Skocz do zawartości
marking

Jaki zestaw świetlówek kolorystycznie wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie zastosowanie tej samej lampy i tych samych świetlówek w dwóch różnych akwariach może różnie wyglądać. Nie wiem od czego to zależy ale wg moich obserwacji wpływ mają wymiary a zwlaszcza wysokość zbiornika. Dodałbym do tego układ skały a nawet rodzaj piasku w poszczególnych systemach. Dlatego dobrze jest na początku kupić kilka świetlówek więcej i samemu dojść do swego optimum przez przekladanie ich wg własnego pomysłu.

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności ustawiłeś świetlówki patrząc od przedniej szyby ?

Galaxy S5

1. actinic +

2. aqua pink

3. actinic +

4. blue special

5. pure actinic

6. actinic +

najpierw zapala się 2 i 5

tu przy tym układzie w pierwszej opcji może być za niebiesko, ja czasowo przełożyłem do 2 blue special a do 5 actinic +

też nie wygląda źle, ale jak się mocniej przyjrzeć to widać podział na 2 kolory :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz licząc od czoła akwarium:

1.actinic +

2.aquablue +

3.aqua pink

4.pure actinic

5.aqua blue +

6.actinic+

I ma wrażenie, że woda wpada w żółtawy kolor :/ dopiero jak zgasną dwie aqua blue+ wtedy robi się fajnie.

btw.

Czy dla miękasów i lps nie starczyły by 4szt 39W? Może przesadzam z 6 szt na 200l?

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas, zolte to ono jest na tym filmie :evil:

Dlatego niektore rybki sa czerwone, bo w niebieskim widmie wygladaja szaro.

Przy samym niebieskim swietle, nie damy rady odwzorowac barw, jakie chcielibysmy my widziec, dlatego obok niebieskich, jedna lub dwie rury z widmem ca. 15 tys. K sa wskazane.

Swietlowka "pink" tez jest bardziej nam potrzebna niz koralom, stad przy malej ilosci rur jest troche szkoda, gdyz w jej miejscu moglaby byc bardziej "energetyczna".

Moimi faworytami sa swietlowki Blue + i Coral +, choc Przemek zapewne ma w swojej ofercie podobne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko do was chlopaki ze wzgledu iz tanio dostalem lampe 8x54w a mam tylko 250l to odpalac 8 czy 6 wystarczy?? i ktore ze swietlowek pacific sun byscie polecali z tych

Pacific Sun CRYSTAL BLUE

Pacific Sun CRYSTAL UV

Pacific Sun PIGMENT INT

Pacific Sun SHALLOW WATER

Pacific Sun SPECTRA PLUS

i w jakiej kolejnosci lampa ma 4 kable wiec moge odpalac po dwie od srodka na boki.. a mam duzy raba na te swietlowki i wolal bym z nich cos stworzyc


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na ATI. Włożyłem 2szt Coral+, 2szt Blue+, Aquablue Special, Purple Plus. Efekt idealny, taki jak chciałem.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko do was chlopaki ze wzgledu iz tanio dostalem lampe 8x54w a mam tylko 250l to odpalac 8 czy 6 wystarczy?? i ktore ze swietlowek pacific sun byscie polecali z tych

Pacific Sun CRYSTAL BLUE

Pacific Sun CRYSTAL UV

Pacific Sun PIGMENT INT

Pacific Sun SHALLOW WATER

Pacific Sun SPECTRA PLUS

i w jakiej kolejnosci lampa ma 4 kable wiec moge odpalac po dwie od srodka na boki.. a mam duzy raba na te swietlowki i wolal bym z nich cos stworzyc

Przy uruchomionych 6 świetlówkach:

- 4szt Crystal Blue

- 1szt Pigment INT+

-1szt Shallow Water

przy 8:

5szt Crystal Blue

1szt Pigment INT+

1szt Shallow Water

1szt Spectra+

będzie idealnie - i do wzrostu i do wybarwienia.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchomionych 6 świetlówkach:

- 4szt Crystal Blue

- 1szt Pigment INT+

-1szt Shallow Water

przy 8:

5szt Crystal Blue

1szt Pigment INT+

1szt Shallow Water

1szt Spectra+

będzie idealnie - i do wzrostu i do wybarwienia.

dzieki wielkie a na tym mi zalezalo zeby wszystko ladnie swiecilo i ladnie roslo dziekuje slicznie i pozdrawiam


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.