Jump to content
Roni2014

Ro do picia

Recommended Posts

Witam wszystkich mam pytanko odnośnie czystej wody ro, czy rzeczywiście nie nadaje się do picia zamiast mineralnej? Tak słyszałem ale chcę się upewnić. ;-)

Z tego co wiem trzeba dodać filtry uszlechatniajace wodę aby była zdatna do picia. np: mineralizujący

Wysłane z mojego GT-I9300

Mineralizować to najlepiej diete bo nawet z wody kupnej nie uzupełni ci potrzeb ludzkich.

Woda z ro jest też niezbyt smaczna ale w wywarze czy winku to nie przeszkadza.

Ugasi pragnienie ale nic po za tym jeśli miałbym pić w pracy gdzie wysiłek potrzebny i spożywałbyś duże ilości to pewnie miałbyś spory niedobór minerałów ale to najlepiej badaniem sprawdzić, nawet z diety i dobrej wody nie uzupełnisz całkowitego zapotrzebowania na minerały można spożywać je w formie syntetycznej np centrum abc itd tylko jak jeść ile brać i ile osmozy ciężko to oszacować bo każdy jest inny.

Żona pije wodę po RO/DI po demineralizacji już kilkanaście lat i żyje ...

PK

Żona pije wodę po RO/DI po demineralizacji już kilkanaście lat i żyje ...

PK

Ja mam takie pytanie. Tylko po co to?

Z powodu choroby czy tak po prostu.

Jesli to drugie to jeszcze raz sie zapytam po co to wszystko?

Edited by r_33 (see edit history)

Woda z ro przepuszczona przez mineralizator jest czysta i bogata w minerały skoro mamy ro można go wykorzystać a nie kupować wodę której parametry są ,,różne" Ja nam takie rozwiązanie i polecam innym.

No dobrze ale kolega wczesniej napisal, ze pije wode po Ro/dI po demineralizacji. Wiec po co pic tak wyjalowiona wode? Bo nie wiem moze czegos i sie tutaj wyglupiam piszac te zapytania?

Edited by r_33 (see edit history)

ja używam w domu do herbaty / gotowania od kilku lat i wszyscy żyją, a garnki i czajnik mam jak nowe ;)

świeżej samej to raczej nie piję, ewentualnie dolewam do gorących napojów

nie mam mineralizatora.

Nie ma problemu z piciem takiej wody.

Niebezpieczne by było tylko szybkie wypicie dużych jej ilości bo by spowodowało nagłe zaburzenie w elektrolitach.

Jednak pewnie nie ma takich co się takiej wody nażłopią jednorazowo 2-5 litrów. (a jak są to się sami przekonują o skutkach i nie pytają na forum czy można)

Ale mi nie chodzi o to, ze ktos ta wode pije i zyje i ma sie dobrze itp. Tylko po co ja pozbywac tych skladnikow mineralnych a i zapewne smaku. Pisze zapewne, bo nigdy nie probowalem takiej jalowej wody.

Sądzę, ze picie takiej wody może sprzyjać odwodnieniu. ;-)

Mobilnie

Trzeba tylko pamiętać o wymianie mineralizatora co pól roku lub częściej a woda będzie pyszniuchna.

... Dlatego po ro/di bo tak mam podłączone do celów akwarystycznych , później trójnik i demineralizator lub nie - jak kto woli. Warto też napisać że taka woda pozbawiona jest bakterii , grzybów , wirusów itp. Po co pije ???... podobno oczyszcza organizm tak jej lekarz stosujący ro powiedział. Pije ją żona kilkanaście lat ( 2l dziennie) pozbyła się migreny i problemów żołądkowych. Tak samo można pisać o lekach homeopatycznych - niby nic tam nie ma a kilka z nich super działało na mojego syna a w szczególności limphomiosot.

PK