Skocz do zawartości
yellow

led do akwarium 60 l

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę od czapki ale.. do małego akwarium nie lepiej T5 (ze względu na umiarkowany koszt i prawie gwarantowany ŁAŁ! faktor, który przy ledach występuje jakby rzadziej?)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kessila A150 , z 3 lamp led jakie miałem moim zdaniem kessil był najlepszy , choć najuboższy w funkcje. Miałem go w 64 litrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawac na razorka polecam kopie, a moze razor to kopia tego ;)

Coralbox M1-30, dzisiaj przyszla, super wyglada i ma duzo opcji :)

post-22722-0-81784500-1414670167_thumb.jpg

post-22722-0-26742400-1414670175_thumb.jpg

post-22722-0-89918700-1414670184_thumb.jpg

Edytowane przez agus25 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy na forum:) Planuję kupić na początek akwarium Dennerle 60 l. Jest to nie za duży zbiornik więc szukam jak tu rozwiązać problem filtra ,ukrycia go. Proszę o pomoc jaki najlepiej kupić, zewnętrzny, wewnętrzny czy może kaskadę? nadmienię ,że akwarium będzie w salonie i bardzo zależy mi na estetycznym wyglądzie. Zapytam również o odpieniacz białek , wydaje mi się że przy tygodniowych podmianach nie potrzebuje go ale proszę też o fachową radę. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie DIY LED CREE ok. 40W i bedzie git a jak nie to jakiegoś chińczyka z ebaya.

dokładnie jak kolega mówi, wyjdzie ze 200 zł taka lampeczka a zrobic bardzo proste nawet jest fazjny wątek na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie bo nie mogę nigdzie znaleźć jak wyliczyć oświetlenie na Ledach.

Chce zastąpić moje świetlówki.

Mam akwarium które ma teraz dwie świetlówki hybrydy 50% Białe/50% Niebieskie 18W każda.

Które grzeją się dość mocno i topią osłonę a tak wygląda akw. http://www.amazon.co.uk/TL-450-Marine-Aquarium-Litres-Lighting/dp/B00G49O0U2 dodam że to jest stary model i już osłon nie można kupić a szkoda by było wyżucic takie szkiełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

07/l u mnie jest ok 20k 25k białe i royal ja mam 1do 1 cześć ma 1:2 albo same niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie jeśli mam szkło 58L i zastosuje w nim Ledy w stosunku 50 do 50

6 Białych i 6 Niebieskich to ile mogę dołożyć UV Ledów i czy to nie jest za mało lub za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 72 litrach miałem 2 paski po 6 X 3 Wat led - Cree pół na pół. Takową lampę posiadam i nie używam bo przeszedłem na większe Lampa używana 3 miesiące może.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.