Skocz do zawartości
MojeSumienie

Nowy projekt w Tychach :) 500l +180sump

Rekomendowane odpowiedzi

aaaa.. już rozmawiałem w tej sprawie. Lampki są naprawdę fajne. Ale ekonomicznie lepiej wychodzi ati albo giesemann.

Masz racje ale tam nie dostaniesz blików , kolory może i trochę lepsze z T5. Tu z kolei będziesz oryginalny i będziesz miał estetyke nad baniakiem a w przyszłości jak ci się odwidzi to będziesz mógł taką lampkę sobie zostawić do jakiejś piko rafki.

Przy 6-8 rurach koszty rocznie 600-800zł rocznie czy ja wiem czy tak ekonomicznie...

A a150w by nie wystarczyły one 900zł x3 2700 + controller 400zł . Lampa pewnie by cie też wyniosła 2000-3000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najkrótszą drogą powrót bym układał, aby pompie obiegowej nie przysparzać dodatkowych obciążeń.

Słuszna uwaga. Zrzut i rewizja i tak leci grawitacyjnie, a pompa już musi wodę podnieść.

6000 to ona może mieć wydajność po płaskim, przy podnoszeniu na te standardowe 150 cm spada jej pewnie do 4500-4800 tys. Tyle bynajmniej podaje u mnie Royal przy Dragonie. A nie sądzę żeby ta była mocniejsza. Pompa pod powrotem to właściwie tylko jeno kolanko (a i to może być 90 stopni). Szkoda prądu na pokonywanie oporów przez wodę.

K.Tryc wymieniany przez Ciebie poruszał sprawę obiegu w swoim wątku, sugerując że najlepiej jak wynosi 10x pojemność systemu.

Póki nie zalane to można sump wyjąć i przekręcić o te 180 stopni.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K.Tryc wymienćiany przez Ciebie poruszał sprawę obiegu w swoim wątku, sugerując że najlepiej jak wynosi 10x pojemnoś systemu.

A jeśli będzie mniej ? ja mam an3500 na ok500 obiegu i 2 kolanka 90. Mam sporo mniej w czym lepszy będzie mocniejszy obieg ? może się skuszę jak ta poleci kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze określone choroba postępująca:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak zalany... ale jakoś mnie tak jakaś dziwna melancholia naszła :(

Wszędzie próbuję się doszukać czegoś co może spowodować bum...

Teraz mam dylemat - czy stelaż wytrzyma... niby to aluminium, niby wzmocnienia ma, ale jest z profilu 4*4

Wszystko mam wypoziomowane, ale jakoś mam wrażenie, że za mocno odbiera drgania.

Niby nic się nie chwieje, ale jak potrząsnąłem silniej - to widać jak woda się leciutko zabuja.

Jeszcze co prawda nie jest zabudowany, ale...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wlej sobie whisky do szklanki i wez ksiazke" :).

Przepraszam,nie moglem sie powstrzymac :p (i zeby nie bylo niejasnosci - bez zadnej zlosliwosci).

No coz,tak to juz jest,ze kazdego chyba czasami dopada taki stan,na szczescie tak jak samo to przychodzi,tak i samo odchodzi. Ja tam mysle,ze jak zawsze u Ciebie,za czas jakis bedzie co ogladac :).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wlej sobie whisky do szklanki i wez ksiazke" :).

Przepraszam,nie moglem sie powstrzymac :p (i zeby nie bylo niejasnosci - bez zadnej zlosliwosci).

hehe :)

Ja tam mysle,ze jak zawsze u Ciebie,za czas jakis bedzie co ogladac :).

mam tylko nadzieję, że nie na podłodze...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, chyba w erybce wiedzą co robią, więc rada Jarka jak najbardziej trefna :thumbup:

Ps. na "moje oko" stelaż ok.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden baniak jest postawiony na takiej ramie ,tak więc ja bym się nie przejmował o baniak ....... ewentualnie można się martwić że whisky braknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeszcze stelaż do ściany przykręcić i na 100% nawet nie drgnie.

Jak czytałem że ludziska przykręcają to myslałem ze to jednak mała przesada :) A tu po zalaniu próbnym mojego akwarium zonk, jakoś sie to jednak z wodą bujało...

I sam jak najszybciej, swój stelaż po zalaniu akwarium do ściany na 4 śruby przykręciłem. I teraz dopiero widzę ze konstrukcja stabilna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak masz stelaż i akwarium z Erybki to możesz spać spokojnie.

Co do pompy to rzeczywiście powinna mieć hydraulike prosto w górę tak żeby mieć jak najmniej strat. Każde kolanko to strata na wydajności. Najwyżej kupisz mocniejszą pompę


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszyliście mnie trochę... baniak i stelaż jest z Erybki

co do pompy - zobaczymy w praniu jak wyjdzie. Jest regulowana, a mam tylko 2 kolanka.

Natomiast mile jestem zaskoczony pompką cyrkulacyjną blau - fajnie kręci


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek,

No mi też się nie za bardzo podoba ta skała - wygląda choćby z betonu była - a ostatnio mieli takie fajne kawałki mega porowate.

No, ale może to tylko na zdjęciach tak wygląda.

Chciałbym się odnieść do togo co wcześniej napisałem bo napisał do mnie chłopak i sie zdziwiłem że tak zostało to odebrane, przeczytałem to jeszcze raz i rzeczywiście napisałem to trochę niefortunnie więc już wyjaśniam.

Pisząc to absolutnie nie miałem na myśli że ta skała jest zrobiona z Betonu - chodziło mi tylko o kształty jakie Darek sobie wybrał. Chciał stworzyć coś na wzór akwa FOXa czy K.Tryca - czyli lekką konstrukcje, a wybrał sobie takie duże bryły. Śledzę jego watek i poprzedni tez śledziłem i nawet gadaliśmy na GG i jak juz go zdołałem poznać jest człowiekiem który w kasze nie da sobie dmuchać i pewnie sam pojechał do erybki i osobiście wybrał sobie takie kawałki jakie teraz ma w akwarium - Prawda ? Popraw mnie Darku jeżeli się mylę ?

A co do samej skały z E-rybki to kupowałem tam już trzy razy skałę. kupowałem do swojego pierwszego projektu, kupowałem do drugiego ( obecnego akwa ) kupowałem dla kolegi któremu zakładałem dwustu litrowe akwa i każdego kto się mnie pyta gdzie a kupić skałę - to zawsze polecam własnie erybkę bo każda skała którą tam kupowałem była naprawdę super jakości pełna życia z której wyrastały makroglony i nawet odrastały korale i to nawet jeden SPS który rośnie do tej pory.

Osobiście pomimo że nie podoba mi się kształt ( ja po prostu wybrał bym inne kształty - ale o gustach się nie dyskutuje ) to jestem pewien że Darek będzie na pewno z niej bardzo zadowolony.

Darku - powodzenia


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

wybrałem takie bo ... takie były :) A ja w gorącej wodzie kąpany jestem :)

jest wszystko ok - generalnie ja też tak dziwnie zdjęcie zrobiłem, na żywo całkiem fajnie to wygląda.

Powiem (napiszę) tak... już zeszło ze mnie powietrze. Obieg zalany i śmiga jak ta lala. Na pompie mam jeszcze 2 kreski rezerwy. Jest tak mocna, ze mi prawie kolanka wyprostowało :)

Odpieniacz od Erniego działa super - już syf wywala.

Teraz już jestem bardziej optymistycznie nastawiony.

Szafkę też przemyślałem, na "lżejszą wizualnie" - mam nadzieję, że całość będzie fajnie wyglądać.

A co do "dmuchania w kaszę" :D :D pewnie Ci chodzi, że byłem taki .... potęż.. gruby? :D

to było dawno i nie prawda - już poszło 32kg w zapomnienie. Teraz jestem już normalny :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he i dowcipny jesteś :)

Chodziło mi o to że jesteś typem człowieka który wie czego chce i ciężko mu to wybić z głowy :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho widzę niedaleko coś ciekawego się zapowiada :)

I to Ty mi zwinąłeś resztki suchej skały z eRybki ;D bo byłem chyba 4 grudnia to kilka sredniej urody kawalkow zostalo, za to w sobote było z czego w żywej wybierać :D

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde balans... się właśnie wnerwiłem...

przywiozłem dzisiaj ATI nówkę nie śmiganą do domu... Zamontowałem świetlówki, zawiesiłem... Zaświeciłem i wsio extra...

przez 10 minut :(

po 10 minutach zamigały świetlówki 2 razy i jeden "obieg" zgasł. I d*pa... wychodzi na to, że starter nie załapuje.

Świetlówki migną jak je próbuję przekręcić, ale nie zaskakują :(

szlaq mnie trafi za raz... przez tą złośliwość przedmiotów martwych :(


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Darek to reklamuj lampę .Podobno akwarystyka uspokaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa wróciła do mnie w piątek po "udanej" reklamacji.

Dystrybutor stwierdził, że jest wsio OK i odesłał lampę do sprzedawcy.

Sklep wymienił świetlówki (za co im dziękuję)

Dzisiaj po 20 minutach świecenia na full - padły 2 świetlówki...

nosz qrffff....

przemierzyłem w domu skoki napięcia... praktycznie nie ma żadnych... zwykły czysty standard - max 227V

Czy tak zachwalana przez wielu lampa ATI Sunpower jest do d*py? Czy to ja trafiłem na felerny "okaz"?

czy to kwestia świetlówek?

Świetlówki mam wszystkie Giesemanna. Więc jak by nie spojrzeć dobra firma. Czy ktoś kiedyś miał podobnie?

Gdzie szukać przyczyny?

Bo jak tak się ma dziać non stop - to mam to w nosie. Bo po prostu nie stać mnie na zakup kompletu świetlówek co tydzień.

Absolutnie nie obwiniam tu nikogo... tylko qrfff co zrobić dalej?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ruszać świetlówkami? Te gniazda w ATI są raczej takie "ruchawe" i często to jest powodem gaśnięcia pary świetlówek.

Z drugiej strony może to być po prostu pech. Swego czasu dwa razy wymieniałem nowe świetlówki ATI Coral Plus i dopiero trzecia świeciła.:-)


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... próbowałem... jest to samo co było...migną i d*pa...

EDIT:

zaświeciły...., ale musiałem się nakombinować jak głupi... kręcąc trzema świetlówkami jednocześnie.

Ewidentnie coś jest nie halo... :(

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze testy zrobione...

NO3 - 50, PO4- 0,03, Kh- 7, zasolenie 1,026

okrzemki w pełni :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lampą ati tak jest ze faktycznie te gniazda sobie pracują i świetlówki mogą nie mieć kontaktu. Tez tak miałem. Wystarczy poruszać świetlówka albo lekko przygiac gniazda do wewnątrz. O akwarium się nie bój tez mam stelaż i akwa z tego samego źródła i juz ponad półtora roku stoi i nic się nie stało ;) NO3 50??? Skąd Tyle "nahodowales" zbijaj to bakteriami. Jesli planujesz peletki to tez bym zaczął od początku. Okrzemki... no cóż jak widać każdemu i na wszystkim się mogą przytrafić... ;) z mojego doświadczenia jeśli faktycznie chcesz zerowac parametry to zacznij od początku o to dbać. Myślenie ze zrobię to kiedyś nie popłaca ;) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano nahodowałem, bo startowałem na martwej skale. Widać, że teraz dojrzewanie w pełni.

bakterie stosuje cały czas, razem z pozywką. ZeoBak i ZeoStart


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeostart zawiera w sobie NO3 wiec podnosisz je tym preparatem. Chyba jeszcze denitryfikacja nie ruszyla w skale. Z czasem powinno ruszyc.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.