Skocz do zawartości
dzym

Poszukuje osoby o nicku FoxRacing - oszustwo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie,

Czy ktos kiedys mial kontakt z tym uzytkownikiem?

Jezeli tak bylbym wdzieczny za namiary.

Imie/nazwisko, nr konta, telefon - posiadam. Na ile jest to prawdziwe nie wiem.

Oczywiscie sprawa wyladuje na policji ale moze ktos mial przyjemnosc spotkac "kolege" na zywo i ma adres.

Przepraszam ze wrzucam link z konkurencyjnego forum ale nie chce mi sie przepisywac i straciloby to sens:

http://aqua-reef.pl/topic/9308-ssprzedam-pompy-tunze-i/

Pozdr

Krzysiek


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzys kasa przelana więc co się martwisz - nr konta to nie wirtualna rzecz, ktoś je założył, zgłoś a na 100% gość beknie. O ile mnie pamięć nie myli on chyba już jakiegoś przekręta ze sprzedażą na NR zrobił....może mod Ci pomoże.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu niezrobia. Sprawa zostanie umozona bo nie masz dowodu ze planowal cie tak oszukac. A ze zapomnial ci cos wyslac a potem ew odac kase to wg. Policji normalka i nie ma to znamion zamiaru celowego oszustwa.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja skieruje sprawę do sądu a sąd nakaże mu zwrot pieniędzy które mu zapłaciłeś i pokrycie kosztów sprawy bo przegra i jeszcze jest jedna sprawa że to jest kwota powyżej 400 zł więc jest to przestępstwo a nie wykroczenie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś na KMP. Obowiązkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oszustwo ...niezależnie od kwoty - czyli sprawa karna

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglosze w poniedzialek.

Podpytuje na forum bo moze akurat ktos juz mial z Nim przyjemnosc.

Na NR ma bana.

Co do zwrotu kasy to sad musi ustalic termin oddania. Jak nie odda w terminie to komornik sciaga itp.

Pozyjemy zobaczymy.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś na policję, jeżeli policja/prokuratura umorzy wnoś zażalenie. Jeżeli kolo wziął kasę i nawet towaru nie wysłał to to podpada pod oszustwo. Prokurator powinien za ciebie wszystko zrobić. Możesz też iść do sądu ale to trudniejsza sprawa i bez prawnika jest trudno. Jak będziesz miał pytania wal na priv to ci powiem co i jak - jeżeli nie wiesz co robić to ci podpowiem.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tylko jedna sprawa mnie zastanawia czemu nie odebrałeś tego osobiście przecież jesteś z Wawy i ten użytkownik też jest z Wawy przecież to zawsze pewne jak odbierasz osobiście a jeśli zaczął kręcić to ja bym odpuścił bo to trochę podejrzane wysyłać z Wawy do Wawy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oszustwo ...niezależnie od kwoty - czyli sprawa karna

Ponzej bodajze 150zl nie ma co liczyc na pomoc policji bo powiedza slawny tekst "Niska szkodliwosc czynu"

Sam mialem taka akcje na allegro, Sprawy policja przyjac nie chciala ale allegro zwrocilo mi pieniadze. Wiec jest Ok. Ale bol ze oszust nie poniosl kary nadal boli.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja nie skieruje sprawy do zadnego sadu. Ja w zeszlym roku zamowilem szyby na sciane do kuchni zrobilem przelew na 1500 do dzis szyb ani pieniedzy nie ma. Policja ch...j w to wbija prokurator umorzyla sprawe bo musze ja udowodnic ze firma chcial mnie oszukac, ze towaru nie przyslali i kasy nie oddali to jest niewazne i nie swiadczy o popelnieniu przestempstwa (slowa policaja). Malo tego takich jak ja osob jest wiecej wystarczylo wpisac w necie oszukani przez szklodekoracyjne.pl i fora sa pelne wpisow ludzi ktorzy tak jak ja, ani towaru ani kasy. Mam kontakt z kilkoma osobami ktore tez zlozyly zawiadomienia na policje, i teraz najlepsze k......a !!! Policja nie ma systemu ktory wyswietlil by im to ze na pana x zostaly zlozeone doniesienia w tej samej sprawi w roznych miastach. A policaj ktory przesluchiwal tego goscia x razy w tej samej sprawie tylko ze z zgloszen z innych miast nie byl na tyle rozgarniety razem z prokuratorem zeby te zdazenia polaczyc. No i hit sprawy jak zrowcilem uwage ze takich osob jak ja jest wiecej i ze ich sprawy sa identyczne, dowiedzialem sie ze sprawy nie maja ze soba zwiazku i ze to dalej nie swiadczy o tym ze gosc chcial kogos oszukac. Po prostu zapomnial wyslac, a ze nie odbiera tel. nie odpowieada na maile, za malo sie pan staral kontaktowac uslyszalem, nosz ku...... 42 mail z ponagleniami 80 telfonow zeczywiscie nie wykazalem checi kontaktu. Final jest taki ze postepowanie umorzone, jak pan chcesz to do sadu pan idz i rob pan mu sprawe z cywilnego. Tak to dziala nic tylko otwierac kolejna firme krzaczek i dymac ludzi na kase!


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Policja nie powiąże tych spraw innych z Twoją bo to są indywidualne sprawy (odrębne a nie zbiorowe)

jeśli chodzi o zgłoszenie do sądu to ma obowiązek tak zrobić ponieważ składasz zawiadomienie o przestępstwie(w tym przypadku oszustwie) i Policja tego nie rozstrzyga tylko sąd.Jeśli było by to wykroczenie do 400 zł to wystawili by mu mandat a jeśli towaru (pomp)by nie zabezpieczyła no to trudno oni swoje zrobili bo go mandatowo ukarali a ty musisz starać się drogą cywilną


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Policja nie powiąże tych spraw innych z Twoją bo to są indywidualne sprawy (odrębne a nie zbiorowe)

jeśli chodzi o zgłoszenie do sądu to ma obowiązek tak zrobić ponieważ składasz zawiadomienie o przestępstwie(w tym przypadku oszustwie) i Policja tego nie rozstrzyga tylko sąd.Jeśli było by to wykroczenie do 400 zł to wystawili by mu mandat a jeśli towaru (pomp)by nie zabezpieczyła no to trudno oni swoje zrobili bo go mandatowo ukarali a ty musisz starać się drogą cywilną

Tak pion śledczy zwraca się nie do sadu tylko do prokuratory która mam na to głęboko wyje.... , prokurator-ka która zajmowała się tym zawiadomieniem , dostała również akta 9 innych zawiadomień bliźniaczych do mojego różne były tylko nazwiska składających zawiadomieni. Wiem o tym bo mam kontakt z tymi ludźmi. Prokurator-ka nie widziała związku między tymi sprawami. Prokurator w przebłysku swego geniuszu przesłuchał gościa i wyobraź sobie zapytał o te dziewięć zgłoszeń, i co? I nic. Gość zeznał że wszystkie te osoby które złożyły na niego zawiadomienie kłamią bo porostu zrezygnowały ze swoich zamówień! Prokurator umorzył sprawę bo brak znamion popełnienia i zamiaru popełnienia przestępstwa. Jak będę miał dowody że w momencie składania zamówienia gość miał plan mnie wydymać to mogę się zgłosić i wtedy oni się może tym zajmą.

Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim własnie beznadziejnym Kraju żyjemy że sprawa zaczyna nabierać tępa tylko wtedy kiedy składamy zawiadomienie natomiast mamy takich nie innych prokuratorów lub sędziów że to traktują lekceważąco


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim własnie beznadziejnym Kraju żyjemy że sprawa zaczyna nabierać tępa tylko wtedy kiedy składamy zawiadomienie natomiast mamy takich nie innych prokuratorów lub sędziów że to traktują lekceważąco

Dokładnie tak maja cię głęboko w du... i twój problem też bo sprawa jest mała i nie jest medialna.

Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja będzie pewnie chciała zobaczyć twój komp jako dowód i przy okazji mogą chcieć sprawdzić oryginalność oprogramowania.

Jak kiedyś byłem na komendzie to chcieli wgląd do komputera. Sprawa dla sądu policja tylko zbiera dowody. Jak masz czas to możesz walczyć o swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sami policjanci i znawcy przepisów..... :) napisał bym coś, ale szkoda słów.

ps. dzym gdybyś potrzebował pomocy ze zgłoszeniem śmiało pisz na prv.

pozdrawiam Mikołajkowo

Edytowane przez brzydzi (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzies znajomych, co po nrze konta, tel etc nie znajda adresu? Ja bym poszedl w te strone I przejechal sie odwiedzic kolege...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sami policjanci i znawcy przepisów..... :) napisał bym coś, ale szkoda słów.

pozdrawiam Mikołajkowo

to poprosimy o wpis bo trochę o tym wiem bo przez 14 lat mam do czynienia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen, tego typu tematy były już przewijane na tym forum. Nie będę rozpisywał się o trybie postępowania itd. Jak ktoś potrzebuje pomocy to niech pisze na prv, nie odmawiam nikomu. Przy oszustwie nie ma znaczenia kwota, może to być nawet 1 zł. Oszustwo - art. 286 par 1 kk ZAWSZE jest przestępstwem. Co do stwierdzenia "Niska szkodliwość czynu" to szczerze nie spotkałem się z takim stwierdzeniem :). Odnośnie wpisów użytkownika @jude to zostawię je bez komentarza :)

ps. ja chyba też coś tam wiem - szczekam od 17 :)

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie zrobiło lustracji w swoim czasie, nie postawiło kilku pod ścianą i resztę nie wysłało do kamieniołomów to się nie ma co dziwić ze maja w d....e obywatela. Przeciez to jest wciąż ten sam PRL. prawie nic sie nie zmieniło. tylko wiekszą forsę mozna kraść.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen, tego typu tematy były już przewijane na tym forum. Nie będę rozpisywał się o trybie postępowania itd. Jak ktoś potrzebuje pomocy to niech pisze na prv, nie odmawiam nikomu. Przy oszustwie nie ma znaczenia kwota, może to być nawet 1 zł. Oszustwo - art. 286 par 1 kk ZAWSZE jest przestępstwem. Co do stwierdzenia "Niska szkodliwość czynu" to szczerze nie spotkałem się z takim stwierdzeniem :). Odnośnie wpisów użytkownika @jude to zostawię je bez komentarza :)

ps. ja chyba też coś tam wiem - szczekam od 17 :)

pozdro

zgadzam się z całością


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi zaraz napisze na PW. Dzieki

Sygen odebralbym osobiscie ale napisal ze sie przeprowadzil do Krakowa czy Wroclawia i bedzie wysylal.

Nie mialem podstaw nie wierzyc - troche postow jednak ma.

Ben o kompa sie nie martwie mam wszystko legalne. Swoja droga kto powiedzial ze mam kompa. Wiekszosc czasu na forum to telefon i tablet w dloni.

Co do sprawdzenia na wlasna reke. Akurat branza telekomowa nie jest mi obca ale nie chce zeby moi znajomi mieli jak cos nieprzyjemnosci. Jezeli jest telefon w postpaidzie/abonamencie to nie ma problemu, bo ktos ten abonament musial podpisac.

W przypadku konta i bankowosci jest podobnie.

Ps. Panowie nie ma sensu skaka sobie do gardel. Temat bardziej ku przestrodze i moze przy okazji uda sie przyspieszyc bieg sprawy bo ktos mogl z Nim jakis kontakt miec.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Sygen, tego typu tematy były już przewijane na tym forum. Nie będę rozpisywał się o trybie postępowania itd. Jak ktoś potrzebuje pomocy to niech pisze na prv, nie odmawiam nikomu. Przy oszustwie nie ma znaczenia kwota, może to być nawet 1 zł. Oszustwo - art. 286 par 1 kk ZAWSZE jest przestępstwem. Co do stwierdzenia "Niska szkodliwość czynu" to szczerze nie spotkałem się z takim stwierdzeniem :). Odnośnie wpisów użytkownika @jude to zostawię je bez komentarza :)

ps. ja chyba też coś tam wiem - szczekam od 17 :)

pozdro

Gdym chcial bys specjalista od prawa i procedur prawnych to by zostal prawnikiem, ale nim nie jestem.Kolego skoro jestes z 'branzy` to moze poratujesz jakas rada. Tam gdzie moglem to bylem policja, rzecznika praw konsumentow i nic. Jeszcze bede probowal z sadowym nakazem zaplaty (jakos tak to sie nazywa), a oczywiscie zloze zazalenie na umozenie mojej sprawy.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.