Skocz do zawartości
Insider

problem z jebaowp-40

Rekomendowane odpowiedzi

przestała dzialac po umyciu jak chodzi na sucho jest ok ale po wlozeniu do wody staje i tak caly czas ma ktos jakis pomysl ?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo wirnik za lekko był wsadzony tak jak by powietrze było w środku zawsze po umyciu składam i trzęse pąpką musi byś słyszalne że pąpka ma luz lekkie pukanie


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze probowałem ale to nic nie daje raz na sucho razzałapuje raz nie w wodzie pada momentalnie


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zareklamuj, masz 2 lata od daty zakupu (oczywiście jeżeli kupiłeś w Polsce). Na marginesie, ja miałem przebicie w JVP a zorientowałem się w ten sposób, że jak dotykałem wody i stelaża jednocześnie to czułem mocny prąd (o dziwo ryby nie ginęły :) ale pewnie normalne nie jestem elektrykiem). No ale ja miałem na 220 V a ty masz chyba 12 albo 24 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem problem z Wp-40 pewnego dnia po prostu przestała działać. Pompę kupiłem na fishstreet, napisałem do tego sklepu - przysłali mi bez żadnych problemów nową, ja musiałem pokryć koszt przesyłki.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrot nie wchodzi w gre ... tylko ze ona dziala podczas wkladania do wody pada jak dostaje opor


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem czy nie ma przebicia...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka - ale jak wkładasz do wody to wirnik staje kompletnie czy się "trzepie" próbując ruszyć ??

A czy wirniki tych pomp mają nominalnie luz "obrotowy" mam na myśli luz magnesu względem łopatek. Czy w tej pompie magnes i łopatki są na stałe sklejone ze sobą ? Pytam bo ja nie posiadam takiej pompy a miałem kiedyś podobne problemy z pewną pompą.

Mi wtedy z racji zużycia zblokowały się ze sobą magnes i łopatki, pompa też mi wtedy nie chciała ruszyć.

A jeśli to nie ta przyczyna to faktycznie:

Sprawdź miernikiem czy nie ma przebicia...

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, i również kupiłem od chińczyka. Identyczne objawy, skończyło się wymianą na nową. Najprawdopodobniej wewnątrz pompy się coś zwarło i tyle.

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka - i jak pompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem ja w spokoju i kupiłem nowa


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.