Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Debora ale na odchylce zaznaczyli ze masz wiecej 3.53 czyli norma 0.1


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hm no to fajnie:)

Ale nawet nie jest to na czerwono zaznaczone:)

Czyli taki poziom muszę trzymać, żeby mi się podobało:)

@Creol - dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak trzeba to czytac. :) Szkoda ze nie ma tak dokladnych testow domowych na Cu.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zero Cu a też używam AF Energy ( coral E )... Mieliśmy ostatnio przypadek dużego klienta który leczył ryby miedzią i wysłał test do tritona bo bal się ze przegiął. Przyszły rezultaty i było 0 ... ilość miedzi w tej wodzie była całkiem spora ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wstyd miec miedz w wodzie :) wazne ze są efekty i koniec . Miedz sie z niczego nie bierze i wiemy jak dziala na korale. Po to mamy rozne preparaty zeby ich uzywac.

Brawo Debora

I nie zaczynajmy u Debory dyskusji na ten temat bo bedzie nowa wojan aquaforestowa.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemia chemią, ale jest jeszcze biologia o której wszyscy zapominają . Nawet jak lista Tritona z góry na dół będzie zielona to nie gwarantuje kompletnie kolorów ani ładnych żywych korali


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty mówisz, przeciez wszyscy wiemy ze ma byc czysto, bardzo czysto.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi.Chodziło mi o biologię, a nie o nutrienty. Za zdrowy wygląd spsow odpowiada też troszkę innych czynników nie tylko czysta woda.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie zrozumielismy bo te nasze forum ma to do siebie ze wszyscy piszą tajemnym jezykiem. Zamiast wyłozyc na tablice swoją wiedzę


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora przeskocze do twojego watku z pytaniem odnosnie czystej wody

Dosc czesto podkreslasz kwestie czystej wody, naturalnie rozumiem co masz na mysli

tylko pytanie jak u siebie okreslasz stopien zabrudzenia jesli stwiedzisz ze woda zostawia cos do zyczenia

Jak przeciwdzialasz takiej sytylacji.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest bardziej żółtawa ale myślę, że tak czy siak bliżej jej do zielonego - taka chyba ma być :)

Zdjęcie jest chyba ciut inne ale koral się zmienił niesamowicie.

Używam bakterii Pro Bio S i pożywki -NP Pro (wcześniej Pro F)

Poziom miedzi wg Tritona: 3.63 µg/l

Pozdrawiam,

Debora

U mnie ma żółty szkielet a polipy są zielone, co do powyzszego czy miedź czasem nie wpływa na żółty kolor? Bo że rozjaśnia to wiem

Co do rozjasniania korali efekt wow zaobserwowałem po zmianie świetlówki na coral plus, korale tak wyjaśniały w momencie że się wystraszyłem, nawet quadri, zamieniłem jedną (jedyną) biała świetlówke (ps) na niebieską i w miarę sytuacja wróciła do normy, korale są jaśniejsze niż były przed całą akcją ale już nie całkiem blade

Jeszcze jedna kwestia a mianowicie chodzi mi o grubość szkieletu, u mnie jakieś te patyki cieniutkie, nie chodzi mi o polipowanie ale Sam szkielet, czy tu ma znaczenie światło czy coś innego?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora przeskocze do twojego watku z pytaniem odnosnie czystej wody

Dosc czesto podkreslasz kwestie czystej wody, naturalnie rozumiem co masz na mysli

tylko pytanie jak u siebie okreslasz stopien zabrudzenia jesli stwiedzisz ze woda zostawia cos do zyczenia

Jak przeciwdzialasz takiej sytylacji.

Nie mam jakiś szczególnych obserwacji bo wszystko co robię w akwarium robię na oko lub po prostu tak jak czuję:)

Bardzo chciałam jakiś czas temu delikatnie rozjaśnić korale. Były ładne ale miałam w głowie jakiś obraz do którego chciałam dążyć.

Więc goniłam z podmianami - duże, często, zwiększyłam dozowanie Pro Bio S i -NP Pro ( dawki oczywiście na oko:) )

I doszłam do czegoś co mi się teraz podoba.

Zwiększyłam obsadę ryb a korale są jasne - teraz jest idealnie jak chciałam.

To mi się podoba w tej zabawie:) Chcę jaśniej - robie jaśniej, chce ciemniej - robię ciemniej:)

Pewnie dlatego tak lubię to moje akwarium bo się tak dobrze dogadujemy:))

U mnie ma żółty szkielet a polipy są zielone, co do powyzszego czy miedź czasem nie wpływa na żółty kolor? Bo że rozjaśnia to wiem Co do rozjasniania korali efekt wow zaobserwowałem po zmianie świetlówki na coral plus, korale tak wyjaśniały w momencie że się wystraszyłem, nawet quadri, zamieniłem jedną (jedyną) biała świetlówke (ps) na niebieską i w miarę sytuacja wróciła do normy, korale są jaśniejsze niż były przed całą akcją ale już nie całkiem blade Jeszcze jedna kwestia a mianowicie chodzi mi o grubość szkieletu, u mnie jakieś te patyki cieniutkie, nie chodzi mi o polipowanie ale Sam szkielet, czy tu ma znaczenie światło czy coś innego?

Nie chcę się wypowiadać na temat miedzi bo to dość niebezpieczne w używaniu i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

Grubość szkieletu? Zawsze myślałam,że to kwestia światła:

Słabe światło= rośnie cieńko do góry, mocne światło=rośnie grubo w bok. Ale nie jestem w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi bo to nie moje akwarium:)

Mogę gdzieś zobaczyć zdjęcie Twojej milleopory z żółtym szkieletem i zielonymi polipami? Bo w Twoim temacie widzę tylko zieloną.

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich podmian wody doszłas otrzymując efekt ktory Ciebie zadowala?

http://www.advancedaquarist.com/2014/1/aafeature

Ciekawe ile jeszcze aspektów jest związanych z "czystością" wody

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiś szczególnych obserwacji bo wszystko co robię w akwarium robię na oko lub po prostu tak jak czuję :)

Bardzo chciałam jakiś czas temu delikatnie rozjaśnić korale. Były ładne ale miałam w głowie jakiś obraz do którego chciałam dążyć.

Więc goniłam z podmianami - duże, często, zwiększyłam dozowanie Pro Bio S i -NP Pro ( dawki oczywiście na oko:) )

I doszłam do czegoś co mi się teraz podoba.

Zwiększyłam obsadę ryb a korale są jasne - teraz jest idealnie jak chciałam.

To mi się podoba w tej zabawie:) Chcę jaśniej - robie jaśniej, chce ciemniej - robię ciemniej:)

Pewnie dlatego tak lubię to moje akwarium bo się tak dobrze dogadujemy:))

Nie chcę się wypowiadać na temat miedzi bo to dość niebezpieczne w używaniu i nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

Grubość szkieletu? Zawsze myślałam,że to kwestia światła:

Słabe światło= rośnie cieńko do góry, mocne światło=rośnie grubo w bok. Ale nie jestem w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi bo to nie moje akwarium:)

Mogę gdzieś zobaczyć zdjęcie Twojej milleopory z żółtym szkieletem i zielonymi polipami? Bo w Twoim temacie widzę tylko zieloną.

Pozdrawiam,

Debora

Hmm czyli jednak światło. .

Nie mam czym zrobić zdjęcia żeby było coś widać, mój aparat (jak można go tak nazwać ) to zwykły kompakt


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie nie zrozumielismy bo te nasze forum ma to do siebie ze wszyscy piszą tajemnym jezykiem. Zamiast wyłozyc na tablice swoją wiedzę

Pisząc o biologi miałem na myśli bakterioplankton, mikroorganizmy nie widoczne gołym okiem ,które są źródłem pokarmu dla spsów . Ważny jest też poziom stabilności biologicznej itd. Często uważa się,że woda super czysta to jest sukces gwarantowany, jednak prawda jest zupełnie inna . Woda super czysta dla akropor to woda rozwinięta bardzo dobrze biologicznie, a nie jałowa.

Podam kilka prostych przykładów - zawartość krzemianów w wodzie ,w akwarium dobrze rozwiniętym biologicznie ilość ta może być na poziomie występującym na rafie, jednak w akwarium ze słabą filtracją biologiczną, słaba stabilnością, zatrutym środowiskiem itd minimalne ilości krzemianów powodują atak okrzemek.To dowód na to, że do takiego akwarium nie dajemy spsów . Taka sama sprawa z podawaniem mikro w zbiorniku słabym bilogicznie, kilka kropli mikro i od razu atak glonów, cyjano, dino to kolejny przykład na to, że nie możemy tam wkładać spsów.

Jeżeli akwarium jest stabilne biologiczne, dobrze rozwinięty filtr biologiczny to jest w stanie bardzo duże obciążenia i wahania przyjąć .

Przykładów są tysiące, gdzie ktoś mając parametry chemiczne idealne, wszystko niby ok, a proste spsy padają nie wspomnę o wzroście .

Czemu Dobora,Fox, GrzegorzWo ,Sewer itd mają takie akwaria i takie korale ,a np kolega @Mojzesz uważa, że to nie prawda i jest to reklama itd, że PS , że kolorowanie zdjęć przecież wystarczy trochę się do tego przyłożyć, zrozumieć, słuchać i też można, a nie doszukiwać się spisków.

Wiele osób miało ładne akwarium , po zmianie na nowe nie chce nic wyjść niby ten sam akwarysta,

niby ta sama chemia, niby wszystko to samo, a jednak katastrofa . Wytłumaczenie jest bardzo proste. Pierwsze akwarium przechodziło jakąś ewolucję, czyli miękkie, potem proste spsy, potem acropory, potem acropory z Australii i mamy kolory przyrosty itd. Przy kolejnym akwarium mamy staż dwa lata, jesteśmy ekspertami i od razu akry z Australii , suplementacja wszystkiego co się da i katastrofa, dino, cyjano, okrzemki ,martwe korale i szukamy winnego, czyli chemia zła ,lampa ,odpieniacz, ale nikt nie powie, że może wiedzę mamy za słabą ?

Dlatego wspomniałem wcześniej o montiporach bo uważam ,że dopóki ktoś nie osiągnie wysokiego pułapu przy montiporach to z acroporami sobie nie poradzi i żaden producent chemii do akwarystyki w tym mu nie pomoże .

Jak Debora zaczynała ze swoimi spsami to poprosiła mnie o pomoc ,przez rok zabraniałem jej wsadzać akropor do akwarium, proszę zadajcie jej pytanie czy teraz tego żałuje ,że mnie posłuchała.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian co masz na myśli pisząc o montiporach, czy możesz w końcu powiedzieć (lub pokazać na foto) jak naprawdę wyglądają dobrze wybarwione montipory? -Zwłaszcza czerwona talerzowka.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jakich podmian wody doszłas otrzymując efekt ktory Ciebie zadowala?

http://www.advancedaquarist.com/2014/1/aafeature

Ciekawe ile jeszcze aspektów jest związanych z "czystością" wody

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest chyba jeden z powodów dla którego warto używać węgla

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o biologi miałem na myśli bakterioplankton, mikroorganizmy nie widoczne gołym okiem ,które są źródłem pokarmu dla spsów . Ważny jest też poziom stabilności biologicznej itd. Często uważa się,że woda super czysta to jest sukces gwarantowany, jednak prawda jest zupełnie inna . Woda super czysta dla akropor to woda rozwinięta bardzo dobrze biologicznie, a nie jałowa.

Podam kilka prostych przykładów - zawartość krzemianów w wodzie ,w akwarium dobrze rozwiniętym biologicznie ilość ta może być na poziomie występującym na rafie, jednak w akwarium ze słabą filtracją biologiczną, słaba stabilnością, zatrutym środowiskiem itd minimalne ilości krzemianów powodują atak okrzemek.To dowód na to, że do takiego akwarium nie dajemy spsów . Taka sama sprawa z podawaniem mikro w zbiorniku słabym bilogicznie, kilka kropli mikro i od razu atak glonów, cyjano, dino to kolejny przykład na to, że nie możemy tam wkładać spsów.

Jeżeli akwarium jest stabilne biologiczne, dobrze rozwinięty filtr biologiczny to jest w stanie bardzo duże obciążenia i wahania przyjąć .

Przykładów są tysiące, gdzie ktoś mając parametry chemiczne idealne, wszystko niby ok, a proste spsy padają nie wspomnę o wzroście .

Czemu Dobora,Fox, GrzegorzWo ,Sewer itd mają takie akwaria i takie korale ,a np kolega @Mojzesz uważa, że to nie prawda i jest to reklama itd, że PS , że kolorowanie zdjęć przecież wystarczy trochę się do tego przyłożyć, zrozumieć, słuchać i też można, a nie doszukiwać się spisków.

Wiele osób miało ładne akwarium , po zmianie na nowe nie chce nic wyjść niby ten sam akwarysta,

niby ta sama chemia, niby wszystko to samo, a jednak katastrofa . Wytłumaczenie jest bardzo proste. Pierwsze akwarium przechodziło jakąś ewolucję, czyli miękkie, potem proste spsy, potem acropory, potem acropory z Australii i mamy kolory przyrosty itd. Przy kolejnym akwarium mamy staż dwa lata, jesteśmy ekspertami i od razu akry z Australii , suplementacja wszystkiego co się da i katastrofa, dino, cyjano, okrzemki ,martwe korale i szukamy winnego, czyli chemia zła ,lampa ,odpieniacz, ale nikt nie powie, że może wiedzę mamy za słabą ?

Dlatego wspomniałem wcześniej o montiporach bo uważam ,że dopóki ktoś nie osiągnie wysokiego pułapu przy montiporach to z acroporami sobie nie poradzi i żaden producent chemii do akwarystyki w tym mu nie pomoże .

Jak Debora zaczynała ze swoimi spsami to poprosiła mnie o pomoc ,przez rok zabraniałem jej wsadzać akropor do akwarium, proszę zadajcie jej pytanie czy teraz tego żałuje ,że mnie posłuchała.

A coś Ty się mnie uczepił, że kupuję chemie za 9zł zamiast dawać 33zł z nalepką AF

Nie uważam że mam słabą wiedzę, potrafię parę rzeczy ogarnąć a że nie mam kasy to kombinuje inaczej a po waszych produktach niestety nic dobrego mnie nie spotkało i omijam je z daleka, a sorry używam bakterii bioS przyznam się że kropne jak mi się przypomni ale czy coś to daje nie wiem ale przynajmniej nic złego się nie dzieje

Jadę na najtanszej soli (BT) , chińskiej lampie i w ogóle samej chińszczyźnie niestety a na aukcji moje zoa (co niektórzy stwierdzili że miękkie nie mogą być z twardymi a u mnie są i będą ) osiągnęły cenę 173,50zł, acropory też mam i rosną sobie powolutku bo światełko ciut za słabe

Jak ktoś ma kasę to wiedzy nie potrzebuje bo jak mu padnie to kupuje nowe, mnie na to nie stać i tak samo mnie na was (af) nie stać i nie uważam że mam słabą wiedzę, korale w moim zbiorniku mają po parę lat nie które i rosną od malutkiej szczepki, nie używam AF, nie mam dino ani cyjano ,parametry stabilne, no3, po4 na zero mierzone salifertem, korale i ryby mają się świetnie, kto nie wierzy odsyłam do mojego tematu Solankowe love lub zapraszam do mnie

A jak kupię ati 6x39w to wtedy pogadamy :ninja:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób miało ładne akwarium , po zmianie na nowe nie chce nic wyjść niby ten sam akwarysta,

niby ta sama chemia, niby wszystko to samo, a jednak katastrofa . Wytłumaczenie jest bardzo proste. Pierwsze akwarium przechodziło jakąś ewolucję, czyli miękkie, potem proste spsy, potem acropory, potem acropory z Australii i mamy kolory przyrosty itd. Przy kolejnym akwarium mamy staż dwa lata, jesteśmy ekspertami i od razu akry z Australii , suplementacja wszystkiego co się da i katastrofa, dino, cyjano, okrzemki ,martwe korale i szukamy winnego, czyli chemia zła ,lampa ,odpieniacz, ale nikt nie powie, że może wiedzę mamy za słabą ?

Dlatego wspomniałem wcześniej o montiporach bo uważam ,że dopóki ktoś nie osiągnie wysokiego pułapu przy montiporach to z acroporami sobie nie poradzi i żaden producent chemii do akwarystyki w tym mu nie pomoże .

Jak Debora zaczynała ze swoimi spsami to poprosiła mnie o pomoc ,przez rok zabraniałem jej wsadzać akropor do akwarium, proszę zadajcie jej pytanie czy teraz tego żałuje ,że mnie posłuchała.

Znam ten przypadek dobrze :)

Sama prawda jak by były + to bym dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie i czytam - bo dziś też mam wolne, a forum też odkryłam od niedawna, lecz ciągle badam temat AF i wasze konseksje tu widzę i powiązania.

Papieski stygmat - że wam się tak tu udaje zawsze i wszędzie, czapki z głów !

Żeby tak tez w realu tylko w życiu było, to by wojen nie było ma świecie i w ogóle kolorowo by było i pozytywnie, pis by nie wygrał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepychanki słowne róbcie sobie na PW to jest wątek Debory i na jej miejscu bym się zdenerwował.

Mobilnie O:-)


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Debora zaczynała ze swoimi spsami to poprosiła mnie o pomoc ,przez rok zabraniałem jej wsadzać akropor do akwarium, proszę zadajcie jej pytanie czy teraz tego żałuje ,że mnie posłuchała.

Debora przepraszam za off

Damiano ja osobiscie dosc mocno szanuje ciebie za wiedze i nie ukrywam ze to co napisales powyzej ma sens.

Wlasnie tego czego potrzeba nam uzytkownikom AF wiecej wyrozumialosci i cierpliwosci z waszej strony.

Nie jest sztuka pokazac nam piekny zbiornik Prowadzony przez ciebie czy pracownika firmy, poniewaz my nie mamy dostepu bezposredniego do ciebie jak twoj staf.

Duzo wieksza sztuka bedzie publicznie poprowadzic zbiornik uzytkownika produktow AF Duzo wiecej przekazesz nam ta metoda

A i zaufanie do firmy bedzie znacznie wieksze.

Odnosnie tekstu powyzej wkladania sps do mlodego zbiornika jest to troche przeciwienstwo tego co zrobil Egon.

My na podstawie instrukcji zalaczonych na waszej stronie nie jestesmy w stanie poprowadzic z sukcesem zbiornika.

Wiec nie dziw sie ze ludzie po dozowaniu micro do szczepkowego odchodza z plagami od firmy Af poprostu my nie wiemy kiedy realnie rozpoczac dozowane.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debory 180 l tez było siup i do wody. Potem kilka fotek i patrzcie jakie korale. Widac można nie czekać roku . Fajna teoria ale troche jak by przepis na "staropolski trzydniowy bigos". Czy na pewno nie ma akwariów z super sprzętem, które juz po 3 mies mają fajne predyspozycje?

mobilnie

Edytowane przez karollo_c (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debory 180 l tez było siup i do wody. Potem kilka fotek i patrzcie jakie korale. Widac można nie czekać roku . Fajna teoria ale troche jak by przepis na "staropolski trzydniowy bigos". Czy na pewno nie ma akwariów z super sprzętem, które juz po 3 mies mają fajne predyspozycje?

mobilnie

Sami się już gubią w zeznaniach, dopiero było że Egon "Amator " zakłada super akwarium oblepione AF z każdej strony z plastikowym sumpem i od razu siup do wody Acropory i cały zestaw kropel AF i wszystko bujnie rośnie

To ja się pytam gdzie te dino i cyjano po kropieniu do młodego zbiornika? Jaja jak berety, sorry Debora ale nie mogłem się powstrzymać :-P

Wiem że trzymasz z nimi i używasz AF (albo tak tylko piszesz ) i wiem że mnie nie lubisz ale koraliki masz ładne to fakt, może woda w Jaworznie sprzyja fioletowym

Pozdrawiam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.