Skocz do zawartości
blik

Skimz Monzter E-Series SM201 /SM161

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ

czy ktoś ma coś do powiedzenia na temat tych odpieniaczy,nie wiem dlaczego ale widze padnięte tematy.

cena fajna, odpieniacz ma moc i nic więcej nie wiem, a chce kupić właśnie taki,lub taki

Skimz Monzter E-Series SM161

sobie na mikołaja.

Tylko nie piszcie że oprócz bublekingów i delteków to już nic nie ma happy.png

https://www.google.p...AmAMTyi0SqYk3wg

https://www.google.p...P4XQM_R_qivpPFw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam sm161 w 490l i jest ok.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem użytkownikiem Skimz Leopard SL200 i jestem nim zachwycony. Bezawaryjny cichy i mocny, konstrukcja nieco inna wykonanie perfekcyjne i duża solidność.

To jest cacuszko tyle ze cena sm161x2, ale posiadac go bym chcial


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za inf.

ja znalazłem na nn takie inf

cyt.

Co sadzicie o tym wyborze?

Skimz Monzter E-Series SM161

*

Daruj sobie, w tej cenie kupisz lepszy odpieniaczach

np nowego APF-a. o używanym Schuranie nie wspomnę :welcome:

*

Popieram mojego przedmówcę (choć w zasadzie jego opinia jest tutaj wystarczająca). Myślę że APF 600 byłby dobrym wyborem wink.gif

Osobiście w podobnym litrażu mam ATI Power Cone 200i i jestem bardzo zadowolony wink.gif (jest trochę droższy ale warto)

*

osobiscie polecam - mamy podobne litraże biggrin.gif

Reef Octopus-SSS-5000Int

lub napisz do @Sebastaka to może coś ci wystruga

AnT

*

Ja mam Skimz Monzter E-Series SM121 i mogę powiedzieć że bardzo fajny tylko cięszka regulacja ale tak po za tym polecam :thumbsup:

*

Kupilem to CUDO -takiej piany nie widzialem u siebie nigdy...moje dwa poprzednie pienidla to teraz widze byly zabawki;) POLECAM!!smile.gif

koniec cyt.z 2012r.temat zdechł śmiercią naturalną?

Stwierdzam że staje się coraz głupszy :dizzy::animier:

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali swoje:). Co do tego szczególnego modelu to nie wiem ale Schurana i ApF obsługiwałem też są OK. Co do tego Skimza co mam zdecydowanie regulacja jest łatwiejsza. Schuranem czasem ktoś pisał że coś nie pieni itp. A APF to klasyk, wysoka kolumna i zasilanie ze spływu to musisz rozważyć co do podłączenia, czy Ci to pasuje. Reef Octopus to pisał Daniel. Nie miałem tego odpieniacza ale jak znam zamiłowania Daniela do mocnych odpieniaczy to na pewno dobry sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Skimz Monzter E-Series SM161 w 300l.

Jestem zadowolony:

-cichy

-mały pobór energi

-małe gabaryty

-pieni jak diabli :ninja:

-duży kubek

Minus to bardzo wrażliwy zawór regulacji poziomu wody i moim zdaniem troczę nie dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istotą dobrych odpieniaczy jest mocna pompa dająca dobrą mieszanke w możliwie jak najdluższych komorach,pojąć nie mogę dlaczego daje się jakieś dynksy zmniejszające wirowanie nad wylotem i zmniejszając tym koagulacje, tłumiąc przy tym cały sens odpienienia szumowin.

Cały czas myślałem że te durszlaki mają za zadanie zwiększenie efektywności ,ale czy aby na pewno?może pompy są za mocne i robią efekt otwieranego szampana z ta różnicą że robia to bez końca.Znacie jakieś ciekawe odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuję właśnie Skimz Monztera 161 jak się sprawdzi tego jeszcze nie wiem, ale pieni okazale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też testuję, zakupiłem i wczoraj zwodowałem sm161. Pierwsze wrażenia: pieni ładnie, ale troszkę go słychać, muszę mu wymienić tłumik na jakiś lepszy bo głównie z niego słychać. Pompa w miarę cicha, jak się z czasem dotrze to może być ok. Na razie za krótko go mam żeby coś więcej napisać.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu czasu mój dziś śmiga 3 dobę i trochę przycichł, kwestia jest jeszcze w jego ustawieniu, trochę go skręciłem i nawet żona nie jojczy że buczy coś jak kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istotą dobrych odpieniaczy jest mocna pompa dająca dobrą mieszanke w możliwie jak najdluższych komorach,pojąć nie mogę dlaczego daje się jakieś dynksy zmniejszające wirowanie nad wylotem i zmniejszając tym koagulacje, tłumiąc przy tym cały sens odpienienia szumowin.

Cały czas myślałem że te durszlaki mają za zadanie zwiększenie efektywności ,ale czy aby na pewno?może pompy są za mocne i robią efekt otwieranego szampana z ta różnicą że robia to bez końca.Znacie jakieś ciekawe odpowiedzi?

nie jestem znawcą zasad pracy odpieniaczy ale myślałem podobnie i kupiłem oval sv223 - jest bardzo ok. :)

tu filmik promocyjny producenta jak pracuje:

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.a jakie tam macie pompy,zwariować można :crazy:

Odpieniacz Skimz Monzter E-Series SM161 jest wysokiej jakości odpieniaczem przeznaczonym do akwarium do 1200 litrów. Wyposażony w pompę ES2000 z wirnikiem igiełkowym, pobierającą 780 litrów powietrza na godzinę. Niskie zużycie energii i duży pobór powietrza czyni go jednym z najlepszych odpieniaczy w swojej klasie.

Parametry:

  • Pompa: 1xES2800, wirnik igiełkowy
  • Moc: 13W
  • Pobór powietrza 780 l/h
  • Wymiary: (długość x szerokość x wysokość): 188 x 188 x 545mm
  • Średnica: 160 mm
    Akwarium: 500-1200 litrów

SK201 JEST NA POMPIE ES2800 wygląda na to ze sm161 też,ale nie jestem pewien,na czym polega różnica oprócz ceny?,bo się gubie

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.a jakie tam macie pompy,zwariować można :crazy:

Odpieniacz Skimz Monzter E-Series SM161 jest wysokiej jakości odpieniaczem przeznaczonym do akwarium do 1200 litrów. Wyposażony w pompę ES2000 z wirnikiem igiełkowym, pobierającą 780 litrów powietrza na godzinę. Niskie zużycie energii i duży pobór powietrza czyni go jednym z najlepszych odpieniaczy w swojej klasie.

Parametry:

  • Pompa: 1xES2800, wirnik igiełkowy
  • Moc: 13W
  • Pobór powietrza 780 l/h
  • Wymiary: (długość x szerokość x wysokość): 188 x 188 x 545mm
  • Średnica: 160 mm
    Akwarium: 500-1200 litrów

SK201 JEST NA POMPIE ES2800 wygląda na to ze sm161 też,ale nie jestem pewien,na czym polega różnica oprócz ceny?,bo się gubie

201 - 161 różnią się gabarytami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp.a jakie tam macie pompy,zwariować można :crazy:

Odpieniacz Skimz Monzter E-Series SM161 jest wysokiej jakości odpieniaczem przeznaczonym do akwarium do 1200 litrów. Wyposażony w pompę ES2000 z wirnikiem igiełkowym, pobierającą 780 litrów powietrza na godzinę. Niskie zużycie energii i duży pobór powietrza czyni go jednym z najlepszych odpieniaczy w swojej klasie.

Parametry:

  • Pompa: 1xES2800, wirnik igiełkowy
  • Moc: 13W
  • Pobór powietrza 780 l/h
  • Wymiary: (długość x szerokość x wysokość): 188 x 188 x 545mm
  • Średnica: 160 mm
    Akwarium: 500-1200 litrów

SK201 JEST NA POMPIE ES2800 wygląda na to ze sm161 też,ale nie jestem pewien,na czym polega różnica oprócz ceny?,bo się gubie

Sm161 ma pompe es2800 ktora zaciaga max 780l/h a sm201 ma pompe es5000 i zaciaga max 960l/h no i jest wiekszy gabarytowo. Ja swojego sm161 mam juz trzeci rok a kupilem go urzywanego wiec juz troszke wody przemielil

, niemam z nim zadnych problemow, kobek jest na tyle duzy za mozna zapomniec o tym ze trzeba go czyscic.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SK201 JEST NA POMPIE ES2800 wygląda na to ze sm161 też,ale nie jestem pewien,na czym polega różnica oprócz ceny?,bo się gubie

po kolei, bo się zamieszanie zrobiło. Są trzy odpieniacze:

sm161

sk201

sm201

Różnica między nimi jest taka, że skXXX to odpieniacze stożkowe, mają inny kształt korpusu. sk201 i sm161 mają tą samą pompę ES2800. Bazując na opiniach z zachodnich for te stozki, nie wnoszą nic, nawet wg producenta sk201 ma wydajność taką jak sm161. Moim zdaniem nie warto dopłacać do tego stożka (sk201).

Natomiast sm201 to wiekszy brat sm161, ma inną pompę (ES5000) i jest większy (średnica 200 a nie 160mm).

Edytowane przez rysio2000 (wyświetl historię edycji)

było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysio masz racje,tak podejrzewałem że chodzi o kosmiczną technologie stożkową,gronarno,zluminaryzowaną,stąd seria odpieniaczy storm i takie róznice w cenach a tak na poważnie mnie troche zmylił opis SK161

mamy pompe ES2000 a poniżej już ES2800 w tym samym produkcie,ale się to chyba literówka sie wkradła.

Jeszcze jedna sprawa Panowie ze SKIMZAM,bo błądze :animier: mam prośbe o wyjaśnienie tej zawiłości i udział w piankowaniu.

http://aqua-reef.pl/topic/9390-skimz-monzter-e-series-sm201/

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysio masz racje,tak podejrzewałem że chodzi o kosmiczną technologie stożkową,gronarno,zluminaryzowaną,stąd seria odpieniaczy storm i takie róznice w cenach a tak na poważnie mnie troche zmylił opis SK161

mamy pompe ES2000 a poniżej już ES2800 w tym samym produkcie,ale się to chyba literówka sie wkradła.

Jeszcze jedna sprawa Panowie ze SKIMZAM,bo błądze :animier: mam prośbe o wyjaśnienie tej zawiłości i udział w piankowaniu.

http://aqua-reef.pl/...e-series-sm201/

W linku który podałeś rzeczywiście zamotka jest spora. Generalnie kolega tam opisuje jego potyczki z modelem 202 a nie sm201, różnica jest taka że 202 jest zasilane ze zrzutu wody albo dodatkową pompą jak np APF600. Problem kolegi z linku moim zdanie wynikał z tego że do odpieniacza dochodziło za mało wody dlatego nie mógł wyregulować jej poziomu w komorze przez co regulacja powietrza nie wiele mogła zmienić. W sm201 i sm161 tego problemu nie ma po wodę do pienidła zaciąga pompa która ją miesza z powietrzem, zaś wylot wody z odpieniacza jest dosłownie 1-2 cm nad dnem sumpa. Regulacja ty pienideł jest dziecinnie prosta prosta.Uwagi dotyczące zaworu mogą wynikać z tego że działa odwrotnie niż cała reszta tzn. krecisz w prawo zawór się otwiera, kręcisz w lewo zawór się zamyka

Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za inf.będzie wodowany SKIMZ :yes powiedzcie mi tylko czy brać ten?

http://erybka.pl/product-pol-2731-Skimz-Monzter-E-Series-SM161.html

czy ten?

http://erybka.pl/product-pol-2732-Skimz-Monzter-E-Series-SM201.html#

akw.400l dużo ukwiałow (ponad 20)i miękkich.duzo rybek

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za inf.będzie wodowany SKIMZ :yes powiedzcie mi tylko czy brać ten?

http://erybka.pl/pro...ries-SM161.html

czy ten?

http://erybka.pl/pro...ies-SM201.html#

akw.400l dużo ukwiałow (ponad 20)i miękkich.duzo rybek

Bierz mocniejszego:Skimz Monzter E-Series SM201

zawsze przyda się zapas mocy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz mocniejszego:Skimz Monzter E-Series SM201

zawsze przyda się zapas mocy....

Tak jest!

Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mogę powiedzieć że SM161 pieni jak wściekły w dodatku dosyć cichy i łatwo sie go reguluje przy czym pobiera całe 13W prądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zwodowany 201 i panowie jest moc,pompaES5000, luft 960L/h wykonanie z pomysłem i starannie,wylew wody regulowany grodzią jest umiejscowiony pod pompą, przy starcie na ,,dotarciu" myślałem że będzie puszczał bąble a tu nic :thumbup: a dodam tylko że jest w akwarium.Rozbieralny do zera,bajka przy czyszczeniu,montaż też fajny

Miałem obawy że będzie głośny,jest dobrze, ba nawet bardzo dobrze.

Nie żałuje zakupu,w tej cenie na prawdę warto,dobry i fajny odpieniacz wyk.100%profesjonalnie

Dziękuje za odpowiedzi w temacie

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.