Skocz do zawartości
brawos

Morskie wynurzenie 1.0 [150+45]

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz gatunek anthiasow i jak czesto je karmisz?

Anthiasy to zwykłe squamipinnis. Może to dziwne i nienajlepsze dla anthiasów, ale bardzo często (2-3 razy w tygodniu) zdarza mi się karmić ryby tylko raz dziennie rano, bo zwyczajnie nie ma mnie wieczorem w domu, a jak wrócę to już światło zgaszone. Standardowo jednak dostają 2 razy dziennie po kostce. Nie widzę by ryby jakoś specjalnie cierpiały. Żółtek np. jedzie tak jak wszystkie tylko na mrożonkach, a algi dostaje może ze 2 razy na miesiąc bo zwyczajnie o tym zapominam. Również jakoś się trzyma.

lb0g9b97g2m3.jpg

Również sledze twój wątek. Podobnie jak ty byłeś, ja jestem na pełnej gamie AF i jakość nie mogę dojść do ładu z parametrami

Ja skłaniałem się początkowo do stwierdzenia, że ten rozjazd parametrów to celowy, marketingowy zabieg AF (specjalnie zalecane mniejsze dawki proszków) po to by dodatkowo sprzedawać czyste bufory do podbijania (dodatkowy zysk), ale są jednak osoby, które rozjazdu nie notują. Nie wiem więc w czym tkwi problem, ale faktem jest, że zarówno przed stosowaniem produktów AF, jak i teraz pomimo lania stężonych roztworów, gdy przeliczę je sobie na normalne stężenia i ilości to okazuję się, że leję ballinga po równo i parametry się nie rozjeżdżają (kh 7,7, Ca 410, Mg 1275). Jedyne spadki to te niewielkie wynikające ze zwiększonej konsumpcji i notowane raz na jakiś czas.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile lałeś ml C+1+2+3? Ja mam 128l i dużo mniej SPS'ów niż ty a podaje już po 47ml każdego płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz ile lales ml plynow af ballina dziennie a ile teraz fauny light? Light z fauny jest chyba bardzo stezony bo tam wchodzi 2 kg proszku na 5 l wody?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak masz przygotowane roztwory FM bo sam chce je stosować .

Jakie masz ryby aktualnie w akwarium?

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również śledzę wątek od początku i zawsze mocno trzymam kciuki. Zbiornik świetny! Również jestem ciekaw ile dozujesz czego i jaką masz obsadę rybek.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile lałeś ml C+1+2+3? Ja mam 128l i dużo mniej SPS'ów niż ty a podaje już po 47ml każdego płynu.

A powiedz ile lales ml plynow af ballina dziennie a ile teraz fauny light? Light z fauny jest chyba bardzo stezony bo tam wchodzi 2 kg proszku na 5 l wody?

Też jestem ciekaw jak masz przygotowane roztwory FM bo sam chce je stosować .

Jakie masz ryby aktualnie w akwarium?

Również śledzę wątek od początku i zawsze mocno trzymam kciuki. Zbiornik świetny! Również jestem ciekaw ile dozujesz czego i jaką masz obsadę rybek.. :)

Odnośnie ilości Componentów to ostatnia wartość jaką zanotowałem przed powrotem do FM to było 88ml. Jeśli zaś chodzi o używanego obecnie ballinga light FM to lekko go zmodyfikowałem, tak by NaHCO3 nie wychodziło więcej niż 80g/l roztworu z wiadomego powodu. Proporcjonalnie zmniejszyłem też ilość proszków Ca i Mg oraz ilości trace`ów. Cały czas jednak zachowany jest ich stosunek wobec siebie zgodnie z recepturą FM. Wygląda to następująco:

- 80g NaHCO3 + 4ml trace3 dopełniane do 1000ml roztworu

- 320g MgCl2x6H2o dopełniane do 1000ml roztworu

- 320g CaCl2x2H2o + 4ml trace1 + 4ml trace2 dopełniane do 1000ml roztworu

Odnośnie ryb to obsada wygląda tak:

- 2 błazny

- 3 anthiasy

- 1 chromis

- 1 żółtek

- 1 mandaryn wspaniały

- 1 neon blue goby

Bardzo ciekawa sprawa jeśli chodzi o ostatnią rybę - ta ryba teoretycznie tylko wyglądem powinna przypominać doktorka. Okazuję się jednak, że również potrafi czyścić inne ryby z pasożytów i robi to bardzo chętnie. Co kilka dni widzę, jak podpływa do niej żółtek, przechyla się na bok, a ta zaczyna go czyścić. Ciekawy jestem, czy ktoś jeszcze obserwuje takie jej zachowanie?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info a powiedz mi czy moge zastosowac do lighta magnez fauny MgSo4x7H2O?? Zostal mi ze starych zapasow ale nie wiem czy moge i w jakiej ilosci na 1l wody wykorzystac?? Ta rybka czysci:

https://www.bluezooaquatics.com/resources.asp?show=410

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info a powiedz mi czy moge zastosowac do lighta magnez fauny MgSo4x7H2O?? Zostal mi ze starych zapasow ale nie wiem czy moge i w jakiej ilosci na 1l wody wykorzystac??

Raczej bez sensu, już chyba nikt tego nie używa ze względu na SO4. Raczej nie będzie to to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy lighta dozujesz tyle samo co ballinga aquforesta czy mniej??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy lighta dozujesz tyle samo co ballinga aquforesta czy mniej??

Obecnie dozuję 96ml płynu z kH. Można je porównać ponieważ płyn z kH zarówno w AF, jak i w FM (po mojej modyfikacji) jest w zbliżonym stężeniu (w AF 80g/1000ml, a FM 80g uzupełniane do 1000ml) więc wychodzi, że FM dozuję o kilka ml więcej. Wynika to jednak ze zwiększonego zapotrzebowania korali, tym bardziej, że doszło kilka sztuk. Tak na szybko licząc w tej chwili 1ml płynu z Mg z FM to 33,68ml z AF, a 1ml płynu z Ca z FM to 5,06ml z AF (oczywiście przy mojej modyfikacji stężeń). Można więc z łatwością przejść na FM bez ryzyka wahań odpowiednio przeliczając płyny jednej firmy na drugą.

edit: proszę jednak nie kierować się przelicznikami powyżej - ballinga z AF również modyfikowałem pod koniec na kilka sposobów bo ciągle miałem problem z rozjazdem tak więc przeliczniki te (będące wypadkową jakiejś chwilowej kosmicznej wariacji ballinga AF) będą nieprawidłowe jeżeli ktoś rozrabiał proszki wg zaleceń AF.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przeliczenie moze sprobuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przeliczenie moze sprobuje.

Zerknij na ostatnie zdanie w moim poprzednim poście. Oczywiście bez problemu można przeliczyć też dla innych stężeń. Przy przeliczaniu trzeba jednak pamiętać, że Ca z AF jest bezwodny, a Ca z FM dwuwodny. Tak więc 1g proszku Ca z FM to mniej więcej 0,755g proszku Ca z AF. Przy proszkach AF rozrabianych wg ich receptury (lub componentach 1+,2+,3) chcąc przejść bezproblemowo na ballinga light FM (ale uwzględniającego moją modyfikację czyli nieco niższe stężenia by nie wytrącał się w baniaku z kH wodorowęglan sodu) trzeba przyjąć, że średnio:

-1ml Ca z FM to 4,82ml Ca z AF

-1ml Mg z FM to 32ml Mg z AF

-1ml kH z FM to 1ml kH z AF

Wystarczy tylko przeliczyć i odpowiednio pozmieniać dozowanie na pompie dozującej.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze jak sie zachowuje neon blue goby, czy widac go w zbiorniku czy sie chowa i w jakich partiach zbiornika plywa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze jak sie zachowuje neon blue goby, czy widac go w zbiorniku czy sie chowa i w jakich partiach zbiornika plywa.

Super rybka. Jest bardzo odważna, pierwsza ustawia się w kadrze przy robieniu zdjęć, pierwsza do jedzenia. Przy jedzeniu momentalnie robi jej się okrągły, wypchany brzuch co śmiesznie wygląda. Przy wyłączonych pompach pływa po całym akwa podczas, gdy inne raczej próbują się chować. Przy dużym prądzie albo odpoczywa na szybie albo na skale, ale zawsze w widocznym miejscu, nigdy się nie chowa. Jeśli pływa to w środkowych partiach zbiornika. Początkowo obawiałem się, że podobnie jak część odmian goby będzie siadała na acrach i je drażniła, ale spsy zupełnie ją nie interesują, co najwyżej przysiada na skale wśród zoantusów.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chyba sobie sprawie zamiast wargatka.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chyba sobie sprawie zamiast wargatka.

Przynajmniej nie będzie ryzyka, że może się wyoutować przy braku pasożytów na innych rybach. Trzeba jednak pamiętać, że będzie nieco mniejszy.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi nie przeszkadza z tego co czytalem to sprzedawane sa osobniki z hodowli a nie z odlowu.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze zachowales stosunek receptury FM ale z przeliczenia wychodziło by ze na 1l to jest.

400g chlorku wapnia+ 5 ml component 1 i 2

400g magnezu szesciowodnego

I 100g wodoroweglanu sodu +copmponent3 (tu napisałeś że nie

p rzekraczasz 80g na litr z wiadomych przyczyn .Jakie to przyczyny ??

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze zachowales stosunek receptury FM ale z przeliczenia wychodziło by ze na 1l to jest.

400g chlorku wapnia+ 5 ml component 1 i 2

400g magnezu szesciowodnego

I 100g wodoroweglanu sodu +copmponent3 (tu napisałeś że nie

p rzekraczasz 80g na litr z wiadomych przyczyn .Jakie to przyczyny ??

Przeczytaj jeszcze raz te kilka postów powyżej. Nie wiem jak jeszcze dokładniej można to wytłumaczyć. O przyczynie zmniejszonych stężeń też jest. No i trochę mieszasz bo trace`y nazywasz componentami.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas aktualizacja??

Aktualizacji nie ma, ponieważ tak jak już wcześniej wspominałem akwa jest nieduże, nie ma miejsca na nowe korale i powoli kończy się jego potencjał. Nic nowego nie dokładam już od jakiegoś czasu, a fotografowanie po raz n-ty tego samego staje się nudne i trochę mija się z celem. To co do tej pory mnie nakręcało w tym hobby to zabawa z wybarwianiem acropor i dogadzaniem im. Odkąd większość acr uzyskała (wg mnie) w miarę ładne i żywe kolory mój zapał do hobby nieco zmalał. Nie widzę nowego celu. Oczywiście akwarium cały czas istnieje i będzie dalej trybić bo jest zwyczajnie ozdobą domu i wprowadza trochę ożywienia. Nie wyobrażam sobie by wieczorami w salonie było ponuro, a z kąta nie dochodziła niebieska poświata. Wszystko co w akwa żyło, żyje nadal i rośnie. Wcześniej codziennie musiałem moczyć ręce, coś dłubać, zmieniać, przestawiać. Od kilku tygodni nie wkładam rąk do akwarium. Wszelkie czynności przy zbiorniku ograniczam do niezbędnego minimum, a więc cotygodniowej podmiany, uzupełniania osmozy, czyszczenia kubka odpieniacza, czyszczenia szyb, codziennego karmienia ryb i korali oraz bieżącego dozowania innych dodatków, a także comiesięcznej wymiany węgla. Wieczorem wrzucę jakieś zdjęcie całości (choć niewiele się ono będzie różnić od poprzednich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj foty,dawaj :) .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.