Skocz do zawartości
Lamort

Pierwsza solniczka 49L Czy coś z tego będzie

Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczenie zadniej szyby będzie uciążliwe, ze względu na ułożenie skał :/ więc ok, tło będzię czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kaskady wywal koszyki to powinien Ci ten odpieniacz wejść z jednej strony (nie miałem go w rękach, ale ludzie piszą, że się mieści).

Watolinę wkładam jak widzę dużo syfu w wodzie - czyli jak coś przekładałem, przedmuchiwałem skałę, itp. Około raz w miesiącu, na 1-2 dni. Możesz mieć na stałe. Możesz nie mieć w ogóle. Sam zobaczysz ;)

Jeśli idzie o sposób włożenia, to po prostu odpowiednich rozmiarów kawałek wciskasz pionowo na wylocie (lub wylotach - wtedy dwa kawałki) kaskady.

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wszystkie filtry Aquael FZN 3 są takie głośne ? zbiornik mam w sypialni i nie da się przy nim zasnąć !!! da się go jakos zmodyfikować - ulepszyć ? :( Możecie polecić jakić filtr do mojej kostki 49L ? kubełkowy ? choć wolał bym kaskadę, ale podstawa to BARDZO CICHA PRACA.

Edytowane przez Lamort (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie fzn2 i wogole go nie slychac. Mialem fzn 3 i tez byla nieslyszalna. Jedyne co moze przeszkadzac to jesli odparuje ro woda z kaskady dosc znacznie bedzie walic o tafle :) sprawdz wirnik w Twojej fzn 3 moze tam tkwi caly problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja FZN-3 też nie jest jakoś specjalnie głośna. A swoje lata ma...

Poczekaj może się dotrze.

...M. in. dla tego nie postawię nigdy akwarium w sypialni ;) Zawsze coś będzie "słychać"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bakterie EVOLUTION AQUA PURE MARINE AQUARIUM mogę włożyć do filtra między ceramikę ? ile kulek na zbiornik 49L ?

Edytowane przez Lamort (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie kulki na 25 L wody co tydzień czyli w twoim przypadku 4 kulki, wrzuca się bezpośrednio do akwarium, ja daje połowę dawki i jestem zadowolony...a błazen ma co gonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka zalana 05.11.2014

Cały czas czekam na dwa cylkulatory Koralia Nano 900, które zostały wysłane z opóżnieniem. Przez dwa dni chodził cyrkulator przeznaczony do dużo większego zbiornika, który robił niezłą "pralkę". Wydaje mi się że skała została dobrze wydmuchana, nie wylatuje już żaden syf. Dziś podałem bakterie PURE MARINE - 2 kulki. Mogę wsypać za dwa dni piasek ? ile cm warstwę zrobić ? zostało mi doradzone, że starczy warstwa 1,5cm lepiej wtedy będzie czyszczona przez rybkę " babkę " ????

Obsadę jaką planuję to:

*Parka błazenków ( jest tez odmiana czarno biała, są bardzo agresywne ? mogą je trzymać , w moim zbiorniczku ?)

*Krewetka czyszcząca ( nie wiem jak się nazywa, chodzi mi o ta czerwona z białymi kropkami )

*krabik pustelnik

*2 slimaki

Czy to nie będzie za dużo ? Czy ma ktoś inną propozycję ? Interesuje mnie obsada kolorowa i ruchliwa, która nie będzie się chować po kontach.

wF9jHP.jpg

14jLmc.jpg

C8pU4a.jpg

spKaRO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja dzień 10.11.2014

Jak narazie brak jakichkolwiek glonów, czy to normalne ? cisza przed burzą ?:>

CaOng1.jpg

24gnpI.jpg

Ubdp85.jpg

mNx2zc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Fungia chyba nie powinna tak stać ;)

Stado rurówek na piasku bardzo fajne :) Gdzie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj kolego Fungie na piasek ;) wszystko ładnie sie prezentuje ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem po blisku po miękasy, to rurówki dostałem za free jak i Fungie, bo nie chciała śię poprzednikowi wybarwić. Fungię ustawiłem z tyłu, bo nie podobał mi się taki duży " talerz " z przodu na piasku - zajmował całą powieszchnię :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko cały problem w tym, że ona raczej nie może tak stać pod skosem i lekko zakopana. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Rurówki na prawdę fajne :) Też bym chciał kiedyś takie zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mała aktualizacja 16.11.2014

Aktualnie nic ciekawego się nie dzieje, po za atakiem okrzemków! Do zbiornika trafiły 3 slimaki i kilka korali LPS :) Jeden cyrkulator został wyciągniety, bo dwie koralie 900 robiły pralkę. Jesli ktoś ma jakieś spostrzeżenia co do umiejscowienia korali, proszę o radę.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie porady jaki i krytyki :)

ps. pzrepraszam za fotki, robione telefonem :/

T3o255.jpg

YT3w8S.jpg

eZ2Pxn.jpg

CM6Qfu.jpg

R8paJS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna rurówka, ułożenie skały też spoko :-) ale uważaj na xenie, zarośnie ci pół zbiornika niż zauważysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ladnie to wyglada, mam podobny litraz ;)

Jedno mnie tylko zastanawia, albo ja zle patrze albo naprawde widze ze 5 zostalo zalane, a 10 akwa pelne korali :D

A jak parametry? Dojrzewanie bylo, glony etc? Moje akwa kreci sie 34 dzien, bylo cyano i wlasnie zeszly okrzemki i zastanawiam sie czy korala wsadzic :( Oczywiscie zycze oby wszystko bylo ok i koraliki dobrze sie czuly ;) bede sledzil dalej watek bo naprawde super wyglada ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas aktualizacja?


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nic, zadnych fotek etc juz troszku minelo ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.