Skocz do zawartości
sivczenko

co do hepatusa ???

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie mam pytanko a zarazem problem :( chciałbym dokupić jakąs z "wiekszych" rybek do mojej 300 setki. Problem w tym że z takich rybek to najczęściej pokolce a ja mam już Hepka z 10 cm i nie chciałbym dokupić ryby i żeby od razu Hepek wojował z nowym :( dlatego te pytanie jaka rybkę bym mógł dokupić ?? Dodam tyko że z większych ryb to tylko ten Hepek i borsuk reszta mała

dzięki i dajcie jakąs propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w 300 litrach hepatusa i borsuka i chcesz jeszcze jakąś "większą" rybę? Moim skromnym zdaniem absolutnie wystarczy, ciesz się, że się w ogóle hepatus dogaduje z borsukiem :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk się z każdym dogada !!! Skąd ja wiedziałem że teraz bedzie fala krytyki !!! 300 litrów i hepatus ..... jesteście niesamowici... tutaj co dla niektórych to najlepiej duzą rybę trzymac w 500 l zbiorniku i to tylko tą jedną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie :)

Żadna "fala krytyki" tylko moje skromne zdanie na ten temat. Po prostu uważam, że 300 litrów jest za małe dla hepatusa, mam chyba prawo tak uważać? Zrobisz jak zechcesz, nie musisz się denerwować ani słuchać niczyich rad.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denereuje się :p tylko poprostu to nie jest 20 litrów wody żeby nie miały gdzie pływać . A 300 l to też nie jest takie małe akwarium żeby nie wkładać tam hepatusa :) i to też jest moje zdanie :) nie wszyscy oczywiście muszą sie zgodzić. Po prostu chciałbym rade co moge włożyć do hepatusa żeby nie było zamachów na życie nowej rybki :) pozdro

Edytowane przez sivczenko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Też tak nad tym kilka razy już myślałem, wiadomo każdy powinien zapewnić odpowiednie warunki dla swoich podopiecznych ale nie zawsze zakupy robione są z odpowiednim rozsądkiem.

Również posiadam hepka na 120 cm, nie pochwalam swojego zakupu ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że jest mu u mnie źle. Przez trzy lata nigdy go nie wysypało. Czasami można czytać na forum wątki, że w dużym akwarium bez powodu pojawiła się u hepka ospa, można wnioskować, że coś go stresuje i mu nie odpowiadają warunki ( wykluczyliśmy ospę od nowych ryb bo nic nie dopuszczaliśmy ). Czy mogę wnioskować po braku ospy, że wszystko mojemu pasuje i nie jest świadomy za małej przestrzeni życiowej??

Temat jest dość "specyficzny" i podejrzewam ile osób tyle opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie 20 litrow ale tez nie 2000 :) Hepatus jest duzym, silnym i dosc agresywnym pokolcem, ja osobiscie balbym sie wsadzac tam jakas wieksza rybe. Nota bene, wyrosniety borsuczek potrafi pokazac pazury... Moze okresl, co rozumiesz przez "wieksza ryba", moze cos sie znajdzie, chociaz watpie... Przede wszystkim napisz, jak wyglada obecna obsada, bo na razie wiemy tylko o hepatusie i borsuczku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tez chciałem do swojego baniaka dołożyć jakiegoś większego osobnika, i tu się zaczyna dramat :( po wypuczeniu nowego pokolca pierw hepatus wojował parę dni a następnie borsuk przeją inicjatywę i i tak dokuczał że zamęczył na śmierć mi pierw strigosusa a następnie pyroferusa i teraz jak mam nowego pokolca zamiar dołożyć to boje się że skończą jak dwa poprzednie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy za typy charakterowe hepatusa macie :chris: . U mnie hepatus pływa już ponad 10 miesięcy co do mojego mogę powiedzieć najspokojniejszy pokolec jaki można mieć :alien:. Ja swojego kupiłem z Verifelum i Żółtkiem na początku pływały w 200l i brak problemów.

Na dzień dzisiejszy pływa z Żółtkiem/Scopas/Centopygą bispinosa,Verifelum. Ryba całkowicie bez konfliktowa. Ogólnie jeszcze pływały z innymi jak Białobrody czy lineatus i coś tam jeszcze ale już nie bardzo pamiętam bo po drodze tego akwarium było parę wpadek i jakoś niestety obsada się zmieniała :hope: . Ale jak dotąd najtwadszymi rybami u mnie jest hepatus i verifelum. Co do twojego akwarium szukał bym jakiś pokolcy co nie rosną za wielkie bo jednak 75 cm długości to może być trochę mało dla ryby 20 centymetrowej ;)


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam hepatusa i jest bardzo przyjaźnie nastawiony, pływa z nim jeszcze żółtek, borsuk magnafika, centropyga i trochę drobnicy i jest spokój, moje najbardziej agresywne ryby to błazny :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was rozumie i tak jak kolega pisze też nie zaobserwowałem żeby hepkowi było źle (ale przecież nie powie :p ) a większą rybe to nie mam na myśli rekina 1,5 metra :p chodzi mi po prostu czy moge dokupić jakiegoś pokolca nie koniecznie wiekszego niż sam hepatus np żółtka teraz :) ale obawiam sie że żółtek to bedzie głupi pomysł co ?? Myśle że nie jest tak źle z tą przestrzenią dla niego ale tak jak piszecie ile ludzi tyle opinii. Ale wiem że dużo z was ludzi trzyma Hepatusa w mniejszych jeszcze baniakach niż mój, ale ja tego nie neguje każdy robi to co uważa za słuszne tylko trzeba pisac o takich rzeczach aby każdy z nas wiedział co i jak a nie ukrywać sie z tym bojąc sie że właśnie ktoś bedzie go od razu atakował z góry na dól. :) Tak więc nie bać sie i pisać !!!!!!! :p:P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz dołożyć pokolca, jakiego hmmm sprawdź sobie rybki z rodziny Ctenochaetus, zebrasoma też może być.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 lat hepatus pływał z żółtkiem w 250 ltr. Od prawie 6 lat ten sam hepatus pływa w 500 ltr, a z nim 3 inne pokolce oraz ok. 20 innych ryb. Hepatus z żółtkiem to moim zdaniem najpiękniejsza para, a poza tym nie dokuczają sobie. Według mnie żółtka dołożysz bezboleśnie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.