Skocz do zawartości
Koralowa

Żona dla męża, czyli babskie 63L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaciekłej dyskusji z moim tatkiem (45 lat w akwarystyce) :D zmieniliśmy koncepcję. Stwierdziliśmy, że za mało miejsca w panelu na tyle przegródek i ostatecznie jest tak jak poniżej. Jako, że akwa ma być najtańszym kosztem (taka zajawka nasza hehe), pompa jest z filtra 1000l/h do regulacji, a grzebień jest wykonany ręcznie ^^

W komorze wlotowej będzie gąbka i siporax, następnie trafi do komory nr 2 gdzie będzie grzałka, odpieniacz i pompa obiegowa. Sprawdzone, woda dobrze lata w prowizorycznym zbiorniku. To była dobra decyzja, bo już teraz jak na to patrzę to nic by nie weszło w żadną komorę przy takim wymiarze.

W wylot wkleiłam kolanko, do którego pójdzie wąż, a ze strony widokowej wydmuszka jak ja to nazywam - końcówka kierunkowa z filtra. Jutro kupuję świetlówki a w niedzielę skałę, wodę i sól.

Skałę odmoczę a woda poczeka w baniaczkach jeden dzień. Chyba wszystko w 3 dni powinno wyschnąć. Klej wysycha w 50 min, sylikon w 36 godzin powinien też być oki.

IMG_1471.JPG

Piwko mi pomagało :D ranty nacięłam, tam gdzie jest sylikon w akwa (producent napaćkał jak nie wiem, po pijaku chyba to robili) i pokrywa. Pozdrawiam i czekam na wszelkie baty :)

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz w komorze pompy jest średnim pomysłem, tak samo grzałka - poziom wody przy odpieniaczu musi być stały. Dobrze również jak grzałka nie będzie odsłonięta. Poza tym, kwestia poboczna, jak by odpieniacz sypał bąbelkami powietrza, trafią do pompy i do baniaka. No, ale mam nadzieję że będę złym prorokiem :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odpieniacz pójdzie do komory wlotowej na tylną szybę :) kwestia dopasowania. Odpieniacz ma być resun sk-300, podobno można go do baniaka wsadzić bezpośrednio. Grzałka będzie 100% zalana. Jest dużo mniejsza niż wysokość akwa. Zmieniłam grzałkę na taką 15cm wysoką 50W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Resun 300 bezpośrednio w baniaku będzie pluł bąbelkami

ja bym zrobił komorę specjalnie dla niego (środkową) - prawie na wymiar a pod niego wsypał ceramikę

tyle że jak już sklejone to raczej "po ptokach" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szkoda że wlot wody zrobiłaś z tyłu :( - jak coś wpadnie, trudniej wyciągać - wiem z doświadczenia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miało być. Chcę ustawić wylot w stronę korali. Mam mocniejszą pompę to może nie trzeba będzie dawać pompy cyrkulacyjnej. Jakoś wylot z tyłu mi nie pasuje.

Jak coś wpadnie to i tak będzie lipa z wyjęciem czy z tyłu czy z przodu :)

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejanie panelu

IMG_1478.JPG

IMG_1480.JPG

IMG_1481.JPG

Woda się klaruje. Skała na razie stoi tak i całkiem mi się podoba. Jest miejsce na plaży, są kryjówki, nie dotyka szyby, jest miejsce na korale. Najważniejsze - jest stabilna.

Na razie nie zasłaniam panelu "od strony widza", obserwuję zachowanie wody.

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie dotyka szyby - to mało - zrób miejsce żeby swobodnie "wjechać" czyścikiem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to zrobiłaś :thumbup:

Jednak My kobiety jesteśmy The Best :thumbsup:


Pozdrawiam

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Z zauważonego życia: aiptasia big size (zaraz ją pocisnę z młotka) i z zauważonych dednięć: wieloszczet i kiełż.

Nie możemy się doczekać nowej pompki bo ta tak brzęczy, że zaraz nam nerwy puszczą xD ale dobrze dmucha w skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka hydora zamontowana. Cichutka i malutka. Ładnie wieje. Skała się przedmuchuje, woda prawie idealna. Po szybie spacerują małe kiełżyki.

Na dniach dojedzie Koralia Nano :) i powoli trzeba będzie zamówić piasek.J

Jeszcze paniki narobiłam, bo mam na grzałce wyświetlacz z temperaturą... jakoś tak się wyświetlacz odbił w szybie, że zamiast 25 zobaczyłam 35. Wrzask, telefon do męża, że rosół w akwarium, pokrywa do góry, cyrkulacja na powierzchnię wody i czekam.... czekam... czekam.... w końcu podniosłam lekko grzałkę i spojrzałam na wyświetlacz i szybę... matko... jaki wstyd -_-

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko faceci maja gorsze wpadki tylko że tylko my mamy na tyle dystansu do siebie żeby się przyznać i jeszcze z tego pośmiać ;)

Hehe - jesteś super!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mija tydzień. Nie zaobserwowałam żadnych zmian, może to przez brak piasku (po który nie mam chwili podjechać :( )

Kiedy coś zacznie się dziać! :D

u mnie tydzień minął wczoraj na razie plaga z okrzemkami czekam na wkład silikatowy na krzemiany zobaczymy co zadziała :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.