to pojawi Ci się błąd - a to będzie oznaczało że

masz wszystko dobrze połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu w pompach 2,3,4,5 nie można ustalić dawki 144?? Taką dawkę można ustalić tylko w pompie nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał 1 pracuje w trybie SmoothDose i przeznaczony jest do dozowania np. buforu(aby uzyskać super płynne dozowanie).

Maksymalna dawka dla tego kanału na dzień wynosi 5 litrów przy rozdzielczości 0.1ml. Dla pozostałych kanałów jest to maks. 500ml przy rozdzielczości dawki 0.01ml(dla jednej kropelki to ok. 0.04ml).

Aktualnie ten tryb dostępny jest tylko dla pompy nr.1

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla dozowników - wzbogacona o nieco zmodernizowany interfejs oraz dodatkowe opcje(m.in. możliwość konfigurowania czasu pracy magnetycznego mieszacza płynów). Jest to szczególnie przydatne w przypadku płynów/mieszanin niejednorodnych które mają tendencję do rozwarstwiania się w butelkach(pokarmy, bakterie, niektóre micro/macro elementy).

Najważniejszym "udogodnieniem" dla polskich użytkowników będzie spolszczony interfejs użytkownika (aplikacji na komputer) - w ostatniej zakładce należy wybrać wersję językową "Custom" , zapisać w pamięci dozera, następnie ją zamknąć i ponownie uruchomić.

Jeśli plik custom.ini automatycznie nie skopiuje się do katalogu w którym zainstalowana jest aplikacja - należy skopiować plik ręcznie(z katalogu archiwum).

Link do aplikacji:

http://www.pacific-sun.eu/download/Kore_1.5a.rar

Link do firmware:

http://www.pacific-sun.eu/download/kore_5th_1.5a.bin

kore15_1.jpg

kore15_2.jpg

kore15_3.jpg

kore15_4.jpg

kore15_5.jpg

kore15_6.jpg

kore15_8.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kiedy nowy soft będzie na OS X?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prospero

Jak wrócę do domu to sprawdzę serwer - stąd nie mogę się zalogować

@p_szubert

Jest także nowa wersja aplikacji na Mac:

http://www.pacific-sun.eu/download/Kore_5th_1.5a.zip


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@p_szubert

Jest także nowa wersja aplikacji na Mac:

http://www.pacific-s...re_5th_1.5a.zip

Dzięki, kiedy spolszczenie?

Widzę na screenach które wyżej wkleiłeś że są już ustawienia do CollBreeze, napiszesz coś więcej o tym, pytałem kilka razy o te urządzenie i na forum i PW, ale nie dostałem żadnej informacji.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.