Skocz do zawartości
Ben_sage

Który żarnik CoralArc 20000K czy Blv 20000k

Rekomendowane odpowiedzi

Za około 2 miesiące będę wymieniać żarnik i zastanawiam się na który zdecydować w grę wchodzą raczej te dwa bo są po prostu tanie.

Blv ok 50zł więcej kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoralArc to ten od Sylvanii ? Jeśli tak, to miałem go jakieś 3lata temu. Był brzydki.. Taki szary a nie niebieski. Po kilku dniach wywaliłem.

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, wstępnie jestem byłem za blv ale wpadł mi właśnie tańszy coralarc na google w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLV nie widziałem w akcji. A nie chcesz zainwestować w Phoenix a albo Reefluxa? To dobre i wypróbowane zarniki, z rok Ci pociagna..

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeflux kosztuje koło 400zł wtedy bym wybrał ponownie giesemanna blue.

Blv 250zł 3x250zł = 750zł 2x400zł=800zł po dwóch latach mam 1 żarnik przy np blv.

Wiem wiem skąpie może to śmieszny pieniądz dla niektórych ale za 150zł to mam ponad 20kg truskawek w sezonie dla mnie to dużo bo robię np przetwory.

Planuje dodać 2 T5 i wtedy będę świecić ok.7h a nie jak teraz 10h więc pewnie się wyrówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy żarnik 20 000 K nie świeci na niebiesko i czy nie jest za "słaby" to znaczy czy oby napewno nie ma za malej wydajności świetlnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem u mnie na magnetyku 21kk giesemanna świeci mniej więcej podobnie jak połączenie 10000k white + blue plus , mam korale miękkie inne żarniki raczej będą zbyt żółte dla moich oczu, po pół roku stwierdziłem że brakuje mi niebieskiego i dokładam 2xblue plus w T5.

Tutaj na zdjęciu w miarę realnie jak na żywo, słoneczko pewnie fajnie ale lubię lekkie wybarwienie korali.

post-8483-0-18751600-1413163164_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Arcadia 250w 20000k na magnetyku i z koloru światła jestem bardzo zadowolony.

Żarnik daje raczej mocne bałe światło z fioletową poświatą, na pewno nie niebieskie. Oddaje dokładnie taką samą barwe jak połączenie świetlówki 15k(aquablu special ati lub am reef white 15k) i świetlówki aktynicznej ati actynic.

Dopalam go dwoma lub jak mi sie zachce to czteroma swietlówkami niebieskimi i jest miodzio.

Podejrzewam że produkuje to sylwania więc następny bedzie od sylwani 20000k lub jakiś reeflux 12 lub 14k.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLV nie widziałem w akcji. A nie chcesz zainwestować w Phoenix a albo Reefluxa? To dobre i wypróbowane zarniki, z rok Ci pociagna..

Wysłane przez tapatalk

Używałeś jakiegoś żarnika 20 000k na magnetyku 12 miesięcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sylwanie 20kk 250W i jakąś chińszczyznę 20kk 250W i sylwania świeci bardziej niebiesko. Mała różnica ale jest.

W rezerwie mam BLV 20kk ale nie wiem jak świeci jak chcesz to wpadnij do Legionowoa zobaczysz jak świecą dwie pierwsze. BLV mogę Ci sprzedać nówkę nie rozpakowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem nowy żarnik za 140zł+wys 250w fc2 20 000k sam nie wierze jak tani jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już założyłem temat to zostawię wiadomość dla przyszłego potencjalnego nabywcy który będzie szukał w historii tego posta o blv 20 000k . Jestem bardzo zadowolony i żarnik świeci na magnetyku tak jakby był z tej samej fabryki i tej samej linii produkcji co giesemann 21 000k. Jeśli pożyje podobnie długo to zostanę wierny i nic nie chce zmieniać.

Tyle w temacie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jak i w tematach dotyczących jarzeniówek T5 padło już wiele opinii a zdania są tak podzielone ilu jest użytkowników konkretnej firmy. faktem jest , że na świecie a zwłaszcza w Europie jest tylko trzech wiodących producentów jarzeniówek i żarników czyli OSRAM, PHILIPS oraz SYLVANIA. Z chęcią dowiedziałbym się, które z tych firm produkują konkretne świetlówki i żarniki znanych nam firm specjalistycznych. Niejednokrotnie różnice między nimi to cena i sama nazwa użyta przez konkretnego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za żarnik za 140zł?? Jakiej firmy?

Oczywiście blv, tyle kasy chyba bym nie dał za chińczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.