Skocz do zawartości
Miss-Colen

Warto zamienic T5 na ledy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie jak post wyzej dazymy do odzwierciedlenia tego co w naturze a tam slonce daje niesamowite bliki a nie obraz z widokowki wiec ledy jak naibardziej tak

Warto jeszcze wspomnieć o chinolach. Mąż nie spadnie z krzesła jak zobaczy cenę. Przeszedłem z T5 na chińskie 120W i jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Zaraz minie rok i wszytko ładnie działa. SPSy zadowlone i ładnie rosną (nie "jakoś" tylko rosną) . Przy niebieskich korale rażą po oczach - efekt bajka. Niestety nie miałem możliwości porównać naocznie baniaka z cree. Utkwiła mi natomiast w pamięci wypowiedź jednego z bardziej doświadczonych morszczaków "ciekawe, że lepiej rosną SPSy pod tymi chińskimi led niż pod waszymi cree" ale nie mogę znależć tego tematu teraz. Może coś przekręciłem ale przekaz był jasny.

Tak sobie rośnie np. milka pod ledami niecały rok:

Co do wypowiedzi to jesli dobrze pamietam VDR pisal ze lepiej pod chinczykami niz cree.Kurcze napisalem "ze jakos tam rosna" w przenosni dla tych co twierdza ze ledy sa be a przyrosty sa duze a milka jak u ciebie a nawet moze wieksza a o monti nie wspmne bo z baniaka wychodzily,takze wszystko na duzy plus

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesterowalny LED to żadna oszczędność no chyba, że liczymy też wymiany TUB. Oczywiście zakup lepsze lampy led to też nie mały wydatek.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko by było teraz kupić nawet chiński niesterowalny led. Oszczędność na prądzie przy ledach jest niczym w porównaniu do oszczędności która powstaje jak nie musisz wymienić 6 rur co 6 miechów. Dwie takie wymiany i jedna chińska lampa się zwraca.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam EcoTech Marine Radion posiadam i jestem bardzo zadowolony, jednak nie jest to tania lampa a przy zbiorniku 120cm trzeba dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio poruszyłeś dosyć istotną kwestie na szczęście są jeszcze tanie swietlowki sylvanii czy narvy przy 8szt to ok 320zł co daje 640zł rocznie.

Ati i Am są drogie.

Najlepiej było by do ledów dodać z dwie rury t5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 640 można kupić chińską lampę 120w led i jeszcze ja opić bo trochę floty zostaje.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy dają dobre wzrosty, najlepsze wybarwienia i polipowanie pod T5.

Chodź ledy bardziej ekonomiczne właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy dają dobre wzrosty, najlepsze wybarwienia i polipowanie pod T5.

Chodź ledy bardziej ekonomiczne właśnie.

doświadczyłeś czy wyczytałeś?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś czy da radę w niedrogi sposób dodać bliki do akwarium oświetlanego 8x39w? czy na przykład LEDy z paska odpalone jako dodatek do 8x39w będą widoczne? jakiś inny moduł, który można odpalić samodzielnie?


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski nie dadza Ci tak punktowego swiatla. Zmajstruj sobie male punkty swietlne takie np. 3x3W ze cztery sztuki. Powinno cos pomoc :)

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko bardziej efektowne bliki będzie dawało światło białe od niebieskiego


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Będę kombinował.

Nie chcę być trudny :baby: ale jakie 3x3W białe, ew. niebieskie byście dali? Chodzi o firmę/model. Dzięki.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używam LED czy to DIY czy gotowców i jeśli chodzi o światło to akurat mi osobiście się podoba bardziej niz T5.

druga najważniejszą sprawa jest oszczędność energii T5 świeci pełną mocą od rana do nocy a led na 100% przez około 4h i nie trzeba wymieniać świetlówek co jakiś czas.

Cała ta akcja ze światłem to kwestia gustu więc wybór należy do Ciebie.

Co do wzrostu korali to nie zauważyłem większej różnicy pomiędzy T5 a LED, jeśli ktoś będzie mieszał z wodą to najlepsze światło nie pomoże koralowcom czy to T5 czy LED :)

Edytowane przez Dita (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.