Skocz do zawartości
amebcia

Mój pierwszy morski hardscape

Rekomendowane odpowiedzi

W koooooońcu doszli pierwsi mieszkańcy. Po doświadczeniach z roślinniakiem kiedy to mogłem obsadzić roślinami na gęsto pierwszego dnia czekanie na morszczaka aby zaskoczył dłużyło się niesamowicie.

Na razie ekipa czyszcząca

- 2x Turbo

- 2x Nassarius

- 2x Astraea

- 3x Blue Leg Hermit (Clibanarius tricolor)

Bardzo spodobały mi się Nassariusy.Zakopały się w tempie ekspresowym. Jednemu wystawała tylko główka, jednak gdy tylko wyłączyłem niebieski kanał (został tyko biały) to natychmiast wyszedł z piachu i zabrał się do roboty :)

Ekipa pracuje ślicznie :thumbup:


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te glony "bąblujące" to mi na początki dino wyglądają :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i dino, jednak z nową ekipą to już będzie koniec (przynajmniej na razie :)) Krabiki wycięły już 50% ze skał. Muszę zacząć więcej świecić albo trzeba będzie je dokarmiać.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

niestety żadna z małych ryb które miałem na liście nie była dostępna w sklepie więc zakupiłem 3x Damselfish (Chrysiptera sp.). Bardzo ciekawa wariacja. Niebiesko-żółto-czarna. Pstrykne kilka fotek.

Załączam wstępne plany obsady koralami oraz czekam na opinię i porady.

Sczególnie trudno jest mi przewidzieć jak kompozycja będzie wyglądała gdy korale podrosną (wysokość)

post-24246-0-62674500-1417396935_thumb.jpg


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rozgwiazdą to mogłeś jednak trochę poczekać...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO troche niepotrzebnie pakujesz rozgwiazde do "wiaderka". Co do korali to tez niepotrzebnie chcesz wpakowac "mydlo i powidlo". Za duzo rodzajow korali, skup sie na lps, albo zoaskach i lpsach, albo miekasach. SPS odpusc sobie na razie, to samo te Chili korale i inne tego typu wynalazki, oszczedzisz sobie stresu i kasy i zycia zwierzakom. Nie pisze tego by zdolowac tylko dac porade, przechodzilem przez ta faze kiedys. I w koncu ostatnia porada, jak sobie zrobisz liste i upatrzysz jakies rybki to sie nie zniechecaj bo ich nie ma, i zastepujesz byle tylko zastapic, cierpliwosc to podstawa, wielu sie o tym przekonalo i jeszcze wielu przekona. Powodzenia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rozgwiazdą to mogłeś jednak trochę poczekać...

To byl maly dylemat, jednak usmiech na twarzy 3 latka w dniu jego urodzin byl warty ryzyka :) Mam nadzieje ze uda mi sie ja wykarmic.

Myslales tez o parametrwch wody ? Twoj komentarz byl troche enigmatyczny :)


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie mina trzylatka jak ....

Dozowanie VS dobrze wplywa na poziom optymizmu ;)

SPS odpusc sobie na razie.

Kilka SPSow to sprawa przyszlosciowa. Na razie LPS i miekkie.

Jak sobie zrobisz liste i upatrzysz jakies rybki to sie nie zniechecaj bo ich nie ma, i zastepujesz byle tylko zastapic

Trzymanie pustego akwarium w oczekiwanie na "idealna" obsade to jednak nie w moim stylu. Jesli pojawia sie jakies zwierzaki z listy to zrobie podmianke.

A te Damselki akurat mardzo mi sie spodobaly :)

Za duzo rodzajow korali, skup sie na lps, albo zoaskach i lpsach, albo miekasach.

Na pewno akwarium z jednym typem korali byloby latwiejsze w prowadzeniu, jednak moj cel to stworzenie kompozycji ktora mi sie podoba i jest mozliwa w utrzymaniu. Nie koniecznie musi byc latwo :)

Powodzenia.

Dzieki :) Trzymaj kciuki!

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl maly dylemat, jednak usmiech na twarzy 3 latka w dniu jego urodzin byl warty ryzyka :) Mam nadzieje ze uda mi sie ja wykarmic.

Myslales tez o parametrwch wody ? Twoj komentarz byl troche enigmatyczny :)

"Enigmatyczny"? No bez przesady, przecież to, że się rozgwiazdy nie wpuszcza do świerzo założonego akwarium, w dodatku na suchej skale - to są PODSTAWY akwarystyki morskiej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Enigmatyczny"? No bez przesady, przecież to, że się rozgwiazdy nie wpuszcza do świerzo założonego akwarium, w dodatku na suchej skale - to są PODSTAWY akwarystyki morskiej.

Hey AquaManiac,

zupelnie nie rozumiem twojej motywacji do udzielania sie w tym watku. Tak tylko lubisz sobie pomarudzic, czy tez masz zamiar napisac cos konkretngo? Bez urazy ;)


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem chwilkę aby opisać NO3 z Hanką. Odpowiedz fotometru okazała się bardzo liniowa. Oryginalny test opisany wcześniej w tym wątku miał tylko 3 punkty pomiarowe. Próbka była zimna i reakcja przebiegała za wolno.

Szczegóły w oddzielnym wątku: http://nano-reef.pl/topic/70615-pomiar-no3-przy-uzyciu-hanna-ulr-fosfor/


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące po rozpoczęciu klejenia skały :)

Doszedl odpieniacz Tunze 9002. Favia chyba zaczyna się dzielić. Jeśli obsada pozostanie w dobrej formie to za tydzień wybiorę się na zakupy :)

I mały filmik


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.