Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Rywalizacja w akwarystyce morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

zrobić piękne i utrzymać 1200 l to nie jest takie proste i łatwe jak cukiereczka kostkę 25 l , to są już inne światy .

szybciej utrzymasz 1200 z miękkimi jak 200 z cukierkowymi acrami

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to i ją dorzuce swoje dwa grosze, no może trzy.

Od początku odkąd kursuje po tym forum nie zauważyłem prób rywalizacji j jedyne co mogę powiedzieć to to że wy użytkownicy jesteście wielkimi ludźmi, na moje głupie pytania odpowiedział (merytoryczną, fachową odpowiedzią)

A teraz proszę wejść w galerię i zobaczyć zbiorniki powyżej 800l i poczytac komentarze, większość osób podpowiada, bije brawa i wpada na piwo (no może dwa, ew 10) co tylko utrzymuje mnie w przekonaniu że tworzycie zgrany zespół. Nie wiem co o tymnyslicie ale zachowujecie się prawie jak rodzina - jeden drugiemu pomoże. (Mi został zaoferowany przyjazd do łodzi/Kielc w celu obejrzenia akwarium i wody na start)

Sa czasami przepychanki o to że ktoś wsadził nie taka rybę do złego litrazu ale akurat to dla dobra akwarium, popatrzcie na forum slodkowodne na którym byłem zarejestrowany. Ciągle są tam przepychanki o byle go**

Zrobiłem katalog ryb(wplanach było powiększenie listy i opisanie gatunkow w.doświadczeniu - nie dla mnie ale dla nowych, aby latwo zobaczyli rybki i próbowali dobierać obsade) starałem się zakładać ciekawe tematy aby zachęcić w jakimś stopniu ludzi do zagladania i udzielania się. A przyszedł troll i stwierdził to i tamto a to tylko odebrało chęci. Szukam tylko hobby w którym będę akceptowany przez towarzystwo a jednak mi się to nie udaje.

Rozpisalem się jak świnia. Sorrki. I tak nikt tego nie przeczyta. Pozdrawiam.

Ps. Utrzymać 200l.

Dozowanie co2 to i 24/7 jak się dobrze ustawi.

Sole łatwo się robi, gorzej obliczyć zapotrzebowanie roślin na pierwiastki, aczkolwiek dla mnie 1W/l to sporo, podłoże żyzne bardzo szybko się wyjalowi i trzeba nawozic słup, ew kulki GT ale nie spodziewalbym się długiego i mocnego efektu. No i to taka już cienka nić, jak coś pójdzie nie tak to gliny chętnie to wykorzystają.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się raz cieszyłem, że koledze koral zdechł. Żartuje. Z tym jest jak w przyrodzie.. Różnie.. są osoby takie które szlag trafia gdy sąsiad se kupi większego sacropythona, są takie którym to obojętne a są też takie, które się z tego cieszą. Ja tam się cieszę z sukcesów innych B-)

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie znajdzie sie wsza ktora chce wszystko utrudnic . Na szczescie istnieje cos takiego jak selekcja naturalna :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie znajdzie sie wsza ktora chce wszystko utrudnic . Na szczescie istnieje cos takiego jak selekcja naturalna :thumbsup:

Mozesz rozwinac bo nie bardzo rozumie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur,

460 km i jestes na zlocie na Wdzydzach. Zobaczysz, ze konkurencji nie ma, tematy sa nawet ciekawsze niz akwa morskie, a po zjezdzie kumple nadal nie konkuruja, tylko maja znacznie wieksze zaufanie do wypowiedzi osob, ktore znaja ze zlotow, jak to miedzy Szlachta Morska. :thumbup:

Oczywiscie, wielkosc (a raczej wytrzymalosc) ma na zlocie znaczenie :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac bo nie bardzo rozumie

Jak juz ktos tu napisal, rywalizacja jest rzecza pozadana ale w granicach rozsadku. Niestety gdzie rywalizacja tam i ludzie ktorzy nie potrafia tej granicy dostrzec, ba...... z premedytacja ta granice przekraczaja. I tu przychodi nam z pomoca selekcja naturalna w najrozniejszych postaciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuje konkurencji w mojej kategorii jest inne podejscie do tematu - zdrowo rozsądkowe.

U innych widzę że jest ale głównie u osób którzy mają kompleksy i nie są zadowoleni w pełni z baniaka , są wyjątki jest nim tzw szpan.

Mnie to wisi i powiewa jak powyżej koledze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar akwarium nie ma znaczenia. Kunszt i piekno mozna pokazac nawet w 100 litrach.

Co do samej rywalizacji to nie sadze by byla. Przynajmniej ja do tego tak nie traktuje. A jak ktos podchodzi do tego w ten sposob to nie ma tu dobrych rokowan na dluzsza mete.

Kazde zawody sie koncza, a akwarium potrzebuje czasu, cierpliwswci i opanowania.

Dawniej kiedy widzialem piekne akwarium zastanawialem sie jak "oni" to robia. Troche sciskalo w du...ie. A nikt nie chcial wytlumaczyc czy powiedziec do konca jak na prawde to robi.

Z uplywem czasu jednak zaczalem sobie powtarzac ze tez kiedys do tego dojde i bede takie mial. Sam sie naucze bo w sprzecie czy zasobnosci portfela nie ma zadnej magii.

Kwestia czasu, odrobina determinacji a i na mnie przyjdzie kolej. Wytrwalosc, poglebianie wiedzy, prowadzenie obserwacji oraz wymiana doswiadczen maja o wiele lepsze przelozenie na wyglad akwarium niz rywalizacja. .

Warto podpatrywac i sluchac kazdego na kazdy kroku, ale nie traktowac jak guru czy wykladni, a trawic po swojemu w czterech scianach.

Uczyc i sluchac nalezy nawet tych co sie nie lubi. Nie raz brakujacy element w naszym systemie trafia do nas przypadkowo. Uczymy sie caly czas.

Zycze wszystkim pelnego zadowolenia ze swojego akwarium.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.