Skocz do zawartości
MojeSumienie

prośba o podniesienie na duchu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje stare akwarium poszło już do kogoś innego... czas na powiększenie choroby :)

ale nie o tym chciałem pisać...

Wczoraj ustawiłem akwarium na stelażu. Podłożyłem między płytę a akwarium 3cm styrodur (twardy styropian używany w reklamie) cięty maszynowo.

Równość styroduru sprawdzałem wzrokowo - i wydaje mi się, że wszystko było idealnie równo.

Ustawiłem baniak i... mam luz prawie 1mm na środku akwarium - pooglądałem na około i wychodzi na to, że akwarium podparte jest bocznych krawędziach akwarium.

i co teraz? Mam się jeszcze bardziej stresować?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bo miałem taki akurat kawałek :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil tak (rozumiem ze akwa nie zalane) ze zdjal bym zbiornik i sprawdzil jeszcze raz czy wsystko rowne. Czy plyta rowna, czy ten styrodur rowno lezy i czy przypadkiem frontowa szyba w zbiorniku nie jest docieta krzywo.

Mozesz rowniez podlozych mate akwarystyczna zamiast tego styro i ona sie ladnie ulozy do wszystkich krawedzi.

Pozdr

Zrobie off w off. Czemu mi sie ten watek nie wyswietla na glownej strone nano-reef. Znalazlem go przez tapatalk a na stronie musialem wchodzic przez forum/offtopic?


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zalane...

chyba zaraz podjadę do obi po jakiś styropian i sprawdzę czy będzie dobrze leżeć...

W sumie jakby się zastanowić, to sam styrodur jest twardy powierzchniowo. Punktowo można zrobić wgłebienie bez użycia jakiejkolwiek większej siły, ale jeśli ciężar rozłoży się już na większą powierzchnię, a w tym przypadku 150*60 to cholera - chyba się nie podda pod baniakiem :(


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styropian dobry bo podda sie i ulozy ale troszke estetycznie gorzej. Sprawdz jakas dluga poziomica czy wszystko jest rowne.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie off w off. Czemu mi sie ten watek nie wyswietla na glownej strone nano-reef. Znalazlem go przez tapatalk a na stronie musialem wchodzic przez forum/offtopic?

Ano temu że tematy z OT nie idą na główna juz od jakiegoś roku albo i dłużej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "troche smiechu" nie jest w off?

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem styrodur na styropian - jest trochę lepiej.

Mam nadzieję, że podczas zalewania nie będzie przykrej niespodzianki. Producent zapewnił mnie, że będzie wszystko OK - więc chyba nie mam powodów do obaw :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego, że poddaje się stelaż nacisk na bokach jest spory i srodek wędruje w dół a można to sprawdzić tylko pod obciążeniem bo po zdjęciu szkła wszystko będzie proste

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.