Skocz do zawartości
SirNick

Pytanie do Aquaforest o Phosphate Minus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja slyszalam, że wręcz nie powinno się go płukac, bo to obniża jego skuteczność, ale była to opinia jednego z morszczaków a nie producenta, więc można to potraktować jako "do weryfikacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo słyszałem że ta najdrobniejsza frakcja najszybciej wiąże Po4, a następnie jest usuwana przez odpieniacz  -  drobna skarpeta i do sumpa, albo w filtr fluidyzacyjny z malutkim przepływem, i na ostatnią gąbkę ( bo są gąbki ale o d. rozbić) przed tą gąbkę dajesz dwie albo 3 warstwy płaskiej szmatki z włókniny filtracyjnej wycięte w koła - mniej drobnicy przez to przelatuje niż przez gąbkę.

Tak czy inaczej w akwarium robi się Mordor i krwista woda - to kwestia składu preparatów i nic nie poradzisz (Rowa Phos to samo) - krwista woda znika po jakimś czasie, odpieniona, kiedyś też płukałem, ale to strata kasy bo 1/4 preparatu wtedy lądowała w kiblu - szkoda kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mordoru nie było, a nie płukałam :) pewnie zawiazany w pończosze, nie wstrzasany, uwalnia te herbatę powoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie pojawilo sie dlatego ze poprzednie partie brudzily lekko i na inny kolor, a ta jakas nowsza brudzi strasznie na czerwono i obficie - no ale jak tak ma byc to tak bedzie, wloze do filtra i zobaczymy co sie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem Rowę kilka dni temu i było tak czerwono że strach - z AF też miałem ten pochłaniacz ale go płukałem jeszcze wtedy, Rowę też kiedyś płukałem - jes w instrukcji napisane że można ale nie trzeba.

 

edit :Ja mam jednak fluidyzacyjny i on nie jest tak szczelny - te gąbki, nie są tak szczelne jak drobne oczka pończochy, które jednak sporo zatrzymają drobnej frakcji.

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa Rowie nie równa. Swieżo otwierane nowe pudełko  potrafi być zarówno czarne i wtedy nie płuczę, jak i  mieć sporą domieszkę rdzawego. Aż mnie zdziwiła taka różnica. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym brązowym pyłem, w przypadku gdy nie posiadamy odpieniacza? Czy czasem nie będzie tak że skumulowany ze związanym PO4 osiądzie na skałach i w piachu, stając się pożywką dla cyjanobakterii i innych glonów?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.