Skocz do zawartości
bodziobsz

Jaki skimmer do około 430l?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji składania nowego akwarium potrzebowałbym porady jaki dobry skimmer kupić.

Docelowo obsada rybna dosyć bogata z lps/sps.

Samo akwarium będzie miało około 330l plus około 100l sump.

Zastanawiam się nad bubble magus c7. Podobno ludzie którzy go używają polecają,

ale jeżeli są jakieś lepsze droższe, tańsze nie zawacham się ich kupić :)

Chciałbym nieukrywam coś cichego i niezawodnego.

Z cyrkulacją też mam problem bo nie wiem co wybrać.

Akwarium będzie 120x50 wysokie na 55, zewnętrzny komin, i myślałem o jednej wp60?

Chciałym cyrkulacje z jednej strony ale nie da rady to prosiłbym o opinie.

Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam!

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna cyrkulacja to błąd wielki, jak dla mnie to 2 też będzie mało, ja bym użył 3 lub nawet 4 ale wtedy to wp40 a w sumie to i wp25 dałoby radę. A odpieniacz Deltec 1350 lub 1455 jeśli już wiesz że mocno obciążysz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten deltec 1455 wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Ale tak jak mówiłem cena jest na 2gim planie w przypadku skimmera i jeżeli ten jest rzeczywiście niezawodny to byłbym za nim.

Myślałem tez o 2 wp40 po 2 stronach (jeżeli 1 się nie sprawdzi) lub 2 x wp40 i 25 dodatkowo z 1dnej strony. Chodzi mi o to żeby w środku było jak najmniej sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacje dasz na bokach ale mając jej kilka sztuka będziesz mógł ustawić dobrze ruch pod lps i sps - zobaczysz że te wp-40 i tak będziesz ograniczał w mocy mając lps a co do Delteca to jeszcze złych opinii nie słyszałem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP40 w baniaku długości 120cm wywali połowę wody na podłogę! Dla takiego zbiornika WP25 to max co mozna wsadzic i byc później zadowolonym. Dołożyć do tego jescze poprzecznie WP10 żeby dmuchala za skały i masz cała cyrkulację ogarnieta na dość wysokim pozikmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP40 w baniaku długości 120cm wywali połowę wody na podłogę! Dla takiego zbiornika WP25 to max co mozna wsadzic i byc później zadowolonym. Dołożyć do tego jescze poprzecznie WP10 żeby dmuchala za skały i masz cała cyrkulację ogarnieta na dość wysokim pozikmie.

Witam

KRUSZYNA na jakiej podstawie tak Twierdzisz ze WP 40 w baniaku 120 cm. wywali wode na podloge, Miales taka sytuacje w swoim baniaku?.

U mnie smiga dwa razy tunze 6055+ WP40 i nigdy ani kropli nie wychlapalo.

Do autora watku na Twoim miejscu luknij na Fisch Street maja nowe podwojne pompki z kontrolerami a cena zblizona do WP40.

Moim zdaniem idealnie podwojna WP40 lub tego typu nada sie do twojego baniaka.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko dla tego nie wywalilo,że mam 80cm wysokosci i duzy zapas od lustra wody do krawędzi a zbiornik ma 140cm. A wkladanie pompy którą trzeba dlawic na parametrach, zeby wystarczyla to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Deltec 1455 kupiony.

I pomyłka mała moje akwarium będzie 120x55 i 50 wys. Lustro wody około 5cm od krawędzi.

To jeżeli te wp40 za mocne to może coś innego?

Chciałbym żeby dało się nimi sterować a z tego co wiem to jebao się da (4?) z jednego kontrolera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wp-40 jest ok.

U mnie nie wychlapuje wody

Ja bym dała wp-40 i wp-25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

KRUSZYNA na jakiej podstawie tak Twierdzisz ze WP 40 w baniaku 120 cm. wywali wode na podloge, Miales taka sytuacje w swoim baniaku?.

U mnie smiga dwa razy tunze 6055+ WP40 i nigdy ani kropli nie wychlapalo.

Do autora watku na Twoim miejscu luknij na Fisch Street maja nowe podwojne pompki z kontrolerami a cena zblizona do WP40.

Moim zdaniem idealnie podwojna WP40 lub tego typu nada sie do twojego baniaka.

Pozdrawiam

Robert

Moje akwa ma 152 cm długości i główną cyrkulację RW-15 ustawioną na 50proc i tryb falowania. Fala w akwarium ma ok 4 cm wysokości. W akwa 120cm woda może przelewać się przy tak wydajnej pompie.

W 120cm spokojnie wystarczy rw8 lub wp25 plus jakaś małą pompa do opłukiwania skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp25 będzie za mala weź wp40 albo rw15

Tapniete z talka notem2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Deltec 1455 kupiony.

i GIT :)

To jeżeli te wp40 za mocne to może coś innego?

Chciałbym żeby dało się nimi sterować a z tego co wiem to jebao się da (4?) z jednego kontrolera?

tak jest kontroler w Jebao do 4 pomp - znajdziesz na FS


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tych nowych rw? Tez są na 4 może? Bo taki wireless trochę lepszy chyba mniej kabelkow i ładniej wygląda ;p

To może jedna wp40, 25 z drugiej strony i jakaś 10 z tyłu na skale? Lub te wersje rw.

One są jakoś poprawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowo tylko dwie, master i slave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego sterownika do tych 4 pomp i nie mogę znaleźć. Mógłbym prosić o linka jakiegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tych nowych rw? Tez są na 4 może? Bo taki wireless trochę lepszy chyba mniej kabelkow i ładniej wygląda ;p

Pompy RW te niby bezprzewodowe to jak najbardziej przewodowe ;) Jedynie sterowniki dwóch oddzielnych pomp moga ze sobą sie komunikować bezprzewodowo...tryb slave / master

Tak żę kabli i zasilaczy raczej więcej niż przy centralnym sterowniku np hydor.

Lecz i takie rozwiązanie jak przy RW ma swoje plusy.

Edytowane przez oliwer74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego sterownika do tych 4 pomp i nie mogę znaleźć. Mógłbym prosić o linka jakiegoś?

tu masz na naszym targowisku:

http://nano-reef.pl/topic/71149-w-wa-tunze-wavebox-6206-2-x-pompa-6045-sterownik-jebaoblau-pelletki/

na FS widzę tylko na dwie:

http://www.fish-street.com/jebao_twins_linkage_controller_uk_warehouse?search_string=jebao


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka.

Sterownik juz praktycznie dogadany.

Teraz jeszcze 1 rzecz mnie trochę trapi, a mianowicie powrót.

Dolecowo myślę około 8-9tys/h

Zastanawiam się nad jebao dc12000 i w razie czego

zjechać.

Myślałem tez nad aquamedic ecorunner 9000. Tylko zaś ona nie ma żadnej regulacji.

Macie jakieś inne dobre pompy które można polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli obieg ma robić też za cyrkulacje to możesz zwiększać ale Jebao 12000 to przesada i to duża, jak weźmiesz AM będzie na bank pewniej co do jej parametrów ale i kasa większa a regulacje zawsze możesz zrobić zaworem - co i tak będzie konieczne :) - boi ja padnie Ci pompa z regulacją swoją i będziesz musiał zastosować zamiennik to co zrobisz jak nie będziesz miał zaworu???...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowo tylko dwie, master i slave.

Sorki, ale w tym wpisie popelnilem blad. Sterowniki pomp Jebao RW obsluguja do 8 pomp slave. Czyli mozna 9 pomp polaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz to juz doopa ;)

Sterownik na 4 pompy kupiony :)

Teraz jeszcze tylko pompy i jakaś dobra pompa na powrót, ale mam pełna głowę juz od szukania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam takie następne pytanie do około 430l akwarium jaki reaktor na biopelety będzie dobry?

Czy taki Reef Octopus BR70 będzie dobry?

Lub któryś z tych np? http://m.ebay.co.uk/itm/311168603296?nav=SEARCH

Planuje to zasilić pompa powrotną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.