Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze koledzy...tez bym dokupil troszke na dorzucenie,ale czy nie wcisna mi wapienia filipinskiego,bo widzialem na stronie ze maja rozne, tego sie obawiam.Tak to bym zamowil z 10kg.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą gruzu ale jak dla mnie wapień nie ma śladu po koralowcach, a skała przynajmniej którą ja dostałem jest głównie złożona ze szkieletów koralowców. Zawsze możesz kupić i zwrócić w ciągu 10 dni, jedynie ucierpi Twój portfel płacąc za przesyłki.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maz racje


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą gruzu ale jak dla mnie wapień nie ma śladu po koralowcach, a skała przynajmniej którą ja dostałem jest głównie złożona ze szkieletów koralowców. Zawsze możesz kupić i zwrócić w ciągu 10 dni, jedynie ucierpi Twój portfel płacąc za przesyłki.

Nie wciśnie Ci żadnej innej, bo to solidna firma , nawet pytał się mnie jaka skałę ma wybierać jak ktoś planuje zakup pod kontem akwarium morskiego bo on ma tylko doświadczenia z biotopem malawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz kiedys chcialem tak kupic ale z obawy kupilem w rybce.Teraz chyba dokupie z allegro zeby dopelnic i zeby miec zapas do nowego zbiornika,ktory planuje na luty jak dobrze pojdzie.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wciśnie Ci żadnej innej, bo to solidna firma , nawet pytał się mnie jaka skałę ma wybierać jak ktoś planuje zakup pod kontem akwarium morskiego bo on ma tylko doświadczenia z biotopem malawi

Nigdzie nie napisałem że to nie solidna firma! Skałę wcześniej również oceniłem bardzo pozytywnie! Również rozmawiałem telefonicznie chyba z pracownikiem, czy właścicielem i kontakt również oceniam pozytywnie.

Ale z drugiej strony analizując ten temat można stwierdzić że zrobiłeś u nich zakupy pierwszy raz, więc nie wpadałbym w takie ochy i achy.

Proszę nie pisz że nie wyśle żadnej innej, bo nie będąc właścicielem tej firmy nie możesz tego wiedzieć.

To że teraz ty zostałeś dobrze obsłużony nie znaczy że inny klient nie będzie miał przykrych doświadczeń z tą samą firmą - pisze to ogólnie, nie bije właśnie do tej firmy. Znam przypadki gdzie solidna firma po wieloletniej współpracy potrafi cię wyr.... na grubą kasę a Ty zrobiłeś u nich pierwszy zakup.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała dotarła,ładniejsza niż na fotach z oferty,tylko zrobili mi problem i nie wiem czy się cieszyć czy to normalnie zgłosić do rzecznika praw konsumenta, zamiast zamówionych 5 kg. w jednym kawałku...przysłali.ale ponad 8 kg.normalnie skandal :thumbsup: kupując tą skałę weście poprawkę że wagowo ma większą objętość od żywej, kawałek na zdjęciu ma wymiary około 40/40/40 i muszę szybko poinformować mikołaja że z 10 kg.pod choinkę muszę zrezygnować na rzecz....jeszcze nie wiem czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem 10kg przyszło 13 taki tam bonusik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze już kupiłem swoją.. bo cena to super atrakcyjna.

A co ona taka jakaś żółta na fotkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf chcesz sie podzielić?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer prawie pomarańczowa,skusze się jeszcze na kawałek czerwonej i zielonej Sider nie!!!hehe właśnie się zastanawiam jak ją upchać do zbiornika,jakoś wcisnę choć na styk,kupiłem ją tylko ze względu na jej atrakcyjny wygląd i boje się trochę bo do tej pory nie miałem żadnych plag i chciałbym żeby tak zostało,ludzie pisali że na niej jadą dlatego się zdecydowałem

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 6, 50 za kilogram?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że to nie solidna firma! Skałę wcześniej również oceniłem bardzo pozytywnie! Również rozmawiałem telefonicznie chyba z pracownikiem, czy właścicielem i kontakt również oceniam pozytywnie.

Ale z drugiej strony analizując ten temat można stwierdzić że zrobiłeś u nich zakupy pierwszy raz, więc nie wpadałbym w takie ochy i achy.

Proszę nie pisz że nie wyśle żadnej innej, bo nie będąc właścicielem tej firmy nie możesz tego wiedzieć.

To że teraz ty zostałeś dobrze obsłużony nie znaczy że inny klient nie będzie miał przykrych doświadczeń z tą samą firmą - pisze to ogólnie, nie bije właśnie do tej firmy. Znam przypadki gdzie solidna firma po wieloletniej współpracy potrafi cię wyr.... na grubą kasę a Ty zrobiłeś u nich pierwszy zakup.

Po pierwsze facet na siłę nic nikomu nie wciska Przyznał ,że nie wie czy skała nadaje się do morskiego i że każdy bierze na własną odpowiedzialność.

Po drugie masz prawo do zwrotu, firmę ma w domu i chetnie zaprasza do siebie , więc nie jest to firma widmo.

A skała nie kosztuje 30 zł za kilogram tylko 6,5 zł, a poza tym juz kilka osób na forum wypowiedziało sie na temat zakupu u tego pana.

Ja byłem osobiście więc następnym razem bez obawy zamówie z przesyłką. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedwczoraj kpiłem skałę słyszałem ze powinno się 2 tygodnie moczy w wodzie RO+DI I 2 tygodnie w wodzie solance a jak w robicie ?

post-23041-0-97006000-1418567933_thumb.jpg

post-23041-0-74595600-1418567944_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co widze na zdieciach volf to nie jest żadna skała koralowa tylko wulkaniczne wykopalisko ,zaczynacie przygodę z morszczyzną i na samym początku kupujecie syf ,do sklepu pojechać wybrać i kupić , prawdziwą skałę koralową lub skałę syntetyczną , to podstawa dobrze rozpoczętej przygody na wiele lat


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwał tak zwał,ale widzę przed sobą kawał skamieniałego koralowca z mnóstwem skamieniałych muszli i innych skamieniałych robali- dokładnie taką samą jaka siedzi w moim akwarium morskim od półtora roku,poza tym świat na wynikach eksperymentów się kręci. Wracając do skały wulkanicznej to zapraszam kolegę na prezentacje do mojej piwnicy gdzie leży jej kilka kawałów po akwariach słodkich...ewentualnie do najbliższego sklepu akwarystycznego-tam wytłumaczą różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki ,moje 1 akwarium pracowało na tufie wapiennym i było wszystko spoko , 2 było na żywej skale ,teraz mam na 100% ceramice ,ważne aby nic nie oddawały do wody i wszystko rosło


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła i do mnie moja dostawa. Mówiliśmy tu, że ta skała to same skamieniałe koralowce. Nikt do tego pory nie zwrócił uwagi na jedną rzecz. Czy koralowce twarde mają w środku dziurkę, kanalik idący przez całą długość korala?

Zwróćcie uwagę na zdjęciach szczególnie sk1.jpg . Dziurek jest sporo. Jeżeli to są skamieniałe korale to mają w tej skale właśnie takie kanaliki. A wtedy jeżeli korale twarde mają takie kanaliki to wtedy mielibyśmy jakiś dowód, że ta skała to nie wytwór erupcji wulkanu bo chyba wulkan takich kanalików by nie wytworzył.

post-9179-0-27702800-1418661335_thumb.jpg

post-9179-0-11868000-1418661344_thumb.jpg


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka skała zrobiły ją żyjątka podobne do korali, rurówek , tylko żyją w wodach bardzo odmiennych i trujących warunkach ,stężenie siarki wydobywa się z dna morza, oglądałem film ,morze gdzieś znajdę dla tego pisałem że to nie koralowiec ,być może nic nie odda do wody i będzie oki


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała dotarła , porządnie zapakowana, każdy kawałek osobno zawinięty w folie bąbelkową , faktycznie dość dziwnie wygląda , miałem do czynienia już z różnymi formami ale ta nie przypomina żadnej . Chociaż po włożeniu do zbiornika zmienia trochę wygląd i nawet przypomina skałę rafową ( jak można tak to nazwać ) , pytanie ile syfu puszcza do wody , ale jak nie wrzucimy to się nie przekonamy :) . Może nie być tak wesoło jak coś się zacznie dziać złego . Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :) . Podzielę się spostrzeżeniami . A tak przy okazji bardzo miła obsługa sklepu ( fakt że zero orientacji w temacie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem od kolegi, podobną wyglądającą skałę, bardzo podobne kształty kolor.

Miał on w akwarium "Malawi".

Wrzuciłem do swojego morskiego leży już z 6 miesięcy i nie widzę jak na razie nic złego.

Jedynie co mogę powiedzieć to w porównaniu do oryginalnej skały, to z pewnością inna waga zdecydowanie cięższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam osobiście tego faceta możesz być pewny że przechowuje wszystko w naprawdę dobrych warunkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak się kręci skałka panowie? jakieś fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje dla tych którzy mają tą skalę dłużej (powiedzmy rok) zróbcie zdjęcie tej skały wtedy można będzie ocenić jak rozwija się na niej życie.


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.