Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko czy lanie Vódeczki w małych ilosciach wpłynie niekorzystnie na makro?

Otóż chciałbym nieco zbic no3 i po4 niby tragedii nie ma po4-0,06 no3-6

badam parametry Salifertem,red sea i nawet juz hanna bo troche glonu na skale co wkurza no i proste spsy mogłyby lepiej sie świecic.

Ogólnie to jest chore bo euphylie sie zrobiły 3 razy mniejsze niż kiedyś ,kiedy to fatalne parametry były,bagno.Aaaa Spsy to też świecą sie jak moja blada nie powiem co praktycznie;/

kh,magnez,wapń,ok!...To jest chore bo znajomy ma parametry bliskie ku 0 i nawet miekasy rosna a sps miazga a u mnie parametry serio są okej oświetlenie też cyrkulacja pieknie chodzi,zasolenie badane chyba wszystkim,karmie w dzien i w nocy roznymi tu mixami mrozonem typu plankton czerwony,wrotka i wiele innych

0 efektu,załamka.

sól aqua forest ,reef salt

zasolenie 1,024

Leje też jód ,stront witamine C a zoasy sie kurczą i zanikają,eh...Aaa sinuralia green fluo co jakis czas sie kladzie i ma na sobie brązowy nalot ktory co jakis czas znika i znowu sie podnosi,komedia.Nie tak dawno też wygrałem walke z dino czy tam cyjano,nie stwierdziłem,bo rozne opinie były,ale znikło na dobre po miesiacu.

Moze jakieś rady.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzysz PO4, mozna zaufac testowi ? Przy tych wynikach napewno zastosowalbym wodke.

Samo PO4 mozna tez zbic adsorberem, choc nie jest jakies oblednie duze.

Czy oswietlenie nie jest stare ?

Nie masz wypelnionej stopki, takze nic nie wiadomo o sprzecie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zauważyłem że mimo że no3 ok 2, a po4 ok 0,03-0,1 (salifert) to po zaczęciu lania pełnego VSV glony w refugium zaczęły zanikać, zarówno spaghetti jak i caulerpa . . .d*pa. . . a parametry na tym samym poziomie ;./


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko,

glony zanikaja, bo jednak maja mniej do spozycia.Parametry "stanely", bo jest coraz mniej glonow. Takie kolko. Jeszcze troche i glony calkiem padna a potem parametry sie obniza. :thumbup: Szybkosc nie jest wskazana i zalezy od ilosci dostarczanych NO3 i PO4 z zewnatrz. Moze piach i skala tez cos oddaja, w koncu masz niebagatelny litraz. :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki zasolenie 1,025 .Po4 mierzony silifertem,red sea ,i sprzetem kolegi za tysiaka hanna ,wszystko pokazało tak samo.

Swietlówki w lampie aqua Geissman ktore mają 5 miesięcy.2 białe i 3 niebieskie po 54W

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh -7

mg i wapno 1400 ,450

temp 25

leje stront ,jod ,mleczko czasem,reef trace raz na 100 lat

Karmie mixem ...Wrotka,artemia,lasoonogi,plankton czerwony,kawior,mysisz suche,spirulina,paste h2o coral.

Za pare dni wprowadzam też fito

Cyrkulacja łacznie 10 ładnie dmucha

podmiana raz na 3 tyg 15 %wolniutko leje do akwarium ,ok godzine

obsada 7 rybek

po 4 0,06

no3 6

ehhhh

Poprzednio miałem 112 L a parametry 3 x wieksze noooo iii moje piekne euphylie i w ogole lps takie sliczne az głowa mała.Teraz to ani miekasy ani lpa ani sps nie są nawet w 70 % tak piekne jak u wiekszosci was :(

Mixerr to mnie nastraszyłeś kurde tym ,ze mi makro znikną z refu bo bardzo je lubie ,jak to pogodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu podmianka raz na 3tyg ?

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ,ze te dino czy tam cyjano miałem ..A zauwazylem ,ze jak nie robie za czesto podmianek wody to stabliniejszy baniaczek mam :)

Moze ktos napisze odnosnie tematu jak to jest dokladnie z tym laniem vodki a hodowlą makroglonów :) ?Jak to wzgledem siebie sie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makroglony redukuja m.in. NO3 i PO4. Dodajac wodke, rozmnazasz bakterie, ktore tez te zwiazki wbudowuja a nastepnie sa odpieniane lub zjadane przez korale. Takze wodka jest dla glonow jakby "konkurencja".

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wydaje mi się, że "wódka" pisze się przez w a nie przez v. Stosowanie wódki to moim zdaniem "nieporozumienie" - jest to całkiem niepotrzebne a nawet szkodliwe.

Masz za wysokie Ca i Mg. Przy tej gęstości wody powinieneś mieć mniej Ca i Mg.

W jaki sposób podniosłeś Ca i Mg? Jeśli ballingiem to pewnie masz za dużo Na Cl i/lub SO4. Zrób podmianę.

Nie wiem w jaki sposób na postawie testu saliferta odczytałeś że masz 0,06 mg/l PO4. Podobnie jest z NO3. Nie wiem w jaki sposób odczytałeś na barwnej skali saliferta, że masz 6 mg/l NO3.

Glony ci zdychają bo masz za niskie PO4 [ ale jeśli salifert jest lekko niebieski to napewno powodem zdychania glonów nie jest za niskie PO4] albo za mało pierwiastków potrzebnych glonom do fotosyntezy [Fe, Cu, Co, Zn, Mn ...].

Podmiana jest lekiem na wszystko. Coś jest nie tak - robisz podmianę. Powinno się wymieniać przynajmniej 10% wody tygodniowo. Oczywiście najlepiej podmieniać wodę w sposób ciągły a nie raz w tygodniu. Tylko że musisz wiedzieć co jest w wodzie której używasz do podmian...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś zweryfikować NO3 u kogoś kto ma nowy test (nie starszy niż 3 miesiące) ?

Ewentualnie sprawdzić test z roztworem wzorcowym o stężeniu 5 lub 10 mg/l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że wódka itp stanowi źródło węgla wprowadzonego do obiegu - co prawda, jako taki nie wejdzie bezpośrednio do procesu fotosyntezy i komórek, ale po przeróbce przez bakterie... Poza tym, . bakterie nie wyczyszczą Ci wody tak do zera, żeby glony nie miały się czym pożywić. Z tym że, uważaj, zwiększasz ilośc żywej materii w obiegu - o ile w dzień część produkuje tlen, o tyle w nocy, wszystko go pochłania, to jedno, drugie, jak bakterie zaczną obumierać - a może to nastąpić z różnych przyczyn, będziesz miał nagle, sporą ilość materii organicznej.Wydajny odpieniacz - dobrze natleniający, był by nie od rzeczy, no i pamiętaj że obniżenie temp. nawet o stopień, zauważalnie zwiększa rozpuszczalność gazów w wodzie.

Pewna osoba mi to napisała

Kondrad ale moje makro mają się świetnie a chciałbym zastosować wóde aby zlikwidować glon ze skały ,bo troche go jest co mnie irytuje.

Ale z tego co widze mówie Wóda + Makroglon= nie ,wiec kupie mitraxa i coś tam jeszcze co mi to zezre.

Test no3 miedzy 5 a 10 ,znacznie blizej 5 ,na oko,bo jak inaczej?

Dodałem też ,ze moje spsy są średnie ,miekasy i lpsy

Prosze nie mówić ,ze to wina zbyt niskiego no3 i po4 no iii to dlatego moje euphylie sie nie pompuja jak dawnie wraz z sinuralia green fluo itp.Kolega ma 0,00 po4 i no3 ZERO!!! i wszystko tak sie pompuje ,ze szok,karmi ,ja tez karmie i d*pa ~!!!

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w pierwszej kolejności sprawdził dokładnie zasolenie bo coś czuje po kościach ze masz podwyższone (reakcja euphylii i miekkie) w sensie za wysokie. Czym mierzysz?


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek pływakiem sery ale byłem u kolegi noo i profesjonalnym sprzetem mierzył,reflektometrem za kilka stówek,pokazało tak samo.Najlepiej to rosna u mnie talerzowki.Euphylie 3 odmiany ,jakas komedia,mizerne od dłuzszego czasu.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydalaby sie fotka calosci ale sprobuje powrozyc.

Masz za slabe warunki dla spsow. Tzn No3 i Po4 za wysoko, do tego sliniace sie miekasy, oraz troche rozjechane parametry.

Dla LPS i miekasow niechciane parametry czasami im wyzsze tym korale wygladaja lepiej, ale u Ciebie nie sa na tyle wysoko by je uszczesliwic..

Silna Cyrkulacja pod SPSy nie sprzyja pompowaniu sie LPS-ow i miekkasow.

Masz miksa i wydaje mi sie ze tu jest pies pogrzebany. To samo tyczy sie filtracji. Wodka i Makroglonyy nie pojda ladnie w parze


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu dziekuje za komentarz.Widziałem twoje akwarium na zdjeciach u kolegi w telefonie,był u Ciebie :)Rerwelacja !

Podejrzewam ,ze to jest tak

Parametry sa za niskie a lps wraz z miekasami reaguja negatywnie.Chociaz pseudogorgonia xenia tubipora rosną ładnie aaa i caulastrea tez ładnie sie pompuje.Euphylie mizerne sinuralia jednego dnia ok 2 lezy ...Dobra jednak nie podejrzewam bo zgłupiałem

U kolegi parametry są 0 akropory miazga sinuralia miazga,wszystko miazga

Nie rozumiem akwarystyki morskiej i to jest chyba tak jak z kosmosem,nie wiemy zbyt zawiele,smutek a zarazem ciekawe i intrygujace !! morszczyzna wymiata i jest bardzo interesujaca ,tak jak kosmos :)Zdjcie baniaka,wstyd.Makroglony mam piekne za to ! :D

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podnosiłeś Ca i Mg "ballingiem" - z soli i nie robiłeś podmian i dlatego masz rozjechane parametry wody. Masz za duzo sodu, chloru lub siarczanów nie mówiąc juz o tym że stężenia Ca i Mg też sa za wysokie.

Nie robisz podmian i to jest twój problem.


Sprzedam: Szczepki: http://nano-reef.pl/...i/#entry673554

_________Krewetki na aiptasie: http://nano-reef.pl/...wysylka-pkppks/

Strona hodowli sexy krewetka: https://sites.google...e/sexykrewetka/

________________________https://www.facebook.com/sexykrewetka

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy co w ogole podmian nie robią i maja wypasione zbiorniki.Wczoraj robilem podmiane ?i co ?gorzej z euphylia ,jeszcze mniejsza.Teraz to juz całkiem mała ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Euphylia może konać i to długo, przyprowadziłem z 4tyg temu marniejaca zostały dwie główki i jedna z nich się już zawija mimo że mam obok dwa piękne krzaki które się pięknie pompują i ładnie rosną.

Miałem czują w wodzie od Ciebie pomiar pokazał mi Salinity na 1,028 czyli o jakieś dwie kreski za dużo. Tak więc może parametry nie są mocno rozjechane jak poprawisz zasolenie to Ca i Mg się poprawia tylko kH będzie pewnie do korekty i tu albo je uzupelisz podmiankami (zakładam że Twoją sól ma kH ponad 7) albo z ręki a w lepszych warunkach to i jest szansa ze korale i glony zaczną więcej wyciągać.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oho to bardzo dziwne ,ze tak duze zasolenie pokazał : OOOO .A podgrzałeś wode do 25 przed mierzeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć foto i napisz więcej info, kiedy zbiornik zalany, jaki system itd . . .

może korale są po prostu głodne ?

pzdr.


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie podałem w Salinity a nie tak jak zazwyczaj się podaje SG trzeba wziąć na to poprawkę oczekując wynik.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.