Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

jako ze zaczynam nawa przygodę z 280 litrami potrzebuje troszkę pomocy przy doborze sprzętu

mianowicie

akwarium 114x50x55h

Sump 70x39,5x45h

Komin zewnętrzny 25x15x35h

odpieniacz: schuran120

cyrkulacja: 2 szt. Jebao RW-8 8000l/h z kontrolerem bezprzewodowym

pompa obiegowa: New Jet 3000

oświetlenie:jeszcze nie wiem czekam na propozycje myślałem nad oświetleniem LED ale tyle tego na rynku

grzałka: Jagger 200W

Co do obsady to na pewno jakieś łatwe jak na początek

Jeżeli macie jakieś uwagi proszę napisać

post-20155-0-87312300-1415519517_thumb.png

Edytowane przez Artur84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli 4 pompy tunze które piszesz to według mnie za dużo wystarczą powinny wystarczeć 2x 6055


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak 2 x tunze 6055 to super zawsze troszkę mniej się wyda :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie troszkę przy tym projekcie chciałbym zamówić akwarium już w przyszłym tygodniu a nie chce coś zrobić nie tak troszkę już pozmieniałem ale nie wiem czy wszystko jest już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo fajny projekcik! Uważaj na średnicę otworów - przelot 32mm potrzebuje dziurę 45mm, natomiast dla przelotu 25mm trzeba otwór 35mm. Jak ułożysz trzy przeloty w linii to się prawdopodobnie nie zmieszczą. Mój przelot 32mm (AM) zajmuje jakieś 7cmm, 25mm będzie pewnie z centymetr mniejszy czyli potrzebne jakieś 20cm a u ciebie odchodzą jeszcze dwie szyby (po 10mm?) to zostanie coś koło 18cm minus silikon. Kolejna sprawa to wysokość wycięcia na komin jest 6cm od górnej krawędzi zbiornika, ok jeżeli wkleisz grzebień na stałe. Jeżeli zastosujesz regulowany (polecam) coś tego typu http://sklep.acropor...m-6cm-wys-/2249 to wcięcie powinneo być głębsze, no chyba że na bezczelnego przykleisz grzebień nie do czoła tylko bokiem, ale licho będzie wyglądać. Jeżeli chodzi o sump to moim zdaniem za dużo przegród, jak wkleisz w środek 5 szyb i dasz szykany po 2cm to tracisz 11cm. zrób jedną komorę na odpieniacz, skałę itp, a drugą na pompę (przelew górą) jak będziesz potrzebował koniecznie odizolować odpieniacz od skały to zrobisz sobie dokłanie na wymiar zagrodę z plexi lub spienionego PCV a będzie o wiele wygodniej.

Co do pomp to polecam Jebao z kontrolerem, na początek proponuje kup jedną wp-25 (teraz są jakieś nowsze modele) u mnie taka pompka skręcona do 75% napędza zbiornik o długości 150cm.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz coś dołożyć na głębokości zbiornika to zrób to. Każdy centymetr się liczy. Mój zbiornik to 100x55x55. Żałuję teraz, że nie dołożyłem na głębokości tych 5 cm kosztem wysokości.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi poprawiłem projekt a co do powiększenia akwarium to jest max co mogę zrobić naprawdę jestem wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt sumpa jest O.K Przy tej głębokości komory pompy powinno ci się udać robić podmiany dynamiaczne i to jest bardzo ułatwiające obsługę. komorę odpieniacza zostaw tak jak masz w rysunku bo z autopsji wiem ile detrytusu tam się odkłada i jak bajecznie proste jest jego odessanie przy podmianach. Wiem zaraz będą posty o neutralności detrytusu dla baniaka,ale każdego będzie wkurzało jak po najmniejszej aktywności łap akwarysty w sumpie połowa detrytusu szybciutko wędruje przez pompę z powrotem do głównego,a tak można dość skutecznie ograniczyć jego ilość bez stosowania skarpet i jej podobnych ustrojstw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy... Może powrót lepiej będzie zrobić na wężu, bo wypadałoby żeby woda z systemu filtracji trafiała na drugą stronę zbiornika, a nie w okolicę zrzutu. Możliwe byłoby zrobienie mniejszego komina. Ale to już raczej kosmetyka, bo można to zrealizować na różne sposoby.

Kolejna sprawa to taka że sump lepiej postaw odwrotnie, nie będziesz musiał ciągnąć przez całą szafkę rur.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc sump musi zostać tak jak jest a co do powrotu to za bardzo nie mogę inaczej zrobić no chyba ze pościć rurkę przez akwarium na druga stronę

pozdrawiam i wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie czy posiada ktoś

Jebao RW-15 15000l/h z kontrolerem bezprzewodowym

jak to sie sprawuje czy da rade w moim akwa 114 x50x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwa 120x60 rw 15 robi pralke co prawda jest mało skały wiec chodzi na 12v (orginalnie 24V) i minimum i jest ok

trzymam LPS moze przy SPS bedzie bedzie w sam raz ale dla mnie jest za mocna


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rw8 będzie dobry :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic o wiekszej mocy a zmniejszyc regulacja a w razie potrzeby mamy zapas mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim 120x55x60 jedna rw-15 chodzi na w2 3/4 mocy na tafle skierowany i jest moim zdaniem ok.Dodatkowo 1 jvp-101 i jedna jvp-202 dla poprawy cyrkulacji za skałami.Jestem z niej zadowolony. Możesz smialo kupić do zbiornika.Ja jeszcze chce zastapić te dwie jvp na jedną rw-8.Dwie na mój baniak będą odpowiednie.Pamietaj aby zapewnić optymalą cyrkulacje w całym akwarium (skała itp. aby nie bylo martwych stref).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy oświetlenie ATI 6x39 na zbiornik 114 cm będzie dobrze wiem ze lampa ma 92cm i będę miał po bokach lukę po 10 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w swoich 200 litrach mam lampę ATI 92 cm i przy obsadzie miękkich i lps 4 świetlówki 39 w, wszystko rośnie i pompuje się że aż miło patrzeć. Pozdrawiam Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien jestes tego komina zewnętrznego? Zobacz na swój rysunek i pomysl ile miejsca byś miał więcej gdybyś zrobil typowy komin w rogu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewien jestes tego komina zewnętrznego? Zobacz na swój rysunek i pomysl ile miejsca byś miał więcej gdybyś zrobil typowy komin w rogu.

cześć co do komina zewnętrznego to jestem w 100 % pewny bo nie zmniejszam sobie akwarium szafka ma 114cm i akwarium tez komin będzie nie widoczny bo zasłoni go firanka odstęp od ściany mam około 30 cm w wiec wykorzystuje na komin.i dlatego komin zewnętrzny

Pozdrawiam

Edytowane przez Artur84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.