Skocz do zawartości
meteormode

Lampa LED DsunY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczek i forumowiczów posiada i używa takiej lampy? Jakie spostrzeżenia, uwagi itd?

http://www.ebay.pl/itm/DSunY-Led-Freshwater-Tank-Light-w-Programmable-Intelligent-Controller-120cm-48-/261514189029?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3ce375d8e5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem ale z tego co widzę jest więcej białych niż niebieskich. Użytkując swoją myślę, że lepiej jak jest 1/2 przewaga niebieskiego.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lampa, przez producenta, dedykowana do słodkich akwariów.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem przed dylematem. Mam koronę DIY oraz oświetlenie DIY t5 - 2x39W i 2x54W a zbiornik 120x40x40H i na ten baniak wydaje się bardzo jasno tzn. za jasno

Byłem u znajomego ma mniejsze aqua i ma ledy DIY - efekt wizualny super i nieporównywalny.

Próbowałem szukać coś optymalnego - wykonanie, jakość, efektywność i cena.

Jestem osobą, która ma pojęcie techniczne związane z elektroniką - stąd ten dylemat, czy zrobic lampę i dodać sterownik - nie wyjdzie chyba jakoś znacznie taniej, będzie taniej o mój czas wykonania bo w zasiadzie koszt elementów i podzespołów no ale hobby to hobby.

Sama lampa czyli diody, drivery, zasilanie, część mechaniczna, czyli chłodzenie wszystko jest w zasięgu i można zrobic jak sobie człowiek wymyśli i potrzebuje - optymalnie.

W produktach produkowanych tzw. fabrycznych kusi fajne sterowanie aby zbliżyć się do symulowania oświetlenia jakie jest w warunkach naturalnych. ... Życie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna zastapic dwie t5 ledami a dwie zostawic dla wybrednych korali.

moja lampa DIY wyszla drozej niz chinczyk, choc diody, drivery, zasilacz, radiatory, a nawet kable kupilem na aliexpress. tylko kontroler mam od morswina, http://nano-reef.pl/topic/62744-diy-czy-chiny-pytanie-o-led/page__st__20 .

pomysl jakie ustawienia kontrolera chcialbys miec i zapytaj chinczykow czy tak sie da ( jezeli bedziesz kupowal gotowca ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt kontrolera? Na forum jest sporo watków m.in. testera, morswina, nanorafa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie gdyz tem jestem na etapie kupowania oswietlenia do 200l. Czy lampy tego typu sa dobrym wyborem:

http://www.ebay.pl/i...=item1c49edd1b6

Zastanawiam sie nad wyborem lampy led aby zaoszczedzic na mymianie swietlowek.

Mysle ze mozna konkretniej poszukac aby bylo duzo wiecej niebieskiego ale narazie chodzi o sam typ.

Jeszcze jedna sprawa na zbiornik o dlugosci 100cm potrzebuje lampe o dlugosci min 70cm aby doswietlila boki?

MOze ktos wie jak w tych chinczykach chodza wentylatory glosno

Edytowane przez zborixon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - dość ciekawa propozycja ale ... do mojej koncepcji już nie pasuje - chłodzenie wentylatorami ...

Jestem na etapie budowy lampy LED - ja mam zbiornik 120x40x40 i będę miał chłodzenie pasywne ze sterowaniem - taki jest plan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zle ze chlodzona wentylatorami? w sumie nie brzeczy nic

Ile myslisz wyniesie cie budowa takiej lampy w przyblizeniu?

Edytowane przez zborixon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to zle ze chlodzona wentylatorami?" - dla mnie źle ponieważ raz, że bedzie słychać pracę tych wentylatorów a dwa, większa emisja kurzu i brudu w postaci pyłu.

Jakie koszty? ... zobaczymy - na razie nie jest źle ale to mam na myśli materiały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest wśród nas ktoś, kto używał tych lamp DsunY i może się podzielić doświadczeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.