Skocz do zawartości
Robteos

Babki Kopiące - Nie wyskakujące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na początku jeśli już gdzieś jest taki temat to proszę o usunięcie mojego i wskazanie takowych.

Bo wpisałem kilkukrotnie różne i niestety nic nie wyskoczyło.. :blushing:

Ogólnie szukam jakąś babkę kopiącą która nie wyskoczy z akwarium w historii obecnego zbiornika niestety już pozbyłem się 5x valenncia pullaris. Miałem parę też niestety obie zostały znalezione suche w obrębie 2m od zbiornika.Nad akwarium mam świetlówki z szklanymi oprawkami które zajmują w 100% powierzchnie ,że ryba nie ma jak wyskoczyć,tyle w teorii a w praktyce niestety nie wiem jak ale wyskakują :smilieA13:.Oświetlenie nocne też jest zrobione z małej niebieskiej diody i to też nie pomagało.

W obecnej chwili nie posiadam żadnej babki wyłącznie jednego jeżowca *sand dollar* który coś tam przekopuję jednak osobiście wolał bym babkę bo robi to o wiele sprawniej ^_^.

Ogólnie jeśli chodzi o babkę to może i robić zadymę bo skały są w miarę wysokie co mi nie będzie przeszkadzać jakby chociaż chciała robić jakieś góry piachu.

Pozdrawiam.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby zazwyczaj wyskakują w rogu akwarium (moje doświadczenie) przyklej na rogach trójkąty np. z pleksi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea sexguttata u mnie nic nie robi poza oraniem dna. Jeszcze jej nie widziałem aby pływała gdzie indziej niż przy dnie. Ale mam ją dopiero drugi dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby zazwyczaj wyskakują w rogu akwarium (moje doświadczenie) przyklej na rogach trójkąty np. z pleksi .

Ja mam zrobioną tzw koronę która jest w całości prostokątna wysokość 10cm i nachodzi z każdej strony na akwarium z 5cm ,a luz między koroną a akwarium jest na około 1cm więc nie bardzo jedynie mi się wydaje górą tylko jak skoro mam tam same odbłyśniki.. :ninja:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby raczej nie wyskakują z akwarium bo mają takie "widzimisie". Jeżeli wyskoczyło ci pięć babek, to znaczy że coś je wystraszyło. Ta parka to pewnie była "parka", czyli dwa osobniki tej samej płci i się nawzajem przeganiały. Para pływała by zgodnie.

Mam Puellaris i nic takiego nie przychodzi jej do głowy. Ryje w piasku przy dnie i nawet jak pływa za wrzuconym pokarmem to nie wznosi się wyżej niż na jakieś 10-15 cm nad piach.

Generalnie w poprzednim baniaku i tym (reefmaxa nie liczę z wiadomych względów), ryby u mnie zaliczyły 4 skoki i za każdym razem był tego powód

- Samica Clarki tak ganiała samca że zagoniony w róg poszedł w górę baniaka i po chwili był na podłodze.

- Chromisy w czasie tarła - jeden ganiał drugiego tak długo że ten nie mając już wyjścia poszedł w górę i na podłogę

- Cirrhilabrus Exquisitus - w czasie podmiany chciałem przestawić skałę pod którą siedział, wystraszył się i wskoczył do komina.

- wspomniane Puellaris - w sklepie wyglądały na parę, po wpuszczeniu do zbiornika "wzięły rozwód" i jedna ganiała drugą tak długo, aż ta nie mając wyjścia ratowała się wyskokiem na powierzchnię.

Poza tym nigdy nic mi nie wyskoczyło "samoczynnie" mimo że nigdy nie miałem korony. Tak więc zamiast wpuszczać coraz to nowe ryby poszukaj przyczyny co je niepokoi i powoduje wyskoki. Będzie taniej i efektywniej.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pary to miałem do nich pewność bo ciągle pływały razem,razem piasek przesiewały ,że nie było widać wobec nich agresji.

Jedynie co przy wpuszczaniu ryb po aklimatyzacji to zaraz one pływały dojść blisko tafli wody często zdarzało się ,że wskakiwały do komina tam przez dzień posiedziała i potem hyc z powrotem do głównego zbiornika...(bez mojej ingerencji) Najbardziej dziwiło mnie ich zachowanie bo zamiast siedzieć na dnie to pływały koło 10-20 cm koło tafli wody.. A inne gatunki ryb zachowywały się normalnie.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robteos ma racje wcale nie muszą się gonić żeby wyskoczyły ja mam dwie kopią razem za dnia w nocy jedna idzie spać pod skałe a druga pływa i to ona ma tendencje samobójcze a nic na pewno jej nie goni.... ja na noc zaciągam korone siatką taką przeciw komarom do okna i jest spokój... co do wyskakiwania to już nie raz widziałem jak babka z samego dna praktycznie na środku akwarium zrobiła skok więc to że skoki wykonują w większości przypadków w rogach akwa można między bajki włożyć....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj puellaris (mam go jakies 3 miesiace) pływa tylko przy piasku, nigdy nie widzialem go wyzej niz w polowie wysokości zbiornika. Jak się wystraszy to znika pod skałą, na pewno nie kieruje sie w strone slonca :)

Oczywiscie mam 12cm koronę, wiec możemy założyć że w przypadku tej ryby jest ona albo niepotrzebna, albo wystarczająca :)

(nie mam nocnego oświetlenia).



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapewne nie widziales gdzie plywa w nocy;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciana sexgutata to bardzo dobre rozwiązanie. Babka nie jest może zbyt efektowna ale robi co ma robić. Mam w zbiorniku 2 sztuki. Niestety trudno przekonać je do zadomowienia się na wyższym poziomie mojego akwarium i pracują obie w części głębszej. Zaletą jest to, że nie roznoszą piasku w górę jak strigaty.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciana sexgutata- mi akurat ona wyskoczyła, a korona 20cm w tym nad akw wystawała 15cm, i 90 % zbiornika była przykryta przez pokrywę a rano znalazłem frytkę na ziemi, wina mogła tez leżeć po mojej stronie bo wyłączyłem oświetlenie nocne i zapomniałem załączyć ;/


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sexguttata czy puellaris oba te gatunki to skoczki


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nie skaczącą to myślę ,że jest Signigobius biocellatus ale jak wiadomo z tą babką są problemy ,że ciężko ją przyzwyczaić do jedzenia mrożonek i innych podobnych pokarmów.Miałą tą babkę raz ale niestety nie udało mi się jej dłużej utrzymać z powodów żywieniowych bo problemu z wyskakiwaniem czy myślami samobójczymi nie było.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam : amblygobius phalaena - jedyna która mi nie wyskoczyła.

Jest ładna, nie skacze, super przekopuje nie robiąc burzy w akwa. pływa głownie przy dnie.

Moja jest tak oswojona, że daje się głaskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość babek z rodziny amblygobius robi burze w baniaku moja phalaena to byłą tragedia jak szybko ją kupiłem tak szybko ją sprzedałem sypała jak szalona po koralach...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V. sexguttata wyskakuje chyba najrzadziej...

Co do Signigobius biocellatus to nie ma co nawet próbować, nie słyszałem, alby pożyła dłużej w domowym akwarium...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem babkę puellaris i dzisiaj rano znalazłem ją na podłodze, nawet nie wytrzymała jednej doby:( teraz jak kupie inna to od razu zakładam siatkę na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pullaris tez wyskoczyla pierwszego dnia. Na szczescie wskoczyla prosto do rury rewizji i znalazlem ja w sumpie w komorze z odpieniaczem:) od 4 miesięcy nie probowala już uciekać. Wydaje mi się że ważna kwestia jest jakaś kryjówka w której w stanie zagrożenia może się schować. Moja babkę lubi pogonić mój strigosus. Odkąd zrobiła sobie jamke pod dużą skała ucieka prosto do niej.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.