Skocz do zawartości
martinniemczyk

BK dostal na glowe- need some help

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szperam I wszedzie to samo napisane a wiekszosc watkow stare I nieskonczone...

Chodzi o moj BK SM 200.

Chodzi od styczen/luty, wiekszosc czasu na sucho. 1,5 tygodnia temu jak przy kazdej podmiance zdjecie I mycie kubka, reef booster do akwa I po paru godzinach odpieniacz wlaczony na nowo. Usiadl jak zawsze, ale tym razem wychodzac rano do pracy zajrzalem do sumpa I kubek pelen wody, chlapanie etc. Kubek wyproznilem, I w sumie to tak sie zalewal jeszcze kilka razy w ciagu dnia, do wieczora sie ustabilizowal do trybu w jakim pracowal wczesniej. Przedwczoraj kolejna podmiana (nie dalem boostera). Po wlaczeniu kubek pelen :/

Jeden, drugi, trzeci, wiec dalem mu na noc spokoj I odlaczylem od sieci. Wczoraj wyczyszczona pompa, tlumik, wszystko praktycznie rozebrane I cholera nadal przelewa. Nic do akwa nie dodawalem (zadnych skarpet etc). Juz nawet rure za okno puscilem I bez zadnych zmian. Kilka godzin bez kubka, pozniej z kubkiem bez denka az do teraz I ciagle bez zmian. Powietrze zasysa jak powinien, jest roznica jak przytkam I skrece. Wirnik byl czysty, babli do sumpa na skreconym I rozkreconym. Bez tlumika tak samo. Chlapie dziadostwo na szafke I ani mysli przestac przelewac. Poziom w komorze bez zmian. Po przejsciach przez reszte komor, wiekszosc babelkow stlumiona I bardzo mala ilosc dostaje sie do glownego, ale krew mnie powoli zaczyna zalewac...

Jakies rady?

Co robic, bo jak tak dalej pojdzie, to go bede musial wylaczyc chyba. Wieczny nerw I co chwile zagladanie co sie dzieje I bez zmian...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w wodzie,jakieś ślimaki się rozmnażają ? Miałem jakiś czas temu podobny problem po podawaniu CoralE a potem wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zauwazylem. Dziwi mnie ze po boosterze nie siada, a po reef pearls to juz wogole klekal na dobre pare godzin. To co robic, bo nie usmiecha mi sie chlapac na szafke. Wylaczyc go, zdjac kubek, zostawic?

Jak dlugo czekac I co jesli nic sie nie zmieni?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz innego odpieniacza, żeby sprawdzić czy też będzie wariował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w moin w zeszłym tyg było to samo.

przyczyna:

do tej pory jak wyjmowałem odpieniek odpinałem przewod zasilający pompe w powietrze od zwężki. mały ślimak wpakowal sie do środka z przytkał dopływ powietrza :) jak skorupkę dobrze ustawił to był przepływ powietrza i pienidło w miare chodziło jak się ruszył to odpieniacz przelewał :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rekin pienidlo cale sprawdzone I wyczyszczone I nic tam nie siedzialo.

@igor255 a Ty masz kazdego sprzetu za kilka tys. podwojnie w zapasie? ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, u mnie BK kiedyś też wariował i okazało się że przytkała się ta czerwona rurka w pompie która służy prawdopodobnie do chłodzenia stojana


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio mowisz o tym czerwonym wezyku co laczy przedni panel pompy z silnikiem? Tam nie grzebalem ;) da sie to rozkrecic?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio mowisz o tym czerwonym wezyku co laczy przedni panel pompy z silnikiem? Tam nie grzebalem ;) da sie to rozkrecic?

Rurkę można odłączyć na szybkozłączkach (trzeba wcisnąć ten ruchomy pierścień).

Próbowałeś odpalić bez tłumika (tłumik da się odłączyć, ale trzeba to zrobić z wyczuciem, bo jest dobrze spasowany)?

U mnie przelewał ostro podczas startu akwarium, bez szczególnego powodu. Pewnie na akwarium były pozostałości czegoś pieniącego. Może jakiś odświeżacz powietrza, sąsiad malujący pokój, itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tlumika tak samo. Tlumik sciagalem, otwieralem, mylem I bez zmian. Juz nie mam opcji powoli. Odczepie jeszcze ten wezyk I przeczyszcze. Jak nic to nie da to nie wiem, zrobie z 60l I bede dolewal tyle ile kubek wywali


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dolej czegos po czym odpieniacz siadal ? Razem z "tym czyms" w wodzie moze nie przeleje i powoli wroci do normy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolej 1-2 ml mleka 2-3,2% odpieniacz siądzie po kilku s. a potem powoli będzie wracał do normy. U mnie przy szaleństwach pomagało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na jakims forum, ze olive ktos dolewal :D

Na powaznie to po samym boosterze juz siadal na chwile, a jak juz pisalem po reef pearls to nie bylo opcji zeby pienil- tak zrobilem po ostatniej podmianie, ale teraz nie chce usiasc po tych produktach wcale...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@igor255 a Ty masz kazdego sprzetu za kilka tys. podwojnie w zapasie? ;)

Nie mam i nie zamierzam mieć sprzętów za kilka tys.

Napisałem inny odpieniacz. Przecież możesz na próbę wsadzić nawet DIY pożyczony od kogoś. Byle byłoby wiadomo, że zdolny do normalnej pracy. Zasugerowałem taką próbę (która przecież nie zaszkodzi) dla tego:

U mnie przelewał ostro podczas startu akwarium, bez szczególnego powodu. Pewnie na akwarium były pozostałości czegoś pieniącego. Może jakiś odświeżacz powietrza, sąsiad malujący pokój, itp?

czyli, żeby mieć jakiś pogląd czy to wina czegoś w wodzie czy samego odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wuluzuj, przeciez wiem co chciales napisac ;)

Nie mam drugiego pienidla, a o czyms podobnych gabarytow w poblizu raczej nie ma mowy (nikt nie odepnie swojego, wiesz jak to jest)...

Moglby juz przestac swirowac bo troche dlugo. Srawdze zaraz ten wezyk I...

Bialobrody sie lekko wysypal, ale musze cos wymyslic bo moje pokolce potrafia "nabrudzic", a zmniejszylem im karmienie przez brak odpieniacza :/


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o ten wężyk mi chodziło. Może skręca go na maxa. Przygotuj sobie solanke. Podstaw wiadro pod wężyk z odpieniacz a i niech wypieni co ma wypienic i wróci do normy. Kilka kubków wylejesz

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezyk wyjety I wyczyszczony (nic tam nie bylo), odpieniacz bez zmian po podlaczeniu. Wsypalem lyzeczke reef pearls I usiadl, ale wydaje mi sie ze nie na dlugo. Usiadl na otwartym maksymalnie "wdechu", za to wywala mikrobabelki dolna czescia rury od regulacji, wiec tylko czekac az wyleje ponownie. Robie ro I zrobie dokladnie jak mowisz Jarek, tylko ze sam wezyk nie wyrobi, bo widzialem w jakim tempie kubek sie na pelnial poprzednio. Cholera kazda czesc wydaje sie pracowac normalnie, wiec o zepsuciu raczej nie ma mowy, cos musi byc w powietrzu/wodzie...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ty masz SM, ja mam DeLux i nie wiem jak jest w SM, ale ja mam 3 punkty regulacji:

1. Dysza na pompie.

2. Pionowa rura przy body ( kręci się w lewo i w prawo )

3. Rura wylotowa z body ( podnosi się do góry i na dół - im głębiej ją zanurzę tym wyższy poziom wody w body )

Zanim zgrałem te 3 punkty to przeżyłem normalnie horror, ale teraz mam spokój.

Rurę wylotową z body mam minimalnie pod powierzchnią wody.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec

1. O jakiej dyszy mowa? (Patrzac na foto delux, pompa wyglada podobnie)

2. Tym zawsze regulowalem

3. Tego raczej w sm nie ma ;)

Twoj wezyk idzie bezposrednio z tlumika do pompy (na zewnatrz). W SM wchodzi do rury (w dolnej/srodkowej czesci) tej co krecisz na boki I idzie podniesc tylko minimalnie, bo blokuje mocowanie odpieniacza.

Ps. Podusil sie z 20min I zalal kubek :/


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze to ja mam zupełnie inaczej rozwiązane bo u mnie wychodzi z pompy i odzie od razu na zewnątrz pomijając tłumik, a na baonie mam zamontowany największy tłumik od Skiby. Ale w oryginale tłumik jest zamontowany obok rury do kręcenia ( regulacji )

Na wlocie wody do pompy jest taka wkręcana dysza ( czerwona albo żółta )

Taka jak tu na zdjęciu ta biała:

248-310-thickbox.jpg


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkręcona czyli ciągnie min powietrza... im bardziej wykręcasz tym więcej jest zasysanego powietrza do pompy.

Skoro ciągłe Ci przelewa to problem jest właśnie z zasysanym powietrzem ale nie sądzę, że przyczyną twoich problemów jest regulacyjna dysz wlotowa

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jest czerwona. Od poczatku wkrecona na maxa. Jak nia regulujesz?

Wkręciłem na maxa, a potem odkręciłem pół obrotu i dalej powoli odkręcałem - chyba mam jeden obrót odkręcony


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zapodac wegiel i zrobic wieksza podmianke ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.