Skocz do zawartości
MojeSumienie

Nowy projekt w Tychach :) 500l +180sump

Rekomendowane odpowiedzi

czemu miałem dać mniej niż 650 zł.

Ceny wszędzie takie same - więc można zobaczyć ile kosztuje ATI 6*80

U mnie montipora samarensis jest prawie wściekle czerwona z seledynowymi końcówkami.

Akra jest fioletowa z zielonymi polipami :)

Nie wiem czemu Ci zbrązowiała... u mnie na razie odpukać jest wszystko OK


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu miałem dać mniej niż 650 zł.

Ceny wszędzie takie same - więc można zobaczyć ile kosztuje ATI 6*80

U mnie montipora samarensis jest prawie wściekle czerwona z seledynowymi końcówkami.

Akra jest fioletowa z zielonymi polipami :)

Nie wiem czemu Ci zbrązowiała... u mnie na razie odpukać jest wszystko OK

Napisałem ,że dałem za moją 650zł a Ty napisałeś, że aż tyle nie dałeś za ATI

Mi jakoś w tym reefmaxie nie idą spsy, za to lpsy ładnie..

Może światła za mało ale czekam już na nowy zbiorniczek, w którym to właśnie zaświecę 6x39W, akwa 100x40x40

Powodzenia

Aha i reklamuj tą lampę nie popuszczaj szfabom :p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wycofalem niektore korale do szczepkarium, widze ze jednak dojrzewanie jeszcze musi chwile potrwać. teraz na zwirku mam blonke jakiegos glona, nie wiem czy to dino czy inne coś, ale tym nie mniej jest i chyba musi samo minąć.

nie chcę zle wróżyć bo każdy zbiornik inaczej może reagować ale to dopiero początek z tymi glonami zaaplikuj rowa phos i nie patrz specjalnie jakie parametry, jak glony zaczną znikać pobaw się w sprawdzanie parametrów , u mnie zbiornik ustabilizował się po trzech miesiącach

Edytowane przez grzesiek wo (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no qrde... zaliczyłem zakwit glonowo-bakteryjny.

Woda zielona, na szybach osad. Woda gęsta, tak, że da się prawie kroić...

jaka przyczyna?

Doraźnie podkręciłem odpieniacz na mokro, włożyłem watę - jak mi styknie to będę wymieniał co parę godzin.

Coś jeszcze da się zrobić?

Parametry mierzyłem NO3 w porywach do 10, PO4 - 0,03

Świeciłem przez 8h actyniką + aqua pink

4h - reszta świetlówek.

Ocellarisy pływają żwawo, korale się pompują. Przyduchy nie ma.

Planowałem dać pellety dzisiaj - ale w tym układzie chyba nie ma sensu, bo mogę jeszcze bardziej chyba namieszać

Ma ktoś jakiś pomysł? Albo lampę UV do pożyczenia? :)

nie hodowałem fito, samo się wyhodowało :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uvke ale to ruda sl. Uv pomoze na 100%

Jak chcesz to wpadnij, musisz tylko weże sobie zalatwic


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz wrzuć mi na PW nr telefonu to się zgadamy jutro. Bo jutro będę w Zabrzu.

A po UV co dalej?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uv nic. Zniknie zakwit i potem do przodu


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariusz co ty kurde kombinujesz chłopie,zostaw to ,zostaw i idź spać na tydzień.Uległeś presji producentów opon zimowych,prawdziwy facet jeździ na łysych i jest zawsze po wczorajszym-.zero chemii ,zero jakichkolwiek specyfików i wychodzisz na prostą-z własnego doświadczenia...pozdrawiam serdecznie całą rodzinę i zdrowia życzę w nowym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie kombinuje :)

zakwitło fito i tyle... płakał nie będę przecież. A że na forum są dobrzy ludzie - więc napisałem, Ot co...

Zastanawiam się tylko głośno jaka przyczyna jest takiego zakwitu. Bo akurat nie dokopałem się do żadnego tematu, który to dokładnie opisuje.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody zbiornik i tyle. Nic innego


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, zostaw to, fito to pokarm dla korali 0 będziesz miał mnóstwo Kiełży i lasonogów i innego robactwa typu widłonogi ....

Z czasem to zniknie i będzie przepięknie - jedynie co to wyłącz świetlówkę aqua pink bo ona sprzyja powstawaniu glonom i fito.

Luft tez miał taką zupę i tylko na plus mu to wyszło.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyną zakwitu u mnie było przedawkowanie bakterii (moja wina,na szybko przeczytana instrukcja...i kilka krotna dawka) żadnych strat a wręcz przeciwnie-pięknie rozbujałe korale.Stosuje bakterie pure marine od 1,5 roku polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakwit fitoplanktonu z powodu przedawkowania bakterii ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie tez mialem niezly zakwit po polaniu troche przedawkowanych porcji bakterii AF. Odpieniacz byl wylaczony i bakterii tyle sie namnozylo ze woda byla perlowo opalizujaca. Wlaczylem odpieniacz i po prostu wywalalem nadmiary. Nic wiecej z tym nie robie bo przeciez bakterie zjadaja to co zbywa na początku w systemie. Uv zabije bakterie i utrudni to potem oczyszczanie. Oczywiscie czasem trzeba za pomoca uv ratowac sytuacje ale na starcie lepiej sobie wziac wegiel i nie tykac niczego


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Darek pisze o zakwicie fitoplanktonu..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fitoplankton tez zje co jest do zjedzenia wiec to chyba zadna roznica ja bym nic nie robil poza odpienianiem tego


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładuj to fito do półlitrowych flaszek i na targowisko heh

A tak poważnie to ja bym kupił zooplankton i chlup do wody przynajmniej naturalnie


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i minął miesiąc od zalania :) (oczywiście o akwarium piszę :) )

Było trochę sytuacji stresowych, ale jakoś się to wszystko pozbierało i chyba powoli się stabilizuje.

Ślad po zakwicie jeszcze pozostał, ale już jest coraz lepiej. Przez kilka dni pracował onaniz... yy znaczy ozonizator :)

Dzięki temu wywaliłem 80% fito i wszystko inne.

Parametry się wyzerowały, tzn piszę o NO3-0, PO4-0, NO2-0

Innych parametrów na razie nie mierzyłem - zmierzę je po podmianie.

Na razie i tak nie ma co pobierać Mg czy Ca choć w sumie do baniaka trafiły już monti samarensis, 2 seriatopory, acra tricolor - która już coraz mocniej przybiera kolor fioletowy, a tipy są wściekle zielone. Jest też rico czerwona.

Wczoraj też zanabyłem sobie heliofungię zieloną fluo.

Wszystkie korale mają się dobrze, a czarne ocellariski pływają żwawo.

Wszystko zmierza w dobrą stronę.

Podmiankę 25l planuję w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że nie wylezie żadne dino czy cyjano :)

A tak wygląda urobek odpieniacza od rana do teraz :) Co ciekawe - karmię tylko ocellarisy 1/3 tej małej kostki - raz dziennie :)

odpieniek.jpg

a tak dzisiaj wtyknięte pellety :) - delikatnie się obracają i przewracają.

pellety.jpg


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajno śledzę temat od początku życzę powodzenia i czekam na zdjęcie całego baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowałem wątku :) czas to zmienić.

Akwarium ma się dobrze i idzie do przodu. Mimo, iż jest to już któreś z kolei akwarium, jak to bywa nie ustrzegłem się błędów.

Może nie są one jakieś straszne ale jednak.

błąd 1 - nie przemyślałem chyba do końca całości projektu i mogłem zrobić baniak z panelem zewnętrznym.

błąd 2 - cyrkulacja. W sumie rzecz najważniejsza i to z czasem na pewno muszę zmienić, bo nie jest za dobrze. Zbytnio się pospieszyłem i mam misz masz z pompami. Jebao RW15 jest zbyt mocna i wydmuchuje mi piasek.

Oglądałem te nowe pompy od Lufta - są zajebiaszcze i jak tylko stanę na nogi finansowo - na pewno wymienię te 3 pompki na tą jedną.

błąd 3 - lampa. Sama ATI jest fajna, ale zamiast 6*80, mogłem kupić 10*54. Miałbym więcej świetlówek i więcej możliwości wyciągnięcia kolorów, a przede wszystkim większą sterowalność.

No trudno się mówi i idzie się dalej :)

Generalnie od samego początku parametry są stabilne - sam jestem w szoku, że NO3 i PO4 są niewykrywalne.

Czekam jeszcze na komputer od forumowego kolegi, żeby super dokładnie te parametry pomierzyć.

Acry polipują, aż miło, montipory również.

Ryby pływają żwawo i jedzą za trzech :)

Trochę spadało kH, więc podpiąłem pompki dozujące i dozuję kH i śladowe ilości Ca i Mg. Wapń i Magnez w zasadzie jest nie potrzebny, no ale...

Kh trzyma się na poziomie 7.

Na chwilę obecną wszystko coraz bardziej się klaruje i już widać delikatne wzrosty montipory - co mnie bardzo cieszy.

Obsada rybna: hepatus, xanthurum, żółtek, scopas, borsuk magnifica, doktorek, 2 ocellarisy,

Poniżej kilka fotek (szału nie ma - bo znowu wróciłem do d80 i mam kitowy obiektyw :( )

1.jpg

3.jpg

4.jpg


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że błazny już w ukwiale siedzą :) Fajnie..Kibicuje i mam nadzieje ze problemy z lampą się w końcu wyjaśnią.

Moje następne szkiełko będzie w podobnych wymiarach ale na razie ślub i kaska przepadnie....nie to żebym się nie cieszył ;)

Pozdrawiam


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny znalazły ukwiał po 5 minutach :) i nie ma szans, żeby je stamtąd odgonić.

Nawet jak karmię ukwiała - to atakują krewetkę :)

Wczoraj w baniaku było wieeeeelkie sprzątanie. Zeskrobałem glon z tylnej szyby i komina. Jakoś tak wszystko wyładniało :)

Zmieniłem zasilacz w jebao - faktycznie przyjemnie się teraz zrobiło w akwarium.

Muszę jeszcze pokombinować z pelletami - musze zmniejszyć odciek - bo mam lekko mętną wodę. najprawdopodobniej zbyt szybkie namnażanie się bakterii.

Czeka mnie jeszcze kombinowanie ze świetlówkami. Nie do końca jestem zadowolony z kolorów. Ale to przyszłość.

Na razie niech wszystko rośnie.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za nowe pompy od Lufta?

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect Gyre Generator XF-150


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tam najbardziej podoba sie twój borsuk - piękny jest


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.