Skocz do zawartości
nanorafa

Farby do ścian

Rekomendowane odpowiedzi

Często problemem jest brak umiejętności malowania lub niewymieszanie farby nie mówię o tobie ale czytając komentarze np w liroyu i testując jakąś farbę mam wrażenie że ludzie pierwszy raz w życiu wzięli wałek do ręki.

Powyższe farby jak wymieniłem w wersji latex to w zasadzie konkurencyjne produkty ale bardzo zbliżone do siebie jakością.

4m2/l nie wiem co to znaczy, farby śnieżki latex maja wydajność do 14 m2/l więc całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę odnośnie farb ponieważ prowadzę firmę remontową i mam z nimi do czynienia na co dzień,lateks śnieżka,dulux,dekoral,tekkurila itp. farby, nie ma między nimi żadnej różnicy w pokrywaniu,podstawowa sprawa to prawidłowe przygotowanie podłoża i dwukrotne malowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę z przedmówcą farby lateksowe jednak są inne od siebie np dekoral lateksowy jest jednak rzadszy przez co w czasie malowania z wałka leci mnóstwo mini kropelek . Pozatym trochę chyba przeładowany temat to nie to forum farba nie zaszkodzi i tu kropka.


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za dużo nanosiłeś na wałek bez odpowiedniego przewałkowania, może miałeś grubą fakturę i taki wałek ? może za szybko to robiłeś stąd też te pryskanie. Rzadsza farbą nie położysz za jednym razem takiej samej ilości.

Zresztą dekoral jest chyba najtańszy z tego zestawienia.Nikt za darmo nie zrobi dekorala jak duluxa ale to dalej ta sama klasa średnia... a nie jakieś japońskie cuda na kiju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie mówię ze farby nie są takie same apropo techniki od 8 lat maluje i gipsuje robiłem to różnymi technikami w czterech krajach od natrysku przez wałek po malowanie tradycyjne


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nałożeniu na ścianę i tak nikt nie pozna jaka to farba , jedyną różnicę jaką zauważyłem przy malowaniu to gęstość i czasem trzeba dać jedną warstwę więcej.Jeśli ktoś zawodowo maluje to faktycznie może mieć chęć na gęściejszą farbę żeby mieć mniej pracy.

W tamtym roku pomalowałem łącznie ok.2000m2(prywatnie) na tynki świeże gips i na starą farbę próbowałem między innymi luxens akryl,bondex latex mat,dulux latex,śnieżka eko akryl,dekoral latex, alpina (farba podkładowa) dla mnie większej różnicy to nie robiło wszystko jeden pies tylko w innym opakowaniu aby tylko w sklepie zgłupieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekers podobnież jednak lepszy, 10l starczyło na 140m2. Ale dzieciak co jest alergikiem wysypkę ma że hej, a obie farby niby hipoalergiczne. No chyba że to ospa (ale córka szczepiona była więc szanse na to jakby mniejsze). Odpieniacz się natomiast uspokoił...

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekers podobnież jednak lepszy, 10l starczyło na 140m2.

Ja w grudniu tamtego roku miałem mieszkanie 50m2 czyli koło 150m2 bondex za 130zł lateks dał radę. Tyle że ja dałem 3 warstwy i zużyłem 15l bo nowe tynki gładź. Gdyby to było na starą białą farbę to bez problemu 2 warstwy by styknęły. Standardowe farby mają krycie 12-14m2 z 1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beckers i ticurila do tego są naprawde zmywalne duluks po zmyciu zostaje ślad ja też malowałem w pokoju gdzie stał mój baniak i nic się nie działo


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.