Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ukwiały zadowolone 02pingwin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W działającym już zbiorniku 120l mam około 8 kg żywej skały.Chciałbym przenieść wszystko do akwarium większego 420l więc jest potrzeba dokupienia suchej skały.W mojej okolicy jest totalny brak sklepów z morszczyzną więc ratuję się netem,stąd też moje pytanie...czy ta skała nadaje się do morszczaka?Wygląda całkiem nieźle.Proszę o wasze opinie ...

http://allegro.pl/ko...4773937699.html

kupiłem dzisiaj tą skałę ile ci zajęło jej płukanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamusk28 płukanie zajęło mi dokładnie 3 minuty pod pryśnicem i do akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamusk28 płukanie zajęło mi dokładnie 3 minuty pod pryśnicem i do akwa

płukałeś w kranówce :) ja chyba zrobię wodę osmotyczną i zleje skałę włożę falowniki i niech wypłukują syf przez 3 dni :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz-wyparzyć,wygotować,wypalić,zamrozić i na koniec posypać azotoksem, takie sposoby już tu czytałem,masz wybór

ja wszystko myje pod kranem,obcieknie i wkładam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz-wyparzyć,wygotować,wypalić,zamrozić i na koniec posypać azotoksem, takie sposoby już tu czytałem,masz wybór

ja wszystko myje pod kranem,obcieknie i wkładam

dzięki za cenne rady jeśli mówisz że to nie zaszkodzi to i ja tak zrobię pozdrawiam

Edytowane przez adamusk28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy mają tą skałę na allegro? Czy ta czerwona tez nada sie do morszczaka? bo tej jasnej juz nie widzę.

Edytowane przez Maksym (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedwczoraj kpiłem skałę słyszałem ze powinno się 2 tygodnie moczy w wodzie RO+DI I 2 tygodnie w wodzie solance a jak w robicie ?

Nie moczyłem w ro tylko od razu do solanki z podmiany i kręciła się miesiąc czasu. Od tygodnia w głównym zbiorniku , powiem ,ze wszystko dobrze wróży , na początek dino wywaliło, ale przecież to norma, więc nie biorę do głowy .Sps-y i lpsy coraz lepiej sie mają a zbiornik wygląda coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy mają tą skałę na allegro? Czy ta czerwona tez nada sie do morszczaka? bo tej jasnej juz nie widzę.

siema byłem dzisiaj ma jeszcze tą jasną ale już nie tak wiele i nie będzie wystawiał ale jeszcze kilka ładnych kawałków wybierzesz ja byłem dzisiaj b koleś jest z mojej miejscowości skąd pochodzę

a ta czerwona jest strasznie zanieczyszczona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj tą skałę ile ci zajęło jej płukanie ?

Powiem tak...pierwsze 30kg które zakupiłem gotowałem i kręciłem w RO kilka dni ,natomiast drugą dostawę wsadziłem nawet bez płukania do nowo odpalonego baniaka.

Po kilku dniach włożyłem ryby i resztę życia.

(Przeprowadzka z 120l do 420L+ sump 200L) Całość na wodzie z podmianek z działających zbiorników.

jest ok


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem taką na składzie z kamieniami do ogródka struktura jak martwe korale za jedyne 2,20 zł za kilogram fajna lekka 20 kg. nie zmieściło się do 20 l. wiadra

post-24545-0-81907200-1421078986_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś to: http://reefhub.pl/zywa-skala/ ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieli dostępną jeszcze inną skałę którą mam w baniaku i jak dla mnie jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.