Skocz do zawartości
inmar

Zakup nowego obiektywu

Rekomendowane odpowiedzi

Gorąco polecam Tamrona 28-75 F/2.8 IF MACRO - używam go na pełnej klatce i jestem bardzo zadowolony a na DX może być tylko lepiej.

Do szerszych zdjęć można spokojnie używać kitowego 18-55 VR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Marek kupiłeś jakieś szkiełko? Czy dalej szukasz?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj obiektyw kitowy

kup

tamrona 17-50 DX, wybierz model z silnikiem stałe światło 2,8 używany 800 - 1000 zł

nikora 50 nie na DX światło 1,8 (świetny do portretów) po przeliczeniu jest to ok 75 ogniskowa używany 400 zł

pierścienie macro 250 zł

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup obiektywu odłożony na po święta,ale teraz chciałbym zakupić choć pierścienie macro i tu bardzo bym poprosił o konkretne linki do zakupu. :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na APSC najczęściej używałem wspomnianego tutaj Tamrona 90 (bardzo fajny do makro, ale też np. do portretu) i stałki 35.

Chcesz czegoś uniwersalnego, więc pewnie jakiś zoom (T 17-50 jest całkiem niezły), ale jeśli chodzi o makro, to najwięcej frajdy dają (imho) obiektywy 1:1. Niestety nie ma całkowicie uniwersalnych szkieł.

Bardzo duże powiększenia ciągną za sobą długie czasy albo zapotrzebowanie na duże ilości światła. Tak czy siak, gwałtownie rośnie ilość sprzętu, który wypadałoby mieć :) Pierścienie, zwykle mocno też upośledzają funkcjonalność układu i myślę, że na początku można się przymierzyć (niekoniecznie kupować, ale chociaż przymierzyć) do soczewek makro np. Raynox 250. Zrobiono bardzo wiele fajnych fotek tym sprzętem.

Dołączam się też do dobrych opinii o Fotozakupach z Tarnowskich Gór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma jakieś tam doświadczenie , podzielę się swoim , przez kilka lat użytkowałem nikona d90 i testowałem z nim kilka obiektywów , miałem możliwość testowania z firmy fotoaparaciki.pl , żaden z tamronów i sigm nie dorównywał oryginalnemu nikkorowi , zawsze coś nie banglało z nimi tak do końca . osobiście dla mnie najbardziej uniwersalny był nikkor 18-200 , 1 sztuka , nie zdejmowana , nie wymieniana , matryca się nie kurzyła a w przeróżnych warunkach był użytkowany aparat , a czasami ten zoom 200 się przydawał by obiekt zciągnąć z daleka do siebie i się przyjrzeć dokładnie :-) , ostatnio już nie bawię się w fotografie , syn przejął pałeczkę , nauczył się focić , więc po co mi dźwigać wszędzie ze sobą te kilogramy szkła w obiektywie , ale zawsze z sentymentem będę wspominał rewelacyjne foty robione nikonem D90 , w tamtych czasach to był super sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalne ogniskowe 18mm 200mm. Proponowal bym jakis uzywany http://www.nikon.pl/...zoom-nikkor bo nowka to koszt okolo 2200-2500zl. A jak taniej to kitowy 18-105

Byłem wczoraj w fotojokerze,popytałem i obsługa sklepu polecała właśnie ten obiektyw,ale cena 2900zł.W necie ten obiektyw tańszy o około 400zł.Zastanawiam się nad używką,ale jak tu trafić dobry obiektyw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów obytych w zakupach na zagranicznym ebay-u i znalezienie obiektywu Nikkor 18-200mm VR II w dobrej cenie i wysyłką do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam konto na ebay w Uk jesli chcesz pomoge

ALE kupilem Nikona d7100 z tamronem 18-270 nie jestem zadowolony

niestety to nie jest to !!!

Inmar maja racje tamron d90 super jasne szkielko jak za takie pieniadze


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem o d90 nikonie a na mysli mialem :thumbup: Tamron SP AF 90 mm f/2.8 Di Macro

:thumbup:


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek tylko kupuj nowy. Aparaty, obiektywy I inne tego typu zabawki jak nie trafia z dobrych rak, to mozesz sie rozczarowac. Te "dobre rece" przewaznie sprzedaja "po swoich znajomych" :) To tak jak z rocznym autkiem z malym przebiegiem, ale "babcia" na dwojce dociagala do 70tki ;)

Z autopsji moge Ci powiedziec, ze te obiektywy przy czestym kreceniu potrafia po czasie same wyjezdzac trzymane do dolu.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Pl drozej wychodzi?

Co prawda nie zdazylo mi sie takich sprzecikow trafiac wielce wadliwych I nigdy nic nie odsylalem na gwarancje, ale przy roznicy kilku euro, "bezpieczniej" jest chyba kupic na miejscu...?...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Marku ze się podepnę . Czy dobrze myślę że do fotografowania akwari w pomieszczeniu, będzie dla mnie najlepszą opcją jasny,szerokokątny obiektyw Nikkor 28mm ?

W sumie myśl że mam podobne priorytety co Marek . Tyle że on ma łatwiej fotografując meble ,szkło troszkę trudniej,

Niestety z tego co się orientuję mój stary D60 nie jest kompatybilny z tym obiektywem :(


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek zależy co chcesz fotografować. Jeżeli cały zbiornik ze stelażem to te 28mm jest ekstra.

Jeżeli chcesz zrobić fotkę korala to już kicha brak praktycznie możliwości bo aparat musiałbyś włożyć do wody pod sam nos korala, a i tak nic nie zrobisz bo ten obiektyw ma ostrzenie od 25cm. Czyli do zdjęć rybek i korali w fajnym powiększeniu obiektyw macro i z ogniskową 90mm lub 100mm, a jak ktoś posiada pełną klatkę to sądzę, że 180mm będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowione kupuję body Nikona D5100 i Nikkora 28mm :) Zobaczcie sami


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.