Skocz do zawartości
kemaz200

Znowu o buczeniu pomp

Rekomendowane odpowiedzi

halo halo...!!!! ktoś mógłby coś z doświadczenia powiedzieć o powyższych pompach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja używam Blau Motion i jest niesłyszalna .

Kupiłem za pierwszym razem jakieś badziewie bo się nie znałem i tak buczało że masakra :( postanowiłem zareklamować i w końcy wymieniłem na Blau Motion ale dla tego że zrobiłem to w tydzień nie w cztery miechy :/

Tak czy inaczej polecam Blau Motion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cichej pracy pompy możemy mówić,jeśli śpimy obok i ledwo słychać.Jeśli ktoś ma akwarium w salonie gdzie się rozmawia,ogląda telewizję czy słucha radia i wtedy chyba każda będzie cicha.

Moja pompa Tunze wróciła w tym tygodniu z serwisu i jestem mega zadowolony bo dostałem nowy blok silnika i nowy wirnik,stara została tylko przednia nakładka i tu się uśmiałem bo już by mogli dać tą część nową też.Co dziwne to nie musiała się docierać i od razu jest cichutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam co prawda JVP 101 na magnesie i Blau Wave Motion. Akwarium stoi w sypialni i nie narzekam. Co śmieszniejsze ta JVP była u znajomego w zbiorniku i szafka tak rezonowała, że w pokoju dziennym było to nie do zaakceptowania, a u mnie cisza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tunze 6045 dostawała drgań miedzy pompą a uchwytem,od środka uchwytu podkleilem gumę,pompa nie ma luzu w uchwycie i jest dużo cichsza:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tych obiegowek jebao i aqua nova ktos używa i mógłby sie podzielić wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pompy dc jebao to nie są nie słyszalne mają specyficzny świst jak turbina , naj cichsze pompy red dragon , laguna , AM , newa jet do 6000 , tunze , u mnie pracuje newa 6000 i jestem bardzo zadowolony , teraz jeśli mam zmienić tylko red dragon ,laguna


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wielu latach obserwacji i początkowo też walczenia z rozmaitym buczeniem mogę napisać że praktycznie wyeliminowałem takowe nieznośne buczenie a mianowicie pod pompy cyrkulacyjne z obu stron pod magnesy podkładam gąbki takie aby magnesy spokojnie trzymały pompę,również pod kable które leżą luźno na akwarium też mam podłożone gąbki bo kabel dotykający akwarium też przenosi rezonans.Pompa obiegowa jest podwieszona na lince gumowej. Odpieniacz jest na nóżkach sylikonowych z silikonu akwarystycznego wysokich około 2 cm.Te wszystkie ulepszenia zrobiły u mnie praktycznie ciszę.Ale według mnie jest jeszcze jedno ale a mianowicie.Jeśli w domu zacznie chodzić pralka lub lodówka a w bloku nawet u sąsiada o której nie wiemy że pracuje to pompy chodzą dużo głośniej.U mojego sąsiada u góry wiem kiedy wyłącza stary komputer bo jak wyłączy to będąc w pewnej częsci pokoju gdzie jest buczenie nie do zniesienia nagle nastaje cisza przeważnie po 22-giej :) Jeśli ten komputer u niego jest obciążony na maksa bo wentylatory chodzą pełną parą to dopiero mam buczenie.

Czytałem kiedyś taki wątek i trzeba by było zamontować jakieś filtry czy coś takiego na urządzeniach domowych


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua nova ncm3500 od nowości cisza po pól roku dalej cisza


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten komfort że akwa mam w salonie gdzie raczej sporadycznie ktoś śpi, wczoraj zacząłem testować razora 160 i już mam ciszej od mojej lampy diy i zostaje kwestia pompy, baniak 250 l więc celuje w sprzęt 2000-3500 l wydajności, jebao wydaje się ciekawym kompromicem na lini wydajność-cena-prądożerność a do tego regulowalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe bo ktoś napisał, ze RW 15 jest niesłyszalne a ja oddałem właśnie bo była bardzo głośna. Ja z kolei używam JVP 201 B (6000 l/h) i są bardzo ciche. Te JVP o wyższych mocach są dużo głośniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja wybrałem Aqua nova ncm3500. Chińczyk sprzedawany jako chińczyk, a nie chińczyk sprzedawany pod zachodnią marką :) - Przynajmniej wiesz co kupujesz. Póki co jest to pierwsza pompa, którą mogę nazwać cichą(śpię obok akwarium), w przeciwieństwie do "markowych" produktów.

Co do awaryjności sprzedawca uprzedzał że częste awarie występują w wyższych modelach głównie, gdy się pompę często włącza/wyłącza, a nie gdy pracuje non stop.

Póki co polecam(ze względu na ciszę), co do trwałości pytaj za 2 lata:)

Pozdrawiam,

Edytowane przez kemaz200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.